Przeszczep włosów w Turcji – Jak się przygotować?

Przeszczep włosów w Turcji – Jak się przygotować?

Proces przeszczepu włosów możemy podzielić na kilka szczególnych etapów. Pierwszy etap wiąże się z wybraniem przez pacjenta, który zdecydował się na zabieg przeszczepu włosów – odpowiedniej kliniki w Turcji bądź firmy, która z nią współpracuje.

Przeszczep włosów w Turcji – Jak się przygotować?

Przykładem takiej firmy może być polecana przez nas firma Esthetic Trip. Pacjent może uprzednio skontaktować się z pracującym tam konsultantem bądź bezpośrednio przejść do usługi bezpłatnej konsultacji na stronie internertowej www.esthetictrip.pl (link do strony u góry). W celu jej przeprowadzenia konieczne będzie przesłanie pięciu dobrej jakości zdjęć, obejmujących takie obszary głowy jak – przód, tył i szczyt głowy a także jej prawy i lewy profil.

Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej i ustaleniu wszelkich szczegółów, w tym daty wyjazdu, kolejnym z etapów jest podróż pacjenta do Turcji na okres 3 do 4 dni. W dzień zabiegu przeszczepu włosów, wykonywane są badania krwi, a lekarz przeprowadza indywidualną konsultację, podczas której projektowana jest linia czoła zgodnie z życzeniem pacjenta oraz jego kształtem twarzy.

Teraz możemy przejść do najważniejszej części tego procesu jakim jest zabieg przeszczepu włosów. Jego długość uzależniona jest od wcześniej ustalonej liczby graftów, którą należy przeszczepić w celu uzyskania jak najlepszych, naturalnych efektów.

W trakcie zabiegu pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, aby mógł on poczuć się możliwie jak najbardziej komfortowo, a zabieg mógł zostać wykonany w sposób całkowicie bezbolesny. Podczas trwania zabiegu przeszczepu włosów, uwzględniona została także przerwa na bezpłatny posiłek dla pacjenta.

Po zakończonym zabiegu transplantacji włosów, pacjent otrzymuje zestaw leków i  specjalnych kosmetyków do pielęgnacji głowy oraz kartę gwarancyjną z informacją o ilości przeszczepionych włosów. Następnie zostaje odwieziony do hotelu, pozostając w stałym kontakcie ze swoim opiekunem.

O czym należy pamiętać 10 dni przed zabiegiem?

 • Należy przestać spożywać kawę, zieloną herbatę oraz alkohol, aby uniknąć działań niepożądanych w wyniku interakcji danych produktów z lekami podawanymi podczas zabiegu przeszczepu włosów.
 • Należy odstawić witaminy oraz zrezygnować z przyjmowania aspiryny i antykoagulantów.
 • Należy unikać palenia papierosów oraz innych substancji. Palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych, zmniejszając przepływ krwi do skóry głowy.
 • Nie ma żadnych wytycznych odnośnie pielęgnacji włosów w obszarze dawczym. W dniu zabiegu zostaną one skrócone na długość 1 mm, aby ułatwić lekarzom dostęp do mieszków włosowych. Istotne jest jednak, aby nie przycinać włosów w strefie biorczej w celu sprawdzenia przez lekarzy kierunku wzrostu włosów.

Zalecenia na dzień zabiegu

 • Pamiętaj o wygodnym ubraniu, zabieg trwa od 5 do 8 godzin. Dobierz odpowiedni strój, który nie będzie dotykał ani zaczepiał włosów przeznaczonych do przeszczepienia. Zalecamy ubranie koszuli bądź rozpinanej bluzy.
 • Weź rano prysznic, myjąc głowę zwykłym szamponem. Nie nakładaj na włosy żelu, lakieru ani innych specyfików, powodujących wysuszenie włosów.
 • Zjedz śniadanie przed zabiegiem przeszczepu włosów, następny posiłek czyli lunch zapewnimy Ci w trakcie trwania przerwy. Uważaj na produkty zawierające kofeinę.
 • Jeśli planujesz zabranie ze sobą osoby towarzyszącej, miej na uwadze, że będzie mogła ona zostać zabrana pod warunkiem wolnego miejsca w firmowym transferze do kliniki. Zgodnie z regulaminem kliniki, osoba towarzysząca nie będzie mogła wejść z Tobą na salę zabiegową.
 • Płatności dokonasz w klinice w dniu zabiegu, tuż po odbiorze wyników krwi.

Przeciwwskazania do zabiegu przeszczepu włosów w Turcji

 • Choroby serca
 • AIDS/HIV
 • Cukrzyca
 • Padaczka
 • Zapalenie wątroby
 • Nieuregulowane ciśnienie tętnicze
 • Choroby autoimmunologiczne
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Uczulenie na środki znieczulające lub metal
 • Choroby skóry głowy (keloidy, łuszczyca)

Lot do Turcji

Od 1 czerwca 2022 r. przestały obowiązywać obostrzenia związane z wjazdem do Republiki Turcji. Zniesiono obowiązek posiadania wyników testów PCR lub testów antygenowych przy wjeździe. Nie musisz już również wypełniać formularza lokalizacyjnego.

Kolejną ważna informacją jest fakt, że nie potrzebujesz już paszportu, ponieważ od 19 kwietnia obywatelom Polski do Turcji wystarczy dowód osobisty. Oznacza to, możesz wyjechać do Turcji jedynie na podstawie dowodu osobistego.

Ważne informacje dodatkowe

Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z zabiegu przeszczepu włosów, przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny z pacjentem. Pacjent planujący przeszczep włosów musi być zdrowy. Powyżej wymienione przeciwwskazania dyskwalifikują możliwość przeprowadzenia przeszczepu włosów u pacjenta. Konieczne jest także poinformowanie ze strony pacjenta o obecnie przyjmowanych lekach i przebytych operacjach w ostatnim czasie. Aby zmaksymalizować efekty zabiegu, ważne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń na 10 dni przed zabiegiem.

Tydzień przed wylotem otrzymasz telefon przypominający o tym co należy ze sobą zabrać na podróż do Stambułu.

Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości lub chcesz uzyskać więcej szczegółów odnośnie przygotowania  zapraszamy do zakładki kontakt znajdującej się na naszej stronie. Więcej informacji uzyskasz również pod naszym numerem telefonu +48 5519399030. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.