Porady finansowe dla nowożeńców

Porady finansowe dla nowożeńców

Pozdrowienia dla nowożeńców! Przeszłaś przez miesiące (a może nawet lata!) przygotowań do wielkiego dnia, a ślub okazał się jeszcze bardziej fantastyczny, niż sobie wyobrażałeś. Teraz, gdy tort weselny został skonsumowany, a wszystkie prezenty ślubne otwarte, nadszedł czas, aby zacząć myśleć poważnie i zacząć planować dostatnie życie, które marzyliście wraz z partnerem.

Z niekończącą się listą porad dla nowożeńców, które otrzymujesz od rodziny i przyjaciół, trudno teraz popełniać błędy, zwłaszcza jeśli chodzi o zarządzanie swoimi finansami. 

Jeśli dobrze zaplanowałeś ślub, wszystkie wydatki na ślub zostałyby opłacone już po ceremonii. Tak więc prawdziwym wyzwaniem dla Ciebie i Twojego nowego małżonka jest podejmowanie ważnych decyzji dotyczących pieniędzy i rodziny. 

Wiele nowożeńców może obawiać się tematu finansów małżeńskich. Nie martw się – oto kilka świetnych wskazówek inwestycyjnych i porad dla nowożeńców, takich jak Ty.

Najlepsza rada inwestycyjna dla nowożeńców

Aby dobrze rozpocząć swoje życie małżeńskie, upewnij się, że ty i twój współmałżonek zwracacie uwagę na te rzeczy.   

Zacznij pozbywać się długów

Piękne wesela są takie romantyczne, ale wesela też dużo kosztują . Być może zaciągnąłeś pożyczkę ślubną , aby zrealizować swój wymarzony ślub i to jest w porządku. Pamiętaj tylko, że wspaniale jest rozpocząć życie małżeńskie z zerowym długiem.

Jeśli wziąłeś pożyczkę osobistą na ślub, upewnij się, że regularnie ją spłacasz. W miarę możliwości rozlicz go w pełni, zanim dokonasz kolejnego dużego zakupu lub inwestycji. 

Jeśli masz jakiekolwiek zadłużenie na karcie kredytowej, podejmij kroki w celu jego zmniejszenia lub wyeliminowania, zwłaszcza że odsetki mogą być znaczne i mogą być obciążeniem dla twoich finansów.

Pamiętaj, że długi zaciągnięte w czasie bycia singlem powinny być rozliczane indywidualnie. Zadłużenia małżeńskie lub wspólne obejmują mieszkanie, opiekę nad dzieckiem, macierzyństwo i poród, wydatki na ślub i inne formy finansowania zaciągniętego po ślubie. 

Ustaw swoje cele inwestycyjne

Jako para nowożeńców dobrze jest dla Ciebie i Twojego partnera ustalać cele finansowe. Cele te posłużą jako wskazówka, ile pieniędzy powinieneś zaoszczędzić, zarobić i wydać na swoje inwestycje. 

Czy za 25 lat ma przejść na emeryturę? A może po to, by mieć wystarczająco dużo funduszy, aby przyszłe dzieci mogły pójść na studia? Cokolwiek to jest, oboje powinniście być na tej samej stronie, jeśli chodzi o cele inwestycyjne. Im wcześniej to zrobisz, tym lepiej. Kiedy wiesz, co chcesz osiągnąć, jesteś o krok bliżej do tego.

Zainwestuj swoje prezenty pieniężne

Gotówka jest coraz częściej prezentem ślubnym. Wspaniałą rzeczą w prezentach pieniężnych jest to, że możesz je zainwestować i sprawić, by się rozwijały. 

Zdecyduj, ile będziesz trzymać na koncie oszczędnościowym na cele awaryjne i ile zainwestować. Posiadanie funduszy awaryjnych w wysokości 6-8 miesięcy pensji to dobry początek. Umieść swoje awaryjne środki na oprocentowanym rachunku depozytowym, a nie tylko trzymaj je w szufladzie lub sejfie w domu.

Jeśli nadal nie wiesz, co zrobić z prezentami pieniężnymi, które zebrałeś ze swojego ślubu, na razie odłóż je na bok. Porozmawiaj o tym ze współmałżonkiem. Planuj razem.

Możesz kupić przedmioty o dużej wartości, aby umeblować swój nowy dom. A jeśli jeszcze nie spodziewasz się nowego członka w swojej rodzinie, wypróbuj platformy inwestycyjne, które pomogą Ci urosnąć.

Zainwestuj we własny dom

Nowożeńcy uważają zakup domu za swój główny cel inwestycyjny, nie tylko po to, by mieć własną przestrzeń i bezpieczne środowisko dla swoich rodzin, ale także ze względu na wzrost cen nieruchomości. Wielu uważa również, że posiadanie domu jest lepsze niż wynajmowanie, ponieważ mają większą kontrolę nad swoimi pieniędzmi. 

Kupno domu to ogromny krok dla nowożeńców, ale ubieganie się o pożyczkę może pomóc w odpowiedzialności finansowej takiego zakupu. Większość kredytów mieszkaniowych pokrywa koszt lokalu, a nawet jego ulepszenia i/lub budowy, w zależności od Twoich potrzeb. Porównaj więc plany i wybierz odpowiedni produkt, który odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym.

Określ ryzyko inwestycyjne

Różne rodzaje inwestycji, takie jak fundusze powiernicze i fundusze inwestycyjne, mają różne poziomy ryzyka i zwrotów. To, ile i w co inwestujesz, powinno kierować się apetytem na ryzyko i celami inwestycyjnymi.

Apetyt na ryzyko to wielkość ryzyka i rodzaj inwestycji, które jesteś w stanie zaakceptować. Różni się od tolerancji ryzyka, która jest konkretnym maksymalnym ryzykiem, jakie możesz podjąć, dokonując inwestycji. Twój apetyt na ryzyko i tolerancja na ryzyko składają się na Twój profil ryzyka. 

Oczywiście inwestycje wiążą się z różnymi poziomami ryzyka i zwrotów. Nowożeńcy powinni mieć świadomość, że inwestowanie niesie ze sobą potencjalne straty. Jako inwestorzy, wiedz, ile pieniędzy jesteś w stanie zaryzykować.

Pamiętaj, że im większe ryzyko, tym wyższy zwrot. Ale ty i twój małżonek powinniście zawsze podejmować decyzje razem. 

Mądrze zainwestuj czas

Pamiętaj, że pieniądze to nie jedyna rzecz, jaką masz. Czas to także coś, w co możesz „zainwestować”, więc używaj go mądrze. 

Chociaż wspólne spędzanie czasu jest ważne, zainwestowanie trochę czasu w swoją karierę może również opłacić się podwyżkami płac lub awansami. Porozmawiaj ze swoim nowym współmałżonkiem, ile czasu możesz zainwestować w nowe kursy lub nowe obowiązki w pracy i znajdź równowagę, która działa dla was obojga.

Najlepsze inwestycje dla nowożeńców

Chcesz wiedzieć, jakie inwestycje Ty i Twój nowy współmałżonek możecie odkrywać i w które możecie zainwestować? Oto kilka z nich. 

Nieruchomości

Inwestowanie we własny dom to zawsze dobry pomysł. W rzeczywistości możesz zaoszczędzić na swojej inwestycji w nieruchomości jeszcze przed zostaniem mężem i żoną, aby Twój dom był gotowy po ślubie. 

Zainspiruj się myślą o posiadaniu własnej przestrzeni, czy to jako domu na zawsze, czy jako domu wakacyjnego. Ponadto inwestycje w nieruchomości mogą generować regularne dochody i przepływy pieniężne. 

Możesz kupić nieruchomość, którą możesz wynająć. Niezależnie od tego, czy jest to kamienica, czy mieszkanie, jest to zasób, który może pomóc w uzyskaniu dodatkowego dochodu i dodatkowych oszczędności. 

Samochód rodzinny

Zakup własnego samochodu to zarówno inwestycja, jak i konieczność. Może to być korzystne dla par rozpoczynających nowe życie po ślubie, ponieważ nie muszą już dojeżdżać do pracy ani wydawać tak dużo na opłaty. Posiadanie własnego samochodu oznacza również, że możesz podróżować w dowolnym miejscu i czasie z bliskimi lub używać go do załatwiania sprawunków lub nagłych wypadków.

Ubezpieczenie na życie

W dzisiejszym środowisku napotkanie niefortunnych incydentów jest nieuniknione i może wywrócić Twoje finanse do góry nogami. Dlatego jedną z najlepszych rad dla nowożeńców jest inwestowanie w ubezpieczenie na życie. 

 Firmy ubezpieczeniowe oferują różne rodzaje produktów ubezpieczeniowych, aby zabezpieczyć korzyści finansowe Twoich bliskich. Oprócz korzyści wynikających z tragedii, ubezpieczenie na życie może również zwiększyć Twoje oszczędności emerytalne. Wraz ze wzrostem wartości gotówki możesz również wykorzystać ją do pokrycia innych pilnych lub nagłych wydatków. 

Końcowe przemyślenia

Ślub to dopiero początek twojego wspólnego życia jako męża i żony. Teraz rozpoczynasz nowy rozdział: wspólne budowanie przyszłości. Najlepsze w tym jest to, że możesz uczyć się od siebie nawzajem i wspólnie się rozwijać.  

Teraz, gdy masz już jedne z najlepszych rad dla nowożeńców, określ swoje cele inwestycyjne, wybierz odpowiednią inwestycję i dowiedz się, jak zrealizować swoje plany. 

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.