Messy bun

Messy bun

Jak zrobić duży, luźny kok messy bun? Messy bun to prosta fryzura, którą możesz zrobić samodzielnie w domu, a ten artykuł pokaże Ci, jak to zrobić! Bez względu na to, jak rzucisz swoją niechlujny kok, efekt końcowy powinien sprawić, że poczujesz się komfortowo i efektownie.

Przygotowanie do messy bun

Wybierz idealne produkty do stylizacji. Poniżej znajduje się krótka lista rzeczy, które możesz już mieć w domu. Nawet jeśli nie masz tych rzeczy, nie martw się, niechlujny kok można łatwo stworzyć tylko palcami i gumką. Bardzo łatwo jest również znaleźć wszystkie poniższe pozycje w lokalnej, całodobowej aptece. Jeśli myślisz o stworzeniu niechlujnego koku na ważniejsze wydarzenie, takie jak ślub lub studniówka, możesz zaplanować z wyprzedzeniem i znaleźć sklep, który specjalizuje się w sprzedaży produktów i akcesoriów do pielęgnacji włosów.

  • Do szybkiego i prostego upięcia koka będziesz potrzebować około 5 minut, palców i gumki.
  • Jeśli masz więcej czasu, zbierz miękką szczoteczkę, grzebień z szerokimi zębami i elastyczny kucyk. Najlepiej elastyczny uchwyt bez metalowego zapięcia, aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów.

Stwórz bardziej wyrafinowany wygląd. Wybierz lekką piankę, która sprawi, że Twoje włosy będą się łatwo sprężyste, a jednocześnie będą wyglądały na miękkie i naturalne. Aby uzyskać więcej ciała, wybierz piankę, która mówi, że zawiera środek zwiększający objętość. Będzie to widoczne na butelce z musem. Jeśli masz bardzo miękkie i cienkie włosy lub chcesz, aby uprzątnięty kok utrzymał się przez długi czas, wybierz taki lakier do włosów, który sprawi, że niechlujny kok pozostanie nienaruszony.

Luźny kok, czyli messy bun. Czy potrzebne są do niego gęste włosy?
Luźny kok, czyli messy bun. Czy potrzebne są do niego gęste włosy?
  • Aby uzyskać najbardziej naturalny wygląd, wybierz lakier do włosów z mikrodrobną mgiełką, która minimalizuje nagromadzenie włosów, którą możesz nakładać i ponownie nakładać bez mycia włosów.
  • Aby uzyskać bardziej ekstremalny, ostry wygląd, wybierz lakier do włosów, który zapewnia ogromną objętość bez sztywności.
  • Jeśli masz wyjątkowo miękkie lub świeżo umyte włosy, możesz również poeksperymentować z suchym szamponem lub solą do włosów, aby nadać im teksturę. (opcjonalny)

Dodaj trochę oryginalności, blasku lub wyrafinowania swojemu niechlujnemu projektowi kok messy. Kup zwykłe spinki do włosów, ozdobne kwiaty, szpilki do włosów wysadzane klejnotami, małe ozdobne spinki do włosów lub podobne artykuły do ​​włosów.

messy bun artystyczny nieład

Luźny kok – messy bun

Stwórz szybki, prosty, elegancki wygląd. Użyj palców, aby przeczesać włosy i związać je z tyłu lub z boku głowy w koński ogon. Miej pod ręką gumkę lub elastyczny uchwyt na nadgarstku, którym zbierasz włosy. Kiedy łączysz wszystkie włosy, owiń gumkę wokół wszystkich włosów, aż poczujesz się pewnie, ale nie za ciasno.

  •  Następnie możesz obrócić swój kucyk w pojedynczy pasek, a następnie owinąć go wokół gumki i przykleić koniec z powrotem pod gumką; lub podczas formowania początkowego kucyka, z ostatnim owinięciem gumki, celowo nie ciągnij włosów do końca – pozostawiając dużą sprężystą pętlę włosów.Przeciągnij pętlę włosów dalej przez elastyczny uchwyt w kucyk, aby powiększyć kok i/lub pozwolić niektórym pasmom opaść, aby uzyskać efekt nieuporządkowanego wyglądu.
  • Chwyć boki koka i rozszerz promień koka, delikatnie wyciągając krawędzie na boki. Selektywnie pociągnij za środek pętli, aby nadać jej bardziej kształt litery U.
  • Przeciągnij końce wystające przez spód gumki w lewo i w prawo, aby były bardziej rozkloszowane na twojej głowie. Wsuń niechciane, opadające pasma z powrotem do gumki. W razie potrzeby owiń kilka luźnych pasm wokół gumki i przypnij je szpilką.
Messy bun na czubku głowy, to skręcone włosy w formę ślimaka.
Messy bun na czubku głowy, to skręcone włosy w formę ślimaka.

Umieść kok na różnych poziomach. Aby uzyskać wyższy kok, odwróć włosy do góry nogami i zbierz je w dłoniach. Zwiększy to objętość włosów i pomoże wyeliminować nierówności. Aby uzyskać niższy kok, zbierz włosy na środku głowy lub bliżej karku. Kucyk może być tak wysoki lub niski, jak chcesz.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.