Jak działa lombard?

Jak działa lombard?

Lombardy można dzisiaj znaleźć w niemal każdej większej miejscowości. Punkty lombardowe są chętnie odwiedzane zarówno przez sprzedawców, jak i kupujących, bo zapewniają bezpieczne, szybkie transakcje, ale czym tak naprawdę te miejsca różnią się od sklepów?

Czy w lombardzie można dostać nowe towary?

Nowe, fabrycznie spakowane produkty trafią czasem do lombardów, choć rzeczywiście większość oferty stanowią rzeczy używane. Nowe przedmioty są objęte gwarancją producenta, w pozostałych przypadkach klientowi przysługuje ograniczona gwarancja. Zakupów nie należy się jednak obawiać, bo każda rzecz przed sprzedażą jest dokładnie sprawdzana i lombard nie przyjmie do siebie sprzętu popsutego, z mocno ograniczoną funkcjonalnością, z bardzo widocznymi śladami wcześniejszego użytkowania.

Jeśli jest jakaś drobna wada, np. rysy na obudowie smartfona albo kopercie zegarka, klient jest o tym uprzedzany przed sfinalizowaniem transakcji. W Lombard Express można każdy towar dokładnie obejrzeć i zapytać o jego właściwości, a oferty wystawiane w sprzedaży internetowej są dokładnie opisane również pod kątem ewentualnych usterek.

 

Jak wygląda asortyment lombardu?

W lombardzie najwięcej jest biżuterii i elektroniki użytkowej. W Lombard Express można też dostać w dobrej cenie sprawne elektronarzędzia, instrumenty muzyczne, rowery, zegarki, zabawki, kosztowne gadżety, dzieła sztuki, sprzęt medyczny, luksusowe kosmetyki, antyki, monety, sprzęt studyjny i estradowy. Czasami trafiają się prawdziwe unikaty, praktycznie nie do kupienia w zwykłych sklepach, dlatego lombardy przyciągają tak wielu kolekcjonerów.

 

Jak wygląda wycena?

Przedmioty przeznaczone do sprzedaży muszą przejść proces weryfikacji i na tej podstawie lombard ustala ich cenę. Sprzedawca może negocjować zaproponowaną stawkę, a jeśli obie strony dobiją targu transakcja zostaje sfinalizowana. Kupujący mają już nieco mniejsze możliwości targowania, szczególnie w przypadku popularnych towarów.

 

Czy opłaca się kupować w lombardzie?

Ceny w lombardach są niższe niż w sklepach, bo chodzi o towary z drugiej ręki. Używane przedmioty nie muszą jednak być gorsze – te dostępne w lombardzie wyglądają niemal jak nowe i są sprawne, więc jakością nie odstają wcale tak bardzo od nówek, a kosztują nawet kilkadziesiąt procent mniej.