Jak otworzyć wino bez korkociągu

Jak otworzyć wino bez korkociągu

Zacznijmy od tragedii. Wyobraźmy sobie, że mamy butelkę wina , tak zachęcającą i… zamkniętą. Jest wino, ale nie ma korkociągu. Jak otworzyć wino bez korkociągu? Może poprosić o to sąsiadów lub iść i kupić. Ale może nie chcemy nigdzie jechać. Albo nie mamy sąsiadów. Załóżmy, że z butelką wina zostaliśmy sami. W lesie. W nocy. Na drzewie otoczonym przez wilki jak wtedy otworzyć wino? Dobra może z tymi wilkami przesadziłem. Okoliczności nie są tak ważne, przedstawiam metody na otwieranie wina bez korkociągu. Dla silnych duchem i dociekliwym umysłem.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – metoda na trampka

Zdejmujemy but. Butelkę z winem montujemy w bucie nad piętą. Zachowując jak najbardziej niewzruszony wygląd i trzymając butelkę intensywnie uderzamy konstrukcją o ścianę. Aż korek wyjdzie tak, aby można go było wyciągnąć palcami. Nie czekaj aż wyleci całkowicie, nawadniając podłogę winem. Właściwie metoda będzie działać bez buta, ale taki rodzaj podłoża nie pozwoli na pęknięcie butelki i nie skaleczysz się.

 Zdejmij folię z butelki, umieść spód butelki w bucie, tuż nad piętą – tak, aby wszystko było dobrze dopasowane. Lekko uderz dnem butelki w bucie o ścianę.  Ważne jest, aby nie przesadzić tutaj, aby nie urządzić fontanny z winem i nie stłuc butelki. Dynamicznym ruchem uderz 

Jak otworzyć wino bez korkociągu – metoda na długopis

Jak otworzyć wino długopisem? Najważniejsze jest najprostsza zasada działania: nie próbuj wyciągać korka, ale wpychaj go do butelki, aż wpadnie do środka. Potem z każdym przechyleniem butelki korek będzie walczył z falami wina jak zdesperowany piracki brygad, ale nie stanie się poważną przeszkodą w piciu. Do otwierania butelki wina zamiast długopisu możesz użyć palca, klucza lub ołówka.

Otwieranie wina na śrubę i szczypce

Jak otworzyć wino bez otwieracza? Stwórz go samemu. Prowizoryczny otwieracz do wina ze śruby i szczypiec. Wkręcamy śrubę w korek (można to zrobić nawet palcami). Jedną ręką trzymamy butelkę, a drugą wbijamy ostrą końcówkę w korek tak głęboko, jak tylko możemy. Następnie wykręcamy korek wraz z całą konstrukcję za pomocą szczypiec.

Otwieranie butelki wina za pomocą noża

Grożenie butelce ostrzem jest zupełnie bezużyteczne, spróbujmy więc użyć go jako korkociągu. Jeśli wbijesz ostrze noża wystarczająco głęboko (mniej więcej do środka korka), przewiń i pociągnij jednocześnie, wtedy będziesz mógł bez problemu otworzyć butelkę. Konieczne może być kilkakrotne “zakręcenie” korka, ponieważ gładkie ostrze łatwo wyskakuje z korka. Po tym korek będzie wyglądał, jakby został przeżuty przez ukochanego psa, ale i tak opuści szyjkę butelki. Być może najskuteczniejszy sposób, a co najważniejsze – wypróbowany i przetestowany.

Jaki nóż będzie najlepszym “otwieraczem” do wina? Najlepiej nóż z wąskim ostrzem, idealnie ząbkowany, ale wystarczy gładki. W praktyce zarówno nóż grzybiarza, jak i składany scyzoryk dają radę.

Jak otworzyć wino bez korkociągu – wersja dla kobiet

Kosmetyki mogą być dobrym otwieraczem butelek z winem. Czego potrzebujesz to pomadka, a najlepiej błyszczyk lub tusz do rzęs o średnicy nie większej niż korek. Przejrzyj swoją torbę, na pewno znajdziesz odpowiednie narzędzie, z którego zrobisz otwieracz do wina. Nakładamy Maybelline na korek i zaczynamy naciskać z całych sił – aż korek wsunie się do butelki. Tylko nie zniszcz kosmetyku.

Otworzyć butelkę wina możemy przez wepchnięcie korka do środka butelki.

Podsumowanie

Jak widzicie brak, korkociągu nie musi być wielkim problemem, a otwarcie wina wcale nie jest takie trudne. Jakie wy znacie skuteczny sposób jak otworzyć wino bez korkociągu? Podzielcie się nim w komentarzu.
Powodzenia!

Post Comment