Pytania do rodziców – dowiedz się zanim będzie za późno

Pytania do rodziców – dowiedz się zanim będzie za późno

Jako dzieci mamy tendencję do polegania na naszych rodzicach we wszystkim, ale niekoniecznie postrzegamy ich jako swoich własnych ludzi. Wielu z nas miało napięte relacje z rodzicami w tych trudnych nastoletnich latach, ale wraz z dojrzałością przychodzi lepsze zrozumienie wszystkiego, co dla nas zrobili. Upewnij się, że lepiej poznasz swoich rodziców, zadając im te ważne pytania, póki jeszcze masz szansę.

Jakie jest twoje ulubione wspomnienie z dzieciństwa?

Często trudno sobie wyobrazić, że nasi rodzice sami byli kiedyś dziećmi. Są szanse, że twoi rodzice prawdopodobnie mają co najmniej jedno miłe wspomnienie z dzieciństwa, które naprawdę im się przyda.

Jaka jest najlepsza rada, jaką kiedykolwiek udzielili ci rodzice?

Jeśli twoi rodzice otrzymali od swoich rodziców uderzającą radę lub mądrość, prawdopodobnie pamiętali o tym przez całe życie.

Zobacz również: pytania do dziewczyny oraz pytania do chłopaka.

Kim chciałeś być jako dziecko, kiedy dorośniesz?

Pewnie pamiętasz, kim chciałeś być, gdy byłeś dzieckiem (chciałam być profesjonalną baletnicą!). Interesujące jest również usłyszeć, jakie były najwcześniejsze nadzieje i marzenia naszych rodziców.

Jakie jest twoje ulubione wspomnienie z czasów, gdy byłam dzieckiem?

Prawdopodobnie twoim rodzicom trudno jest wybrać tylko jedno, ale prawdopodobnie trzymają blisko swoich serc wiele wyjątkowych wspomnień z własnego dzieciństwa. Możesz nie pamiętać tych wspomnień, ale słuchanie ich jest tak wyjątkowe.

Jakie są twoje ulubione tradycje rodzinne?

Niezależnie od tego, czy są to tradycje, które Twoi rodzice dzielili z rodzicami jako dziecko, czy te, którymi dzielili się z Tobą w okresie dorastania, większość rodziców ma przynajmniej jedną rodzinną tradycję, którą prawdopodobnie chciałbyś kontynuować za jeden dzień.

Jaka jest jedna rzecz, którą chciałbyś zmienić w świecie?

Wiem, jaka byłaby moja odpowiedź. A twoi rodzice prawdopodobnie też mogą pomyśleć o jednym z czubków głowy!

Czy jest coś, o czym chciałbyś, żebym się dowiedział?

Ważne jest, aby prowadzić otwarte i szczere rozmowy z rodzicami na temat ich życzeń na przyszłość. Może to dotyczyć mieszkania w domu, mieszkania w domu opieki lub innych aspektów ich opieki. Może to zabrzmieć makabrycznie, ale mądrze jest również przedyskutować z rodzicami, jaki rodzaj pogrzebu lub świętowania życia chcieliby mieć, gdy nadejdzie ten dzień. Zadawanie tych trudnych pytań zapewni, że będziesz nadal szanować życzenia rodziców.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.