Żel do brwi – co warto wiedzieć na temat tego kosmetyku?

Żel do brwi – co warto wiedzieć na temat tego kosmetyku?

Wybierając żel do brwi, powinniśmy zapoznać się z kilkoma kluczowymi kwestiami. Oto one!

Żele do brwi – jakie mogą być?

Żele do brwi mogą występować w wielu opcjach kolorystycznych, co pozwala je dopasować idealnie do własnych potrzeb i urody. To świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce podkreślić swój wygląd. Wybierając żel w wersji koloryzowanej, brwi zyskają intensywniejszy odcień. Poza tym zostanie utrwalony ich kształt. Można też wybrać żel do brwi transparentny, który zapewnia im ładny kształt. Są też dzięki temu łatwiejsze w uczesaniu i delikatnie utrwalone. Warto też wiedzieć, że żel do brwi nie musi być zwykłym kosmetykiem, wpływającym na atrakcyjniejszy wygląd, gdyż są też dostępne kosmetyki zawierające składniki odżywcze. To wpływa pozytywnie na szybsze odrastanie włosków i jednoczesne ich wzmocnienie. 

Wybieramy żel do brwi – na co zwrócić uwagę?

Jak widzimy, można wybierać między żelem do brwi koloryzowanym lub transparentnym, a do tego z dodatkiem substancji odżywczych. Nim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy wiedzieć, na co dodatkowo zwrócić uwagę. Oczywiście pierwsza i podstawowa kwestia – wybór odpowiedniej kolorystyki. Wiele kobiet próbuje różnych rozwiązań, nie znajdując dla siebie optymalnej opcji. Jeśli nie wiemy, co sprawdzi się najlepiej, dobrze jest kierować się tym, jaki mamy naturalny kolor brwi i do niego szukać odpowiedniego odcienia. Najlepiej jak jest idealnie zbliżony. Dość często popełnia się na przykład taki błąd, że do brwi o chłodnym kolorze dopasowuje się zbyt ciepły odcień. Wygląda to nienaturalnie. 

Kolejnym ważnym aspektem jest dobry skład kosmetyku. Może to tylko niepozorny żel do brwi, lecz nie można pozwolić, by powodował kłopoty, na przykład wywołując podrażnienia. Co jest dodatkowo ważne? Czasem przed kupnem warto poczytać opinie na temat interesującego nas kosmetyku. Mogą być one pomocne podczas zakupu. 

Żel do brwi – jak go używać?

Żel do brwi można stosować, kiedy się ma na to ochotę lub kiedy wymaga tego sytuacja. Możemy więc używać go codziennie, jeśli taką mamy potrzebę lub tylko “od święta”. Niezależnie od tego, jaka będzie ta intensywność, ważne, aby wiedzieć, jak prawidłowo go nakładać. Ważna uwaga na początek – używajmy go już po wykonanym makijażu, aby nie przybrudzić go innymi kosmetykami. Warto wcześniej przeczesać brwi czystą szczoteczką, by ułożyć je w pożądany kształt. Nakładać go należy podobnie jak tusz do rzęs, a więc za pomocą szczoteczki lub grzebyczka. Tak samo też nakłada się go, rozpoczynając od strony nosa. Dobrą praktyką jest przeczesywanie włosów w zgodzie z kierunkiem ich wzrostu. Nie przesadzajmy z jego ilością, bo osiągniemy efekt przeciwny od zamierzonego, dość sztuczny. Co gorsza, zbyt duża ilość żelu może oblepiać brwi. Żel ma taką naturę, że nie służy do mocnego podkreślenia wyglądu brwi, lecz do delikatnego makijażu.

Kierując się tymi wskazówkami, na pewno dobierzemy idealny do potrzeb i urody żel do brwi!

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.