Biurka gamingowe – gwarancja komfortowej rozgrywki

Biurka gamingowe – gwarancja komfortowej rozgrywki

Gry komputerowe zadomowiły się we współczesnym świecie na dobre, stając się jedną z najpopularniejszych form rozrywki. Coraz więcej osób swój wolny czas lubi spędzać w ten właśnie sposób. Granie na komputerze już dawno przestało też być domeną nastolatków. Pracownicy korporacji, biznesmeni, artyści, studenci… W każdej z tych i wielu innych grup znaleźć można gamingowych pasjonatów (oraz pasjonatki, bo wbrew stereotypom, grać na komputerze uwielbiają również kobiety!). Ba, pojawili się nawet profesjonalni gamerzy, walczący w turniejach e-sportowych. Niezależnie od tego, czy wolisz samotne sesje przed ekranem, czy też uczestniczysz w wielogodzinnych e-sportowych rozgrywkach, przyda Ci się wygodne biurko dla graczy. Czym kierować się przy jego wyborze? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Tego dowiesz się z naszego artykułu!

Ergonomia i regulacja – podstawa każdego biurka gamingowego

Cechą, która wyróżnia biurka gamerskie na tle innych mebli z tej grupy jest ich ergonomia i możliwości regulacji. Jeśli często spędzasz przy ulubionej grze kilka godzin w trakcie jednego posiedzenia, możliwość idealnego ustawienia wysokości blatu to sprawa kluczowa. Modele takie jak Control 1:1, umożliwiające elektryczną regulację wysokości, pozwolą ci błyskawicznie dostosować biurko – zarówno do pozycji siedzącej, jak i stojącej. Wielogodzinne sesje z ulubioną grą nie będą już wyzwaniem dla Twojego kręgosłupa i nadgarstków!

Przestrzeń robocza biurka dla gracza

Bezapelacyjnie najważniejszą – prócz wspomnianej wcześniej ergonomii – cechą biurka graczy jest rozmiar blatu roboczego. Stanowiska do grania coraz częściej składają się z więcej niż jednego monitora o dużej przekątnej ekranu, nierzadko na blacie stoi także obudowa. Wielbiciele streamowania swojej rozgrywki za pośrednictwem serwisów takich jak Twitch czy Youtube muszą także znaleźć miejsce na mikrofon, czy stojak na kamerę.
Z tego też powodu, meble te – jak biurko dla graczy DX Racer 2 – powinny mieć odpowiednio dużą przestrzeń roboczą. Na blacie powinno być dość miejsca, by wygodnie ustawić preferowaną przez Ciebie liczbę monitorów, gamingową klawiaturę, mysz z podkładką i byś po wszystkim miał dość miejsca na wygodne granie, bez ryzyka zawadzenia o cokolwiek. W efektywnym wykorzystaniu przestrzeni pomóc mogą biurka narożne gamingowe oferujące dużo większą powierzchnię roboczą.

Dodatkowe akcesoria i RGB – bez tego nie może obejść się żadne biurko gamingowe!

Będący już niejako standardem przepust na kable, pozwalający uporządkować przewody na blacie, to rzecz, której nie może zabraknąć w żadnym biurku dla graczy. Na tym akcesoria, na które warto zwrócić uwagę, się jednak nie kończą. Spokojna gamingowa sesja nie może obejść się bez wygodnych słuchawek, a te trzeba przecież gdzieś potem odłożyć – by kabel nie plątał się pod nogami i by nie ryzykować jego uszkodzenia. Tutaj z pomocą przychodzą uchwyty na słuchawki czy pady do gier, które ułatwią organizację i pozwolą skutecznie zapanować nad peryferiami do rozgrywki.
Jeśli jesteś graczem, który pod ręką lubi mieć coś do picia, uchwyt na kubek spisze się tutaj doskonale. Pozwoli ci na bezpieczne przechowywanie tego elementu, bez ryzyka przypadkowego potrącenia w czasie intensywnej rozgrywki i zalania klawiatury czy myszki – a przy tym będzie cały czas dostępny pod ręką. Ostatnią rzeczą, bez której nie obędzie się żaden szanujący się gracz, to podświetlenie biurka gamingowego. Nie tylko nadaje ono bardzo fajny i klimatyczny efekt, ale posłużyć może jako dodatkowe, dyskretne źródło światła, jeśli preferujesz rozgrywkę w kompletnym mroku, by poczuć większą immersję.