Bestsellerowe gry dla dzieci w wieku 2-6 lat!

Bestsellerowe gry dla dzieci w wieku 2-6 lat!

Oto kilka propozycji gier, które możesz chcieć wypróbować ze swoimi dziećmi. Będziesz się dobrze bawić, spędzać cudowny i rozwijający czas ze swoimi dziećmi!

Gry i zabawy są naturalną częścią życia każdego dziecka. Mogą być zarówno zabawne, jak i edukacyjne. Maluch uczy się pewnych wzorców zachowań, socjalizuje się z innymi, poznaje otaczający go świat. Możemy wybierać spośród wielu gier, które pomagają mu rozwijać pamięć, uczą liczb, logiki i umiejętności poznawczych.

Wpływają szeroko na różne sfery rozwoju dziecka:

– komunikacja i integracja w grupie, a przez to również rozwój inteligencji emocjonalnej,

– nauka przegrywania i tego jak wygrywać, pewnego uporu i wytrwałości,

– odkrywanie związków przyczynowo – skutkowych i podstaw logiki,

– cierpliwość.

Chcemy Ci przedstawić naszym zdaniem  najlepsze gry dla maluchów. Zaczynajmy!

GRY EDUKACYJNE

Jeśli masz dziecko, które ma problemy z uwagą i potrzebuje motywacji do nauki, gry edukacyjne są idealnym rozwiązaniem, można znaleźć je na stronie: https://4kidspoint.pl/collections/gry-edukacyjne-dla-dzieci. To ekscytujące widzieć twój berbecia entuzjazm gdy on uczy się i rozwija przez grę edukacyjną gry. Te gry są świetne dla rodzin i dzieci w każdym wieku!

Zdjęcie:  Gra edukacyjna memory Pojazdy Czuczu

Zapamiętywanie i odkrywanie pasujących do siebie par – klasyczny przepis na zabawę. Można dodać, że potrafi zaskoczyć nawet rodziców. 

Gry edukacyjne to temat rzeka, ale można wskazać kilka marek, które zawładnęły umysłami dzieci. To Smart Games i seria IQ, czy Kapitan Nauka. Czy może być cos lepszego od jednoczesnej zabawy i nauki?  

GRY LOGICZNE 

Gry logiczne są zabawne, ale pomagają również rozwijać logiczne myślenie. Grając w te gry, można trenować siebie do wyciągania wniosków i podejmowania dobrych decyzji. Życie to seria wyborów, a te gry pomogą Ci dokonać najlepszych z możliwych. Gry, które zachęcają do logicznego myślenia mogą pomóc dziecku rozwinąć umiejętności rozumowania. Kiedy dziecko uczy się rozwiązywać problemy, popełniając błędy, a następnie je poprawiając, rozwija logikę i cierpliwość. Granie w grupie dodatkowo pomoże poprawić umiejętności komunikacyjne, ponieważ musi słuchać innych i brać na zmianę.

Zdjęcie: Fat Brain Toys Gra Logiczna Coggy

Gra Coggy marki Fat Brain Toys to jedna z ciekawszych gier logicznych. Grając w nią, dzieci mogą obracać, modelować i układać kolorowe wiatraczki, aby odtworzyć wzory z kart dołączonych do gry. Gra ta rozwija inteligencję przestrzenno-wizualną, logiczne myślenie oraz zdolność kreatywnego myślenia. Doskonale nadaje się dla dzieci w wieku 5-6 lat.

Zdjęcie: Smart Games Gra logiczna Wiewiórki Atakują!

Gra logiczna Wiewiórki atakują daje graczowi cel w postaci pomocy wiewiórkom w zgromadzeniu wszystkich orzeszków w dziupli. Posiada 60 różnych zadań. Doskonała dla dzieci od 5 roku życia. 

GRY STRATEGICZNE

Gry strategiczne nigdy nie stracą na popularności, ponieważ są idealne dla chłopców, ale dziewczynki również mogą się nimi cieszyć. Są niezrównanym źródłem zabawy dla wszystkich grup wiekowych! Gry strategiczne wzmacniają u dziecka umiejętność planowania i przewidywania konsekwencji swoich działań. Dziecko wymyśla więc w wyobraźni plan i obmyśla krok po kroku działania, które pozwolą mu wygrać.

Gra planszowa Chińczyk to już klasyka gier strategicznych. Twórz sojusze lub działaj samodzielnie, planuj lub zdaj się na łut szczęścia. Doskonała gra rodzinna dla dzieci od 5 roku życia.

GRY ZRĘCZNOŚCIOWE

Gry zręcznościowe to świetny sposób na wspieranie rozwoju zdolności manualnych dziecka. Granie w gry zręcznościowe pomaga maluchom rozwijać koordynację oko-ręka, ćwiczyć zwinność i siłę oraz dotleniać organizm. Gry zręcznościowe pomagają również maluchom rozwijać równowagę i ogólną sprawność fizyczną, a obie te cechy mają ogromny wpływ na rozwój intelektualny. Są świetne na mroźne zimowe dni, kiedy to nawet przy złej pogodzie jest okazja do ruchu!

 Gra dla dzieci Jenga Little Dutch polega na takim wyciąganiu klocków z budowli, by jej nie zburzyć. Uczy cierpliwości i planowania. Doskonali motorykę małą. Dedykowana jest już dla dzieci od 3 lat. Gwarantuje również sporo śmiechu

Zdjęcie: B.toys Kręgle dla dzieci


Kolejną doskonałą grą zręcznościową są kręgle. Można w nie grać już od 2-3 roku życia, świetnie bawiąc się z rodzeństwem. Kręgle uczą celności, rozwijają motorykę małą i często również uczą przegrywać z godnością Sama kula do kręgli jarzy się w ciemności, dając ciekawy pokaz świetlny podczas rzutów.

GRY WYŚCIGOWE

Gry wyścigowe są doskonałym źródłem zabawy, która może pomóc zwiększyć inteligencję emocjonalną, dając możliwości interakcji z innymi dziećmi i rozwijania słownictwa. Jeśli szukasz zabawnej gry, która spodoba się dzieciom i dorosłym, ta zabawka jest doskonałym pomysłem na prezent.

Zdjęcie: Janod Gra dla dzieci wyścig Strzeż się kreta

Świetna emocjonująca gra, którą wygra ten kto pierwszy zgromadzi koszyk warzyw i jednocześnie uniknie kreta. Gra wspiera rozpoznawanie kolorów, ćwiczy zdolności poznawcze, logiczne myślenie oraz refleks.  

Podsumowanie

Wszyscy uwielbiamy widzieć nasze dzieci szczęśliwe. Szeroki wybór zabawek – zwłaszcza gier – pozwala nam znaleźć idealny wybór dla każdego dziecka. Tego typu zabawki z pewnością przypadną do gustu naszym maluchom, a nam rodzicom spodoba się fakt, że są one zabawą, która pielęgnuje i rozwija zdolności dziecka. Gry tego rodzaju to również świetna okazja by odłożyć na bok pracę i oddać się rozgrywce w różnie skonfigurowanych rodzinnych zespołach. 

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy