Zimne prysznice i ich wpływ na wytrzymałość psychiczną

Zimne prysznice i ich wpływ na wytrzymałość psychiczną

Kto by pomyślał, że wyjście ze strefy komfortu może być rutyną?

Aby nabrać odwagi, aby napisać na nowy temat lub zakończyć trudne zadanie, zimny prysznic jako pierwsza rzecz w ciągu dnia jest dobrym przypomnieniem, że mogę to zrobić.

Nie dzielę ludzi na podstawie tego, jaki rodzaj prysznica wolą. Jasne, są to naukowe powody dla gorących i zimnych pryszniców.

Ale aspekt zimnych pryszniców, który daje największą satysfakcję, to ześlizgiwanie się w strefę dyskomfortu i niewymaganie, by rzucić palenie.

Jak zimne prysznice poprawiają wytrzymałość psychiczną

Ponieważ dowody naukowe można znaleźć wszędzie, przejdę od razu do płaszczyzny emocjonalnej i powiem, jak się czuję pod prysznicem (w kolejności wymienionej poniżej) bez gorączki, aby było to bardziej powiązane niż nauka:

  1. Dlaczego nawet prysznic?
  2. nie chcę tego robić?
  3. Czy mogę to zrobić?
  4. O nie! Już to robię!
  5. Zaczekaj, to koniec? W jaki sposób?

To szybkie doświadczenie radzenia sobie z trudną czynnością poprzez zwykłą obecność daje siłę woli, aby stawić czoła każdemu wyzwaniu w ciągu dnia.

Ta myśl wyzwala mój umysł, kiedy przeżywam wzloty i upadki codziennego życia:

„Ten początkowy dyskomfort, który odczuwasz po zimnych prysznicach, jest dokładnie tym, co daje ci później sukces, ponieważ kontynuujesz swój dzień, wierząc, że nic innego nie będzie tak karające jak zimny prysznic

Na nowo przeżywam doświadczenie zimnych pryszniców jako motywację do treningów, pisania, a nawet rozmawiania z ludźmi, zwłaszcza z nieznajomymi.

Zobaczmy, jaką barierę mentalną pokonasz doznając zimnych pryszniców.

Post Comment