Zestaw do paznokci – co musisz o nim wiedzieć?

Zestaw do paznokci – co musisz o nim wiedzieć?

Z czego powinien składać się kompletny zestaw do paznokci? Czym się kierować, wybierając taki komplet, oraz czy to na pewno opłacalna inwestycja?

Dlaczego kupno zestawu do paznokci to dobry pomysł?

Wiele pań decydowało się na samodzielne wykonywanie manicure jeszcze na długo przed wystąpieniem tak wysokiej inflacji i ogólnej drożyzny. Nie da się zresztą ukryć, że własnoręczna stylizacja i pielęgnacja paznokci to sposób na spore oszczędności, lecz nie tylko, o czym już za moment. Dbając o paznokcie, kobieta powinna widywać się z kosmetyczką co około 3 tygodnie, co jest bardzo angażujące zarówno pod względem czasowym, jak i finansowym. Jeśli chcesz samodzielnie robić manicure hybrydowy, potrzebny Ci będzie odpowiedni zestaw do paznokci. Manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciach przez około 3 tygodnie, a czasem nawet 4. Oprócz tego, jeśli pojawiłyby się jakieś odpryski, nie musisz specjalnie jechać do kosmetyczki czy czekać na dostępny termin. Po prostu od ręki naprawisz wszystko sama. Poza tym robienie manicure hybrydowego samodzielnie to też świetna zabawa i pełna swoboda w kontekście wyboru swojej stylizacji. Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie Twoja własna fantazja!

Czym się sugerować, wybierając zestaw do paznokci?

W sklepach stacjonarnych i internetowych czeka na Ciebie cała masa zestawów do paznokci, dlatego nie ulega wątpliwości, że będziesz miała w czym wybierać. Tym ważniejsze jest to, aby znaleźć zestaw do paznokci, który odpowie na wszystkie Twoje potrzeby. Jeśli to tylko możliwe, wybieraj zestawy do paznokci od znanych i renomowanych producentów. Dzięki temu masz pewność, że wszystkie podzespoły i akcesoria są wysokiej jakości, co z pewnością ułatwi pracę z nimi. Pamiętaj też, aby kupowane przez Ciebie lakiery nie zawierały takich substancji jak formaldehyd, toluen czy DBP.

Musisz też wiedzieć, że zestawy dostępne na rynku dzieli się na startowe i zaawansowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z manicure hybrydowym, najlepiej wybierz zestaw startowy, który będzie zawierał:

  • bazę hybrydową – do wyboru jest szeroki zasób produktów, baza odpowiada za trwałość lakieru oraz go wzmacnia,
  • top hybrydowy – tu także czeka na Ciebie bogaty wybór produktów. Topy hybrydowe mogą mieć odmienne właściwości zależnie od tego, który wybierzesz. Pamiętaj też, że w niektórych sytuacjach koniecznie może być skorzystanie z cleanera,
  • lakier hybrydowy – to oczywiście najważniejszy element przy manicure hybrydowym,
  • lampę – służy do utrwalenia lakieru i innych produktów,
  • cleaner – cleanerem przemyjesz paznokcie, usuwając z nich zabrudzenia, a także je odtłuścisz,
  • bloczek lub pilnik – za ich pomocą nadasz paznokciom odpowiedni kształt oraz przygotujesz do kolejnych zabiegów,
  • waciki bezpyłowe – są przydatne podczas odtłuszczania paznokci,
  • metalowe kopytko lub drewniane patyczki – akcesoria konieczne do przygotowania skórek do zabiegu.
Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.