Rodzaje tuszów do rzęs – który z nich powinnaś wybrać?

Rodzaje tuszów do rzęs – który z nich powinnaś wybrać?

Wolisz delikatne podkreślenie rzęs w celu uzyskania naturalnego efektu czy spektakularny makijaż oka? W zależności od tego, czego oczekujesz od maskary, powinnaś wybrać jej odpowiedni rodzaj. Sprawdź, jakie masz możliwości.

Dobrze dobrany tusz do rzęs pomoże Ci optycznie otworzyć oko, powiększyć je, sprawić, że jego oprawa podkreśli Twoje spojrzenie. Stając jednak przed półką w drogerii, można dostać zawrotu głowy. Zdarzyło Ci się kiedyś wziąć do ręki kilka rozmaitych maskar, a w końcu każdą odłożyć i uciec z wrażeniem, że wiesz mniej, niż gdy przekraczałaś próg sklepu? Jeśli tak, przygotuj się merytorycznie, sprawdź, jakie tusze do rzęs są dostępne na rynku, czym się między sobą różnią, byś następnym razem od razu wiedziała, czego szukasz.

Podział tuszów do rzęs ze względu na ich działanie

Maskary mają określone zadania. Wyróżniamy w związku z tym przede wszystkim tusze do rzęs:

  • pogrubiające – powstały z myślą o właścicielkach rzadkich, cienkich rzęs. Tego typu maskara nadaje włoskom  objętości;
  • podkręcające – odpowiednio wyprofilowana, wygięta w łuk szczoteczka pozwoli Ci uzyskać uniesioną od nasady i wywiniętą ku górze firankę rzęs;
  • wydłużające – dodają kilku milimetrów długości, idealnie sprawdzą się u kobiet, które zostały obdarzone gęstymi rzęsami lub korzystają z zalotki.

Abyśmy nie musiały się ograniczać, producenci maskar coraz częściej łączą różne właściwości, wypuszczając na rynek tusze wydłużająco-podkręcające, pogrubiająco-wydłużające itp.

Tusze do rzęs o specjalnych właściwościach

Tusze wodoodporne

Kupując tusz do rzęs, warto pamiętać, że niektóre z nich zostały wzbogacone o składniki, czyniące je wodoodpornymi. Jedne kobiety uwielbiają je za to, że nawet łzy, pot, czy woda w basenie nie są w stanie zepsuć im makijażu, inne narzekają, że taką maskarę można zmyć wyłącznie preparatem do demakijażu, a np. ich oczy źle na nie reagują. Zwracaj więc uwagę, czy kupowany produkt ma lub nie ma dopisku waterproof.

Tusze z efektem sztucznych rzęs

Dla kobiet, które chciałyby uzyskać ekstremalne wydłużenie i rozdzielenie, powstały tusze zapewniające efekt sztucznych rzęs. Ich szczoteczki są niezwykle precyzyjne, dzięki czemu skutecznie separują włoski, sprawiając, że optycznie wydają się znacznie gęściejsze. Podkreślają nawet najmniejsze rzęsy, znajdujące się w kąciku oka jak żadna inna maskara.

Tusze hipoalergiczne

Właścicielki wrażliwych oczu, które nie tolerują większości kosmetyków, szybko łzawią, czerwienią się, powinny wybierać tusze do rzęs hipoalergiczne. Są to produkty pozbawione alkoholu, sztucznych barwników, konserwantów oraz innych substancji, które mogą wywoływać działania niepożądane. Dzięki tego typu tuszom możesz bezpiecznie wykonać makijaż, który nie podrażnia. To również produkty polecane dla młodych dziewcząt, dopiero zaczynających się malować. Wśród maskar dla alergiczek znajdą się te o właściwościach wydłużających, pogrubiających oraz podkręcających.

Zanim wybierzesz dla siebie odpowiednią maskarę, zastanów się, czego oczekujesz od tego kosmetyku, w jakich sytuacjach będziesz go stosować? Wiele kobiet ma w swojej kosmetyczce kilka różnych tuszów i jest to świetne rozwiązanie. Inny produkt służy do makijażu codziennego, inny do wieczorowego, a jeszcze inny na plażę.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.