Zestaw prezentowy na Mikołajki – co wręczyć bliskiej osobie?

Zestaw prezentowy na Mikołajki – co wręczyć bliskiej osobie?

Każdemu z nas data szóstego grudnia kojarzy się z niezwykłą magią i wyczekiwaniem. To właśnie tego dnia do wszystkich domów zawita Mikołaj, który przemierzając świat na swoich saniach z reniferami, ma cel pozostawienia drobnych upominków wszystkim, grzecznym dzieciom. Choć drogę do wnętrza domu znajduje jedynie przez ciasne kominy, to w ciągu jednej nocy zawsze udaje mu się obdarować każdą pociechę, pozostając przy tym niezauważonym.

Dorośli, chcąc poczuć się tego dnia równie wyjątkowo, także decydują się na wzajemne obdarowywanie prezentami. Te przeważnie drobne i niezbyt drogie upominki, mają swoją symboliką wywołać uśmiech na twarzach naszych najbliższych.

Prezenty o tematyce świątecznej

Mikołajki są świetną okazją do podarowania swoim najbliższym prezentów związanych z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia. Akcesoriów związanych z ich tematyką jest mnóstwo – od koców, przez świąteczne piżamki, aż po niezwykle ciepłe skarpetki i swetry w renifery. Zdarza się również w tym okresie kupować swoim bliskim kalendarze adwentowe. Będąc świetnym dodatkiem do głównego prezentu, zdołają one umilić osobie obdarowywanej czas oczekiwania do pierwszej gwiazdki.

Prezentem na Mikołajki może być tak naprawdę wszystko, co dana osoba tylko sobie wymarzy. Znacznie ważniejszy jest styl i opakowanie, w którym taki upominek zamieścimy. Każdy z nas powinien wykonać taki prezent od serca, starając się przy tym możliwie najbardziej dopasować go do klimatu nadchodzących świąt.

Kosze prezentowe na Mikołajki

Trzeba przyznać, że kosze prezentowe z alkoholem są prezentem idealnym na każdą okazję. Tworzone ręcznie bądź kupione w sklepie dedykowanym tego rodzaju podarunkom, zawsze dadzą odbiorcy masę radości i uśmiechu. Zaletą tej formy prezentu jest, iż możemy zamieścić w nim niemal wszystko. Oprócz butelki dobrego alkoholu, znajdzie się tam również miejsce na słodkości, przetwory, a nawet na wcześniej wspomniane akcesoria świąteczne.

W dodatku, osoba wykonująca taki prezent dla swoich najbliższych nie musi ograniczać się do utartych schematów odnośnie jego wyglądu. Istnieje masa możliwości dotyczących wizualizacji tej formy prezentu – kosze wiklinowe, tekturowe tacki, a nawet specjalne pudełka świąteczne. Warto również zadbać o dekorację wewnątrz samego pudełka. Różnego rodzaju wypełniacze wykonane z bibuły bądź bardziej klimatyczne gałązki z drzew iglastych świetnie sprawdzą się w tej roli.

Podsumowanie

Pomysłów na prezenty mikołajkowe z pewnością nie brakuje. Jednakże, ostateczna decyzja odnośnie ich wyboru powinna wynikać z indywidualnych pragnień osoby obdarowywanej. Być może kiedyś, podczas rozmowy zdarzyło nam się usłyszeć, o czym w głębi serca marzy ktoś nam bliski. Warto dobierać prezenty właśnie w ten sposób, aby realnie przyczynić się do spełnienia czyichś marzeń w tym jakże wyjątkowym dniu. Mimo to pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim gest, a nawet niezbyt trafione prezenty, mogą wywołać uśmiech na twarzy osoby obdarowanej.