Oświetlenie w kąciku telewizyjnym – jakie lampy wybrać?

Oświetlenie w kąciku telewizyjnym – jakie lampy wybrać?

W domowych wnętrzach stosuje się rozmaite oprawy oświetleniowe, tworzące spójny system, który zarazem jest praktyczny i estetyczny. Szczególnie w salonach warto wykorzystać przynajmniej kilka lamp, by zapewnić odpowiednie warunki do codziennego funkcjonowania. Jedna z nich powinna trafić w pobliże telewizyjnego ekranu.

Dlaczego należy ustawić lampę w kąciku telewizyjnym? Jakie oświetlenie w takim miejscu sprawdzi się najlepiej? Jeśli jesteście ciekawi, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł.

Oświetlenie przed telewizorem – dlaczego jest ważne?

W wielu salonach kącik telewizyjny jest jedną z najważniejszych stref, zapewniającą przyjemną rozrywkę i relaks dla wszystkich członków rodziny. Równocześnie mało osób pamięta o tym, by w tym miejscu znalazł się nie tylko okazały ekran, ale też odpowiednio dobrane do niego oświetlenie.

Dlaczego jest ono istotne? Wydawać by się mogło, że lampa w kąciku telewizyjnym przede wszystkim zdobi i buduje nastrojowy klimat. Tak naprawdę jednak, jeśli zadbamy o to, by doświetlić ekran podczas wieczornych seansów, nasz wzrok będzie się mniej męczył, nawet przy dłuższym czasie spędzanym przed telewizorem. A to ogranicza ryzyko powstania poważniejszych problemów z narządem wzroku w przyszłości.

Oprawy oświetleniowe w pobliżu telewizora, jak te dostępne na: LightPlus.pl, pełnią zatem równocześnie funkcje praktyczne i estetyczne.

Różne rodzaje oświetlenia do telewizora – co wybrać?

Jakie lampy powinny trafić do kącika telewizyjnego? Opcji jest wiele i wybór zależy w głównej mierze z charakteru i stylu przestrzeni, a także indywidualnych potrzeb.

Najczęściej stawia się na:

  • lampy podłogowe,
  • lampy stołowe,
  • kinkiety.

W mniejszych pomieszczeniach wystarcza jedna niewielka lampa. W większych warto zdecydować się na symetryczne rozmieszczenie opraw, by równomiernie doświetlić strefę i ekran telewizora. Nie zapominajmy też o tym, by oprawa została umieszczona tak, by odbłyski światła nie utrudniały oglądania ulubionych programów.

Spektakularnym i nowoczesnym rozwiązaniem jest oświetlenie telewizora w salonie z pomocą taśmy LED, np. zasilanej przez USB. Montaż jest ekstremalnie prosty i szybki – bez trudu poradzi z nim sobie nawet mniej doświadczony majsterkowicz. W efekcie uzyskuje się liniowe oświetlenie w formie ramki wokół całego telewizora.

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia parametrów samego światła. Najlepiej wybierać energooszczędne źródła światła LED o niewielkim natężeniu. Dla uzyskania przytulności i nastrojowości można wykorzystać produkty emitujące ciepłe światło. Chłodniejsze tony dodają natomiast nowoczesności i surowości.

Efektowne i praktyczne oświetlenie do salonu – lampy do telewizora

W salonach umieszcza się wiele typów produktów oświetleniowych, które mają tworzyć ważny element wystroju. Wśród nich powinna znaleźć się też lampa do telewizora. Zapewnia komfort oglądania i bezpieczeństwo dla wzroku, a przy tym dopełnia spójną aranżację, zdobi i tworzy niepowtarzalny klimat, sprzyjający spokojnemu relaksowi wieczorową porą w gronie najbliższych.