Pływanie, a bielizna menstruacyjna – czy można pływać podczas miesiączki?

Pływanie, a bielizna menstruacyjna – czy można pływać podczas miesiączki?

Lato sprzyja wyjazdom nad jezioro lub morze z rodziną czy ze znajomymi. Miesiączka nie musi być przeszkodą w miłym lub aktywnym spędzaniu wolnego czasu podczas urlopu. Co możesz zrobić, aby w czasie okresu spędzić miłe chwile nad wodą?

Pływanie, a miesiączka

Okres nie oznacza braku zabawy podczas wyjazdu nad wodę. Wystarczy zastosować kilka wskazówek, aby móc cieszyć się wypadem:

  • nawodnienie – przebywając na słońcu pamiętaj o piciu dużej ilości wody,
  • krem SPF – podczas okresu jest on szczególnie ważny – należy nałożyć warstwę SPF na wypryski,
  • bądź gotowa na skurcze – pomimo tego, że pływanie może złagodzić skurcze i wzdęcia, to za mała ilość wody w organizmie przyczynia się do ich pojawienia.

Pływanie, a odpowiedni środek higieniczny

Podczas pływania w trakcie miesiączki należy odpowiednio się zabezpieczyć. Możesz to zrobić poprzez:

  • majtki menstruacyjne – na rynku można spotkać majtki menstruacyjne czy menstruacyjne stroje kąpielowe,
  • tampony – najlepiej sięgnąć po te wykonane z bawełny organicznej – są one delikatne i najbezpieczniejsze,
  • kubeczki menstruacyjne – będą zbierać krew podczas pobytu w wodzie.

Czy w czasie miesiączki można pływać?

Nie ma żadnego powodu, abyś nie mogła pływać podczas okresu. Nie jest to zagrożenie ani dla Twojego zdrowia, ani dla niczyjego innego.

Miesiączka a basen

Dla wielu kobiet pójście na basen z miesiączką jest niemożliwe do wykonania. Aby jednak temu zapobiec wystarczy przekonać się do produktów menstruacyjnych, dzięki którym będziesz bezpieczna w wodzie. Tampony i majtki menstruacyjne wchłaniają krew miesiączkową, a kubeczek menstruacyjny ją zatrzymuje, dzięki czemu nie wydostaje się ona na zewnątrz. 

Co najlepiej wybrać do pływania w basenie?

Wybór zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Pamiętaj jednak, żeby nie zakładać podpasek na basen. Wchłoną one wodę z basenu, tworząc grubą i przemoczoną warstwę. Kubeczek menstruacyjny tworzy uszczelnienie w pochwie przez kilka godzin, dzięki czemu krew nie wypłynie poza niego. Co więcej, nie wchłaniają one wody (tak jak tampony czy gąbki menstruacyjne).

Tampon może wchłonąć trochę wody z zewnątrz. Najlepsze i najbardziej bezpieczne są oczywiście tampony ekologiczne. Podczas ich stosowania musisz jednak pamiętać o ich regularnej wymianie.

Pływanie, a bielizna menstruacyjna

Najbardziej odpowiednia, komfortowa i jednocześnie bezpieczna opcja to bielizna menstruacyjna, a dokładniej majtki, które są przeznaczone do przebywania w wodzie. Posiadają one wodoodporne materiały, aby każda kobieta mogła bezpiecznie opalać się na słońcu i korzystać z wody bez przecieków.

Majtki menstruacyjne od WIMIN

WIMIN do kobieca marka, która tworzy swoje produkty z myślą o każdej z nich. W swojej ofercie posiadają również majtki menstruacyjne dostępne w czterech różnych fasonach – Comfort, Light, Regular i Protect. Każda para jest dostępna w wielu rozmiarach – od XXS do XXL a nawet XXXL!