Melanina – co to jest?

Melanina – co to jest?

Czy wiesz, czym jest melanina? Z pewnością słyszałeś to więcej niż jeden raz i to nie za mniej. Dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości dzisiaj zostanie on całkowicie rozproszony, dzięki wszystkim, co mamy do powiedzenia. Niewątpliwie jest to naprawdę istotny temat, który należy wziąć pod uwagę.

Cóż, zarówno nasze włosy, jak i nasza skóra są powiązane lub zaangażowane. Dlatego ten naturalny pigment zawsze spełnia akceptowalną funkcję. Jeśli tak jest, że ciało nas czasami zaskakuje i dlatego zawsze musimy mieć wszystkie możliwe informacje przez cały czas. Jesteś gotowy?

Melanina co to?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, choć mimochodem, mówimy o całkowicie naturalnym pigmentu. Bo kto jest odpowiedzialny za nadawanie koloru nie tylko skórze, ale także włosom. Możemy więc również powiedzieć, że kolor skóry będzie zależał od ilości, jaką produkuje każda osoba. Zaczynając od tego, musimy teraz wiedzieć, jaka jest funkcja w naszej skórze, chociaż stało się to już całkiem jasne.

Chociaż to on jest odpowiedzialny za oferowanie koloru nie tylko skórze, ale także włosom. Możemy więc również powiedzieć, że kolor skóry będzie zależał od ilości, jaką produkuje każda osoba. Wychodząc z tego, musimy teraz zrozumieć, jaka jest funkcja na naszej skórze, chociaż teraz stało się to całkiem jasne. Ponieważ tą podstawową funkcją jest schronienie lub ochrona ciała przed słońcem, pochłaniając promieniowanie. 

To właśnie w tej chwili obserwujemy, jak wygląda nasza skóra, ale nie potrwa to wystarczająco długo. Jednak to UVB włączy melaninę, dzięki czemu opalenizna będzie o wiele bardziej naturalna i trwała. Ale uważaj, bo zawsze musimy na to uważać i stosować filtry przeciwsłoneczne, które wszyscy już znamy.

Jakie są rodzaje melaniny?

W tym momencie, kiedy już rozumiemy, co to jest i jaką główną funkcję pełni w naszym ciele, zaczynamy się również zastanawiać, jakie są modele. Ponieważ dobrze, musimy rozróżnić 2 podstawowe typy:

  • Eumelaniny : mają ciemny kolor, co spowoduje, że ich ubarwienie będzie również ciemne. Chociaż mówi się, że zawierają siarkę.
  • Feomelaniny : W takim przypadku ich pigmenty są jaśniejsze, nawet w odcieniach czerwonawych, a także żółtych, co oznacza, że ​​posiadając znacznie więcej siarki niż poprzednie, ich zabarwienie również będzie jaśniejsze.

Co zwiększa produkcję melaniny

W naturalny sposób mamy też możliwość uruchomienia lub zwiększenia jej produkcji, co jest jednym z ogromnych pomysłów, które należy wziąć pod uwagę. W ten sposób musimy spożywać tylko niektóre produkty, które nam pomagają i będzie to jeden z o wiele łatwiejszych sposobów dbania o siebie i swoją skórę.

  • W takich sytuacjach zawsze można znaleźć marchew . Z pewnością zawsze to słyszałeś, no cóż, ponieważ mają beta-karoten i powodują znacznie większą produkcję. Pamiętaj, aby w potrawach wstawiać marchewki, ale zawsze i o każdej porze przed wystawieniem się na słońce
  • Pomidor : Jeśli marchewka je ma, pomidory też nie są daleko w tyle. Tak, są również źródłem beta-karotenu, dlatego polecane są również do aktywacji produkcji melaniny.
  • Ryby w Twoich daniach głównych: Pamiętaj, że oprócz tego, że są akceptowalnym źródłem minerałów i witamin, podkreślamy D i E, ponieważ są one odpowiedzialne za naszą obronę. Tuńczyk zawsze będzie obecny jako pierwotne białko i pokarm zawierający wspomniane witaminy.
  • Dynia : Jej ochrona jest dość wysoka, dlatego wskazane jest spożywanie jej na jeden dzień przed codziennym odsłonięciem. Zwróć uwagę i zawsze dbaj o swoją skórę, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Teraz masz potrzebne informacje!
Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.