Co powinno znaleźć się w pokoju młodzieżowym? Niezbędnik nastolatka

Co powinno znaleźć się w pokoju młodzieżowym? Niezbędnik nastolatka

Zanim przystąpisz do urządzania pokoju nastolatka, musisz wziąć pod uwagę wielozadaniowość tego pomieszczenia. Standardowa przestrzeń młodzieżowa powinna składać się ze strefy: wypoczynkowej, do nauki, rozrywki i przechowywania. Jak pogodzić ze sobą te wszystkie funkcjonalności w jednym pomieszczeniu? Podpowiadamy!

Pokój nastolatka – czego nie może zabraknąć w jego królestwie?

Pokój jest dla nastolatka jego twierdzą, królestwem – miejscem, w którym czuje się swobodnie, bezpiecznie i komfortowo. Aby jednak wnętrze to zyskało charakteru, a młoda osoba poczuła się w nim wyjątkowo, koniecznie trzeba je odpowiednio wyposażyć. Jakich elementów nie może zabraknąć w tej przestrzeni? Pierwszym niezbędnikiem jest łóżko. Powinno składać się z solidnej ramy, trwałego stelaża, a także wygodnego materaca, dopasowanego do wzrostu i wagi dziecka. W tym okresie młodzi ludzie rozwijają się najintensywniej, dlatego odpowiednie podparcie kręgosłupa w czasie snu ma niebagatelne znaczenie. Obok łóżka warto natomiast ustawić szafkę nocną z lampką.

Strefa nauki

Jeśli chodzi o najistotniejsze meble młodzieżowe w pokoju nastolatka, są to z pewnością biurko i krzesło. Te elementy wyposażenia należy wymieniać co kilka lat, aby zawsze pasowały do wzrostu dziecka. Biureczko i krzesełko zakupione w pierwszej klasie podstawówki będzie zwyczajnie za małe dla dorastającej osoby. Świetnym, uniwersalnym rozwiązaniem jest biurko z regulacją wysokości.

Poza biurkiem w strefie nauki powinno znaleźć się miejsce na książki, zeszyty i inne pomoce naukowe. Najlepiej do tego celu sprawdzi się szafka wisząca nad biurkiem oraz komoda bądź regał obok niego. W ten sposób dziecko będzie miało łatwy dostęp do najpotrzebniejszych przedmiotów.

Strefa rozrywkowa i przechowywania – jakie meble powinny się w nich znaleźć?

Strefa rozrywkowa to pojęcie dość ogólne, ponieważ każde dziecko ma nieco inne zainteresowania i w różny sposób lubi spędzać wolny czas. Dla mola książkowego najlepszą opcją będzie wygodny fotel z lampą stojącą obok. Miłośnik gier wideo ucieszy się z szafki RTV na telewizor i również komfortowego fotela lub kanapy. Artyści z kolei będą chcieli rozwijać swój talent, tworząc nowe dzieła przy regulowanym biurku czy stoliku.

Strefa przechowywania

W pokoju młodzieżowym nie może zabraknąć również rozbudowanej strefy przechowywania. Tworzą ją w zasadzie wszystkie szafki, półki i szuflady, w których można schować rzeczy. W przestrzeni kilkunastolatka znajduje się mnóstwo przedmiotów. Są to ubrania, książki, zeszyty, akcesoria związane z jego hobby, a także zabawki, jeśli jest to młodsza osoba. Kiedy zapewnisz swojej pociesze odpowiednią liczbę szaf, regałów czy komód, zdecydowanie łatwiej będzie mogła zapanować nad utrzymaniem porządku w swoim pokoju.

Pamiętaj jednak o tym, aby nie kupić zbyt wielu szaf czy komód. Zabudowane wnętrze nie będzie przestronne i przytulne. Zamiast kolejnego regału, zdecyduj się na szafki wiszące. Dzięki nim uda Ci się stworzyć harmonijną przestrzeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-mlodziezowe-89