Wskazówki, jak wyjść z depresji poporodowej

Wskazówki, jak wyjść z depresji poporodowej

Kobieta przechodzi liczne zmiany w fazie porodu. Od braku równowagi hormonalnej po zmiany fizyczne, walka jest prawdziwa. Noszenie dziecka w łonie matki przez około 280 dni wiąże się z wielokrotnymi ofiarami. Kobieta może rozwinąć kompleks niższości, który zmusza ją do trzymania się z dala od swoich bliskich. Ta psychiczna niższość nie pojawia się z dnia na dzień. Kiedy widzi w lustrze swoją zmienioną sylwetkę, popada w niepokój i depresję. Lekarze nazywają to depresją poporodową lub depresją poporodową.

Możesz zapytać, co powoduje takie mentalne zawirowania u kobiety, która narodziła nowe życie, nowe pokolenie – dziecko. Lekarze twierdzą, że głównym czynnikiem odpowiedzialnym za kompleks niższości jest jej niezdolność do zaakceptowania nowego siebie jako matki. Jako zespół poporodowy kobiety mają tendencję do przybierania na wadze, mogą mieć skórę skłonną do trądziku i mogą cierpieć na nadmierne wypadanie włosów. Wszystko to przyczynia się do osobistego kryzysu. Jej nowa osobowość stanowi wyzwanie dla jej wcześniejszej egzystencji. Częścią tej choroby psychicznej jest depresja. Utrudnia kobiecie powrót do codziennego życia.

Przyjrzyjmy się teraz szczegółowo depresji poporodowej i temu, jak można ją leczyć za pomocą domowych środków zaradczych.

Zrozumienie depresji poporodowej

Niestabilność psychiczna, która wynika z kompleksu niższości tuż po porodzie, jest akceptowana klinicznie jako depresja poporodowa. Jednak lekarze nie potrafią znaleźć dokładnej przyczyny takiej choroby. Niektóre przypuszczalne przyczyny to wcześniejsze zaburzenia psychotyczne, nadmierna nierównowaga emocjonalna, zaburzenia narkotykowe, brak uznania zawodowego, przemiany fizyczne, brak równowagi hormonalnej i problemy z noworodkiem. Generalnie ta faza poczucia przygnębienia i niepewności nie trwa długo. Jednak może to być niepokojący znak, jeśli problem utrzymuje się dłużej.

Niedawne badanie wskazuje, że 1 na 1000 kobiet pada ofiarą przedłużonej fazy zaburzeń nastroju. Ta długotrwała choroba psychiczna nosi nazwę kliniczną jako psychoza poporodowa . Jest to stan, który może stać się tak poważny jak zespół schizofreniczny. Kiedy jednostka osiąga stadium psychozy, może rozwinąć się choroba afektywna dwubiegunowa, a następnie bezsenność i izolacja społeczna. Powoduje impulsywność emocjonalną i tendencje samobójcze. Halucynacje, częste ataki paniki, irytacja i zniecierpliwienie mogą doprowadzić osobę do poziomu, w którym osoba zdecyduje się na upojenie.

Możesz pomyśleć, że problem depresji poporodowej występuje tylko u kobiet. Koncepcja nie jest poprawna. Nawet mężczyźni stają się ofiarami takich zaburzeń psychicznych. Jednak intensywność takiej afektacji psychicznej jest wysoka u kobiet. Depresja może powodować obniżony poziom testosteronu u mężczyzn. Niektóre widoczne objawy to irytacja w obchodzeniu się z dzieckiem, emocjonalny dystans od żony i wyobcowanie. Może również wpłynąć na relacje ojciec – dziecko.

Masz rację. Być może myślisz o możliwych środkach zaradczych, które mogą pomóc w wyzdrowieniu z tego zespołu. Pozwól, że zabierzemy Cię do przydatnych rozwiązań w następnej sekcji.

Środki zaradcze, aby wyzdrowieć z depresji poporodowej

Nową koncepcją leczenia depresji i lęku są sesje doradcze. Tłumienie emocji może prowadzić do ciężkiej depresji. Jeśli dana osoba jest introwertykiem, na ogół mają skłonności do represji. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem jest pójście za sesjami doradczymi, aby wyeliminować lęk.

Poradnictwo psychologiczne
Nową koncepcją leczenia depresji i lęku są sesje doradcze. Tłumienie emocji może prowadzić do ciężkiej depresji. Jeśli dana osoba jest introwertykiem, na ogół mają skłonności do represji. Dlatego odpowiednim rozwiązaniem jest pójście za sesjami doradczymi, aby wyeliminować lęk.

Antydepresanty
Spożywanie pigułek chemicznych to łatwe rozwiązanie na natychmiastową ulgę w częstych atakach paniki i wahaniach nastroju. Może ci pomóc tymczasowo, ale na dłuższą metę może nie wspierać twojego zdrowia. Zaleca się przyjmowanie takich tabletek pod zaleceniem lekarza.

Spożycie witaminy
Spożycie Omega 3 może wyprowadzić Cię z choroby psychicznej. Ponadto spożywanie pokarmów bogatych w kwasy omega-3, takich jak nasiona lnu, łosoś, sardynki i nasiona chia, może pomóc w poprawie zespołu depresji poporodowej.

Aktywność fizyczna
Rozpieszczanie się i aktywność fizyczna nie mają żadnego substytutu. Możesz jednak uzyskać podwójne korzyści, jeśli oddasz się ulubionemu sportowi lub udasz się na siłownię. Po pierwsze, aktywność fizyczna pomoże ci być bardziej energicznym i żywym. Więc wyjdź ze swojej skorupy, spakuj torbę na siłownię i pozwól sobie na sesję spocenia.

Wniosek

Nie kładziemy większego nacisku na choroby psychiczne niż na problemy fizyczne. Mówienie o depresji poporodowej u kobiet jako reperkusji narodzenia dziecka wydaje się być naciąganym pomysłem. Jednak badania psychologiczne przynoszą problemy lękowe po porodzie, które zostały pogrzebane na długi czas. Chociaż rynek zalewa wiele leków, takich jak antydepresanty, przestrzeganie takich chemicznych alternatyw może mieć wpływ na poziom hormonów. Może mieć wpływ na matkę i niemowlę, które są uzależnione od karmienia piersią.

Dlatego wychowywanie dziecka wymaga wielu środków ostrożności. Na początkowym poziomie pomocne mogą być naturalne środki zaradcze takie jak witaminy, sen, oraz aktywność fizyczna. Ale w przypadku, gdy sytuacja stanie się poważna, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem. Nie zapomnij rozpieszczać się z najwyższą starannością, ponieważ zasługujesz na to, co najlepsze.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.