Jaki kosmetyk do demakijażu wybrać?

Jaki kosmetyk do demakijażu wybrać?

Piękna i zdrowa skóra to jeden z największych atutów jakimi możemy się pochwalić. Gdy nasza skóra jest zdrowa doskonale trzyma się na niej makijaż i … wolniej się starzeje. By jednak mogło tak się stać, należy pamiętać o niezwykle ważnym elemencie jakim jest demakijaż. Dlaczego jest on tak ważny oraz jakie podstawowe cztery kroki w jego zakresie powinniśmy wdrożyć w swojej codziennej pielęgnacji, przybliżamy w poniższym materiale. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego demakijaż jest tak ważny?

Demakijaż to podstawowy a jednocześnie najważniejszy element rytuału pielęgnacyjnego. Dlaczego? Podczas całego dnia nasza skóra narażona jest na działanie czynników zewnętrznych takich jak kurz, smog czy również makijaż, pod którym gromadzi się nadmiar sebum oraz martwe komórki naskórka. Dobrze oczyszczona skóra ma możliwość oddychać i się regenerować. Stąd tak ważne jest pilnowanie codziennego demakijażu – zarówno wieczorem, jak i rano przed nałożeniem makijażu.

Warto również zwrócić uwagę na dokładność demakijażu. Wykonany w pośpiechu i niedokładnie może prowadzić do gromadzenia się zanieczyszczeń, które w konsekwencji grożą nam wypryskami czy reakcją alergiczną.

Warto również unikać spania w makijażu. To nie tylko nieestetyczne, ale również szkodliwe dla naszej skóry. Każdemu może się zdarzyć wyjątek, ale długotrwałe praktykowanie tej metody przyczyni się do szybszego starzenia się skóry poprzez zatkane pory, w którym namnażają się bakterie. Wówczas nasza skóra straci na jędrności, gładkości i swojej napiętości.

Dobrze wykonany demakijaż to więc pierwszy krok w drodze ku zachowaniu młodości przez lata.

Poznaj produkty do demakijażu i znajdź swój ulubiony: https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Plyny-micelarne-i-olejki-do-demakijazu-459.html

Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

By nasza skóra była doskonale oczyszczona, warto proces demakijażu podzielić na kilka etapów – oczyszczając każdą partię twarzy po kolei.

Zacznijmy od demakijażu oczu, których okolice są bardzo wrażliwe a skóra cienka. Warto – jeśli używasz wodoodpornych produktów do makijażu – zdecydować się na preparat dwufazowy, który pozwoli nam szybciej usunąć oporny produkt. Taki produkt należy wstrząsnąć przed użyciem, aby połączyć fazę wodną i olejową. Następnie namoczmy płatek kosmetyczny produktem i przyłóżmy go do powieki odczekując kilkanaście sekund, podczas których produkt rozpuści nam kolorowy kosmetyk. Płatek należy przesuwać od zewnętrznego do wewnętrznego kącika oka, unikając tarcia skóry.

Następnie przejdźmy do demakijażu ust, który wykonujemy analogicznie do demakijażu oczu. Trzeci etap to oczyszczenie całości twarzy z produktów makijażowych. W tym celu zmoczmy obficie płatki kosmetyczne płynem micelarnym i rozpocznijmy zmywanie okrężnymi ruchami od policzków w stronę szyi, podbródka, nosa oraz czoła. Do demakijażu możemy użyć również specjalnego żelu lub pianki. Wówczas zwilżmy ręce, nanieśmy niewielką ilość kosmetyku na dłonie i doprowadźmy do powstania piany, którą wmasujemy okrężnymi ruchami w twarz. Następnie dokładnie zmyjmy produkt wodą i wysuszmy twarz dedykowanym do tego ręcznikiem.

Czwarty i równie istotny element demakijażu to przetarcie twarzy odżywczym tonikiem. Gdy nasza skóra została już pozbawiona zanieczyszczeń warto przywrócić jej odpowiednie pH oraz ściągnąć pory. Dlaczego? Między innymi dlatego, że tonik odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry, chroni przed zaleganiem bakterii i grzybów oraz zapobiega tzw. przeznaskórkowej utracie wody (TEWL). Taki preparat powinien być oparty na ziołowych wyciągach, witaminach oraz minerałach.

Więcej na temat produktów do demakijażu i pielęgnacji twarzy przeczytasz na Cosibella.pl.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.