Prezent na Boże Narodzenie dla wierzącej osoby

Prezent na Boże Narodzenie dla wierzącej osoby

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, w którym chętnie wręczamy sobie mniejsze i większe upominki. Aby prezent mógł zostać uznany za udany i wywołał uśmiech na twarzy osoby obdarowanej, musi być dostosowany do jej wieku, zainteresowań oraz osobistych preferencji. Ludzie wierzący szczególnie chętnie otrzymują w tym czasie prezenty religijne, które nie tylko pasują do ich upodobań, ale także do okoliczności – Boże Narodzenie jest bowiem przede wszystkim religijnym świętem, co warto uwzględnić w charakterze wręczanych z tej okazji podarunków.

Jak dopasować prezent na święta do osoby? Upominek idealny dla dorosłego katolika

Każdy z nas robiąc prezenty pragnie, aby spotkały się one z uznaniem osób obdarowanych. W związku z tym, warto przemyśleć ich wybór oraz dopasować do potrzeb i preferencji konkretnej osoby. Inny podarunek wręczymy bowiem dorosłemu katolikowi, inny natomiast spotka się z uznaniem dziecka czy nastolatka. Na szczęście, prezenty religijne są dostępne w szerokim i zróżnicowanym wyborze, co daje nam szansę na znalezienie wśród nich akcesoriów, które mają szansę sprawdzić się w praktycznie każdej sytuacji.

Dla osoby dorosłej, w której życiu wiara i religia odgrywają bardzo istotną rolę, najlepiej sprawdzą się podarunki, które pozwolą jej na bliższe obcowanie z wyznawanymi na co dzień wartościami. Dorosły katolik z pewnością doceni otrzymanie w prezencie ozdobnego różańca, dzięki któremu będzie mógł z przyjemnością i entuzjazmem odmawiać codzienne modlitwy. Wśród różańców na szczególną uwagę zasługują akcesoria modlitewne na rękę, które świetnie sprawdzą się np. w podróży czy na wyjazdach.

Dobrym pomysłem do domu, który przy okazji pozwoli wprowadzić do wnętrza bardziej świąteczną atmosferę, będą także świeczki z biblijnymi zapachami, święte obrazki wykonane z ceramiki, a także figurki aniołów. Poszukując idealnego prezentu dla wierzącej osoby, warto zwrócić uwagę także na książki o tematyce religijnej, w tym publikacje ks. Krzysztofa Kralki, które poruszają ważne tematy dotyczące wiary.

Prezenty religijne dla najmłodszych. Co podarować na święta dziecku i nastolatkowi?

Każdy rodzic wie, jak ważną rolę w wychowaniu dziecka pełni wiara. Religijne rodziny od najmłodszych lat zachęcają dzieci do uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej, brania aktywnego udziału w kościelnych inicjatywach oraz życia w zgodzie z zasadami wiary katolickiej. W takich rodzinach prezenty mają zwykle zupełnie inny wymiar – to nie tylko forma okazania przywiązania i miłości, lecz także wzmacniania w dziecku wiary i przywiązania do tradycyjnych wartości. Z tego zadania najlepiej wywiązują się prezenty religijne.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dziecku i nastolatkowi możemy np. wręczyć religijne gry planszowe, kolorowanki o tematyce biblijnej, a także figurki aniołków i obrazki z Aniołem Stróżem. Dobrym pomysłem na prezent dla wierzącego dziecka okaże się także pięknie wydana, ilustrowana Biblia dla najmłodszych.

Nastolatkowie, podobnie jak dorośli, docenią natomiast książki o tematyce religijnej, które odpowiedzą na wiele nurtujących ich pytań, wyjaśnią wątpliwości, a także pozwolą zapoznać się ze świadectwami innych osób, które podobnie jak oni, są przywiązane do tradycyjnych wartości. Podarunki religijne to dziś na tyle szeroka i złożona kategoria, że bez większego problemu znajdziemy wśród nich podarunek idealny dla każdej wierzącej osoby.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.