Dlaczego retinol to cenny składnik kosmetyków na zmarszczki?

Dlaczego retinol to cenny składnik kosmetyków na zmarszczki?

Cera dojrzała ma szczególne wymagania w pielęgnacji i jej głównym wyzwaniem są głębokie zmarszczki. W tym wieku należy już stosować kremy, które skutecznie radzą sobie z problemem mocnych zmarszczek. Jakie substancji są cenne z punktu widzenia terapii anti age?

Poznaj retinol czyli sposób na walkę z głębokimi zmarszczkami

W kosmetykach do walki ze zmarszczkami warto szukać retinolu i jego różnych odmian. Jedną z nich jest czysta postać, która jest najsilniejszą pochodną witaminy A. Dermatologowie, naukowcy i producenci kosmetyków doskonale wiedzą o jego doskonałych właściwościach i z powodzeniem stosują go w kremach. Retinol ujednolica strukturę skóry i redukuje głębokie zmarszczki. Ma mocną aktywność biologiczną, co oznacza, że stymuluje komórki do regeneracji w głębokich warstwach naskórka. W efekcie skóra jest pogrubiona i zagęszczona, a tym samym wygładzona. Używanie serum z retinolem sprawdzi się znakomicie. W takim serum, czysty retinol będzie się lepiej wchłaniał przez skórę, a jeśli doda się do składu kwas hialuronowy wiążący wodę i cenne olejki naturalne, otrzymuje się kosmetyk idealny na problem zmarszczek. Przyjmuje się, że po okresie 4 tygodni skóra jest wygląda młodziej i jest rozświetlona, a po 4 miesiącach głębokie zmarszczki są zredukowane. Jeśli chodzi o jego stosowanie to najlepiej zacząć od wieczornej aplikacji, przed kremem nawilżającym. Następnie rano należy zastosować krem z filtrem. W pierwszym tygodniu hartuje się skórę i stosuje preparat 2 razy w tygodniu, następnie co drugi dzień, a po 3 tygodniach można już stosować serum codziennie.

Dlaczego retinol jest nazywany składnikiem aktywnym?

Retinol to substancja naturalna, pochodna witaminy A, a jego cząsteczki mają to do siebie, że działają zarówno na powierzchni skóry, jak i wnikają do jej środkowej warstwy nazywanej skórą właściwą. W celach profilaktycznych jest zalecany po 25 roku życia, bo już wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne i zaczyna się proces utraty elastyczności skóry. Wygładza oo drobne linię, a w późniejszym wieku wypełnia głębsze zmarszczki. Działanie retinolu opiera się na tym, że wpływa na zwiększenie obrotu komórek skóry, czyli stara skóra zostaje zastąpiona nową. Gdy retinol trafia do środkowej warstwy skóry, neutralizuje wolne rodniki, które są odpowiedzialne za stany zapalne skóry. Wtedy skóra produkuje więcej elastyny i kolagenu i staje się bardziej sprężysta. Retinol redukuje rozpad kolagenu w skórze i wzmacnia naskórek, dzięki czemu woda zostaje na skórze i nawilża jej powierzchnię. Skóra jest wtedy bardzo dobrze nawilżona i jej stan zauważalnie się poprawia. Kosmetyki z retinolem można stosować już po 30 roku życia, a po 40 roku życia odpowiada na aktualne problemy skórne. Podobnym składnikiem, który jest równie skuteczny jak retinol, jest kwas hialuronowy. Jest to także składnik aktywny, który podobnie jak retinol, wnika w głąb skóry, dlatego przynosi tak dobre efekty. Retinol i kwas hialuronowy to sprawdzona pielęgnacja w terapiach anti age. 

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.