Terapie humanistyczne

Terapie humanistyczne

Terapie humanistyczne koncentrują się na samorozwoju, wzroście i obowiązkach, aby pomóc jednostkom rozpoznać ich mocne strony, kreatywność i wybór. Współpracując z doradcą humanistycznym, otrzymujesz wsparcie w identyfikowaniu i przezwyciężaniu wszelkich blokad, które uniemożliwiają Ci osiągnięcie pełnego potencjału.

Czym jest terapia humanistyczna?

Podejścia humanistyczne opierają się na przekonaniu, że wszyscy w naturalny sposób skłaniamy się ku dobroci. Choć oczywiście trudne doświadczenia życiowe mogą tymczasowo blokować naszą zdolność do osiągnięcia naszego potencjału, przy odpowiednim wsparciu wszyscy jesteśmy w stanie osiągnąć nasze cele.

Terapeuta humanistyczny będzie pracował nad stworzeniem bezpiecznej, wspierającej przestrzeni, w której klienci będą mogli odkrywać siebie i swój potencjał, ostatecznie pracując nad rozwojem osobistego rozwoju – mentalnego, emocjonalnego i duchowego.

Korzyści z terapii humanistycznej

Humanistyczne podejście jest szczególnie odpowiednie dla każdego, kto czuje się zagubiony, zmaga się z niską samooceną lub ogólnie chce poprawić samopoczucie. Terapeuci humanistyczni będą również pracować z osobami żyjącymi z określonymi schorzeniami, takimi jak lęki , zaburzenia paniki , uzależnienia , depresja , zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (OCD), choroba afektywna dwubiegunowa i schizofrenia .

Osoby, które mają problemy w związkach (w tym w relacjach rodzinnych ) również mogą odnieść korzyści.

Podejścia humanistyczne

Terapia humanistyczna polega na samopoznaniu. Poniższe podejścia mogą pomóc Ci zwiększyć samoświadomość i skierować Cię w stronę odnalezienia większego poczucia celu w życiu.

Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach

Podejście to, znane również jako krótka terapia skoncentrowana na rozwiązaniu lub krótka terapia, skupia się głównie na tym, co dana osoba chce osiągnąć, a nie na problemach historycznych. Terapeuta zadaje pytania, aby pomóc jednostce odkryć własne mocne strony i zasoby. Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach może być szczególnie pomocna dla tych, którzy są zorientowani na cel i pragną zmiany.

Terapia rzeczywistości

Terapia rzeczywistości to podejście do terapii, które koncentruje się na teraźniejszości, a nie problemach z przeszłości. Opracowana przez Williama Glassera w latach 60. teoria stojąca za terapią głosi, że osoba cierpiąca na zaburzenia psychiczne nie cierpi na chorobę psychiczną; zamiast tego cierpią na społecznie uniwersalną ludzką kondycję, ponieważ nie zostały zaspokojone ich podstawowe potrzeby psychologiczne.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.