Błędy podczas odkurzania

Błędy podczas odkurzania

Niektóre urządzenia są prostsze w obsłudze niż inne. Przykładowo odkurzacze- popychasz je tam i z powrotem i nie ma w tym nic więcej. Proste prawda? Nie. Większość z nas prawdopodobnie popełni przynajmniej jeden błąd podczas czyszczenia podłóg w naszym domu, a gdy stanie się to rutyną, bez wątpienia wpłynie to na wydajność Twojej maszyny. 

Nawet jeśli posiadasz jeden z najlepszych odkurzaczy , musisz upewnić się, że używasz go prawidłowo, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Dlatego znaleźliśmy kilka typowych błędów popełnianych przez każdego z odkurzaczami — aby rzucić światło na te złe nawyki. Jeśli jesteś winny którejkolwiek z poniższych sytuacji, czas wprowadzić pewne zmiany. 

Zbyt szybkie odkurzanie

Przede wszystkim to nie wyścig. Podczas gdy wszyscy nie możemy się doczekać ukończenia tego zadania i odłożenia próżni przez kolejny tydzień, pośpiech sprawi, że praca będzie zbędna. Twój odkurzacz będzie miał trudności z zebraniem jak największej ilości śmieci, jeśli zbyt szybko przejedzie po podłodze.

Zamiast tego odkurzaj powoli, obejmując każdą sekcję zarówno do przodu, jak i do tyłu, zanim przejdziesz na nowy pas. Twój odkurzacz zbierze więcej dzięki dodatkowym przetarciom w miejscach z dużymi zanieczyszczeniami. Nie spiesz się, a zauważysz lepsze wyniki.  

Ignorowanie obszarów podczas odkurzania 

Ile razy zdarzyło Ci się spojrzeć na niezręczne miejsce podczas odkurzania, na przykład pod łóżkiem lub za kanapą, i pomyślałeś: „Zdobędę to następnym razem?” To wszystko jest zbyt łatwe, ponieważ znowu chcemy jak najszybciej zakończyć pracę.

Jeśli jednak nie zdążysz odkurzyć tych obszarów, kurz i zanieczyszczenia z czasem nagromadzą się do ekstremalnych poziomów. Może to skutkować zwiększoną liczbą alergii w domu, nie wspominając o mniej higienicznym środowisku. Dlatego upewnij się, że od czasu do czasu poświęcisz czas na odkurzanie tych obszarów. Jeśli możesz znaleźć kogoś, kto pomoże usunąć meble z drogi podczas odkurzania, może to być prawdziwa pomoc. Innym rozwiązaniem jest zakup robota – odkurzacza, który wjedzie w trudno dostępne zakamarki. 

Odkurzanie z pełnym workiem

Czy Twój odkurzacz nagle nie wciąga tak jak powinien? A może brzmi bardziej wysoko? Oba są wskaźnikami, że worek jest pełny i wymagaja opróżnienia. Brzmi to szalenie, ale wiele osób będzie dalej odkurzać, zamiast opróżniać torbę tam, a potem, jeśli będzie to niewygodne. 

Ale faktem jest, że twoja próżnia zbierze bardzo mało, jeśli w ogóle, przy pełnej pojemności. Pamiętaj, gdzie skończyłeś i opróżnij odkurzacz natychmiast po jego napełnieniu. Jeśli masz powyższe problemy, ale pojemnik jest pusty, oznacza to, że możesz mieć blokadę, którą będziesz musiał rozebrać na części, aby się odłączyć.

Zapominając o podnoszeniu i opuszczaniu szczotki 

Jeśli masz w domu połączenie twardych podłóg i dywanów, zwróć uwagę na ten. W niektórych modelach odkurzaczy można ręcznie podnosić i opuszczać linię włosia lub filcowych podkładek do podłogi za pomocą przełącznika na głowicy odkurzacza. 

Te włosie pomogą chronić twarde podłogi przed zarysowaniami podczas odkurzania, dlatego ważne jest, aby pamiętać o ich użyciu. Gdy wrócisz na dywan, po prostu ponownie naciśnij przełącznik, aby je cofnąć, aby mieć lepszy kontakt ze stosem. 

Używanie zbyt dużej mocy

Wszyscy zakładamy, że większa moc to lepsza wydajność odkurzacza, ale nie zawsze jest to konieczne. Dużo łatwiej jest zbierać zanieczyszczenia z twardych podłóg niż z dywanów, więc nie będziesz potrzebować tak dużej mocy, aby wykonać efektywną pracę na tej powierzchni. Jeśli Twój odkurzacz ma więcej niż jeden poziom mocy, zmniejsz go na twardych podłogach. 

Jest to szczególnie przydatna wskazówka, jeśli używasz głównie odkurzacza w domu. Oszczędzi to cenną żywotność baterii i wydłuży żywotność odkurzacza między ładowaniami. Niektóre odkurzacze są nawet wyposażone w czujniki podłogowe, dzięki czemu mogą regulować moc w zależności od rodzaju podłogi.

Nie czyszczenie odkurzacza

Zbyt łatwo zapomnieć, że odkurzacz od czasu do czasu wymaga czyszczenia. W przeciwnym razie filtr zostanie zatkany i nie będzie działał tak, jak kiedyś. W końcu Twój odkurzacz będzie miał trudności z odebraniem czegokolwiek z Twoich podłóg.

Czyszczenie w złej kolejności 

Jeśli odkurzasz po odkurzaniu, popełniasz kolejny błąd. Gdy sprzątasz w tej kolejności, wszelki kurz, który spuścisz do atmosfery podczas czyszczenia powierzchni, osiądzie tylko na świeżo odkurzonych podłogach, co sprawi, że cała praca przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego. 

Najpierw należy odkurzyć, a następnie odkurzyć; w ten sposób jednocześnie zbierasz świeży kurz.   

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.