Czy kołdra obciążeniowa działa

Czy kołdra obciążeniowa działa

Ostatnie badania pokazują, że osoby śpiące, które dodają kołdrę obciążeniową do swojej rutyny snu, doświadczają zmniejszonego stresu i spokoju. Badania sugerują również, że kołdry obciążeniowe pomagają śpiącym między innymi z lękiem, autyzmem i bezsennością. Kołdra obciążeniowa jest specjalnie stosowana w celu złagodzenia snu i zmniejszenia niepokoju. 

Kołdry obciążeniowe co to jest

Kołdra obciążeniowa to ciężkie prześcieradło zaprojektowane, aby złagodzić stres i stworzyć poczucie spokoju śpiącemu. Popularność kołder obciążeniowych znacznie wzrosła w ciągu ostatniego roku, dzięki terapeutycznym korzyściom, jakie zapewniają śpiącym.

Czy kołdry obciążone działają?

Dla wielu osób kołdry obciążeniowe stały się rutynowym elementem łagodzenia stresu i zdrowych nawyków snu i nie bez powodu. Badania sugerują, że kołdry obciążeniowe mogą być korzystne między innymi dla osób z lękiem, autyzmem i bezsennością.

Przyjrzyjmy się, jak działają kołdry obciążeniowe, a także korzyści i zagrożenia wynikające z używania tych kołder terapeutycznych.

Jakie są korzyści z używania kołdry obciążeniowej?

Stymulacja głębokiego ciśnienia wykorzystuje ciśnienie do rozluźnienia układu nerwowego. Modeluje doświadczenie bycia przytulonym lub przytulonym . Ta praktyka może pomóc.

  • złagodzić odczuwanie bólu
  • zmniejszyć objawy niepokoju
  • poprawić jakość snu
  • złagodzić objawy depresji
  • Terapia ciśnieniowa nie musi być całkowicie praktyczna. W przypadku kołder obciążonych nacisk nie pochodzi od innej osoby, ale z kołdry owiniętej wokół ciała.

Kto może skorzystać z kołdry obciążeniowej?

Naukowcy zbadali skuteczność kołder obciążonych w łagodzeniu objawów fizycznych i emocjonalnych. Chociaż potrzebne są dalsze badania, dotychczasowe wyniki wskazują, że mogą one przynosić korzyści w wielu schorzeniach.

Lęk

Podstawowe zastosowanie jakie ma kołdra obciążeniowego służy do leczenia lęku. Stymulacja głębokiego ciśnienia może pomóc w zmniejszeniu pobudzenia autonomicznego. To pobudzenie jest odpowiedzialne za wiele fizycznych objawów lęku, takich jak przyspieszone tętno.

Autyzm

Jedną z cech charakterystycznych autyzmu , zwłaszcza u dzieci, są problemy ze snem. Podczas badań stwierdzono, że u niektórych osób z autyzmem terapia głębokim ciśnieniem (szczotkowanie, masaż i wyciskanie) przynosi pozytywne korzyści. Korzyści te mogą dotyczyć również kołdry obciążonej.

Bezsenność i zaburzenia snu

Istnieje wiele czynników, które mogą powodować zaburzenia snu. Koce obciążeniowe mogą pomóc na kilka prostych sposobów. Dodatkowe ciśnienie może pomóc, aby uspokoić tętno i oddech. Może to ułatwić relaks, zanim zaaklimatyzujesz się na dobry nocny odpoczynek.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.