Jak pokonać lęk – metoda do walki z lękiem

Jak pokonać lęk – metoda do walki z lękiem

Wiele osób doświadcza niepokoju po kłótni, po przeprowadzce do nowego miasta lub w obliczu trudnej sytuacji. Może on być wywołany przez uczucia, myśli lub emocje, które zostały stłumione.

Kiedy jesteś przytłoczony lub zdenerwowany, to zupełnie normalne, że czujesz się zdenerwowany lub przytłoczony; jednak kiedy te uczucia utrzymują się i przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, mogą być zdiagnozowane jako zaburzenia lękowe. Globalnie, uogólnione zaburzenie lękowe jest jednym z najbardziej dominujących zaburzeń lękowych, powodując przerażenie, palpitacje serca, drżenie, wstrząs, a nawet ataki paniki.

Jak pokonać lęk

Ten artykuł wyjaśnia jedną z metod samopomocy w radzeniu sobie z lękiem. Nazywa się ona zasadą 3-3-3. Postępując zgodnie z tą zasadą 333, będziesz w stanie zrelaksować swoje ciało, znaleźć swoje centrum i odzyskać kontrolę.

jak pokonać lęk
jak radzić sobie z lękiem

Na czym polega Reguła 3-3-3 w walce z lękiem?

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uspokoić niespokojny umysł i złagodzić stres, panikę i ataki lęku.

Chociaż ta zasada 333 może wydawać się nie tak kompleksowa jak inne techniki, jest to niezwykle skuteczna metoda redukcji stresu nawet wtedy, gdy jesteś przytłoczony w pracy.

Jak walczyć z lękiem – działanie

Nie ma znaczenia, czy odczuwasz niepokój w domu, czy w pracy. Oto co sugeruje reguła 333:

  1. Wzrok

Zatrzymaj się i obserwuj swoje otoczenie. Wskaż trzy przedmioty, które widzisz wokół siebie. Przyjrzyj się im dokładnie i nazwij je. Zwróć uwagę na jak najwięcej szczegółów. Na przykład: wazon z kwiatami, woda w butelce i książka. Przyjrzyj się uważnie każdemu przedmiotowi. Jak wygląda wazon? Jak pełna jest butelka z wodą? Jak zimna lub gorąca jest woda? Opisz książkę. Czy ma twardą okładkę czy papierową?

  1. Dźwięk

Następnie zacznij rozglądać się wokół siebie w poszukiwaniu trzech rzeczy, które są w zasięgu Twojego wzroku i słuchu.

Posłuchaj trzech różnych dźwięków i zidentyfikuj je. Zwróć uwagę na szczegóły, takie jak wysokość dźwięku, kadencja i głośność.

  1. Dotyk

Zaangażowanie zmysłu dotyku jest ostatnim krokiem. Poruszaj trzema różnymi częściami swojego ciała. Możesz to zrobić za pomocą rąk, nóg i kostek. Stukaj palcami, poruszaj ramionami lub poruszaj palcami u stóp.

Zaangażowanie trzech zmysłów – wzroku, dźwięku i dotyku – jest potężną techniką uspokajania niepokoju.

Zasada 333 może nie tylko uspokoić twój umysł, ale także uspokoić twoje ciało, gdy jest połączona z głębokim oddychaniem. Dzięki tej technice staniesz się mniej niespokojny, dotrzesz do teraźniejszości i skupisz swój umysł.

jak walczyć z lękiem
jak walczyć z lękiem

Jak walczyć z lękiem – podsumowanie

Jak reguła 3-3-3 przynosi ci korzyści

Właściwe techniki mogą sprawić, że panika i niepokój będą łatwiejsze do opanowania, jeśli cierpisz na lęk lub zaburzenia lękowe. Zasada 333 może być pomocna, jeśli w pracy ciągle czujesz się niespokojny lub przytłoczony.

Praktykowanie powyższej techniki walki z lękiem pomoże Ci w następujący sposób

  • Redukuje uczucia i emocje związane z negatywizmem
  • Nie pozwól, aby do Twojego umysłu przedostawały się niepożądane myśli
  • Pomaga skupić się na czymś innym zamiast na byciu przytłoczonym przez niepokój
  • Utrzymuje koncentrację i świadomość

Post Comment