Aby krem nawilżający do twarzy sprawdził się w swojej roli, musi być dopasowany do typu cery oraz jej wieku i potrzeb. Niektóre z nich mają jednak na tyle optymalną formułę, że można je stosować do pielęgnacji skóry zdrowej i tej z problemami. Sprawdź, o jakie kremy chodzi!
Jaki krem do twarzy wybrać?
Wybór kremu nawilżającego do twarzy bywa trudny ze względu na szeroki asortyment kosmetyków i ich różnorodny skład, ale to właśnie na rodzaj, stężenie i kombinację obecnych w nich związków należy zwrócić szczególną uwagę. Warto szukać produktów o właściwościach hydrofilowych, hydrofobowych i modyfikujących warstwę rogową naskórka. Jednak pod wpływem działania różnorodnych czynników, takich jak promieniowanie UV, zmiany temperatury i wilgotności powietrza, stres, zła dieta czy przemęczenie, skóra może wymagać dodatkowej specjalnej pielęgnacji, której zwykłe kremy mogą nie zapewnić. W tym celu opracowano dermokosmetyczne kremy nawilżające do twarzy.
Działają one kompleksowo i można je stosować zarówno do skóry zdrowej w ramach profilaktyki przed powstawaniem nieestetycznych zmian i pogorszeniem jędrności, gładkości i blasku, jak również jako preparaty na suchość, szorstkość i przebarwienia. Wiele z nich ma uniwersalną formułę, która w optymalny sposób zwiększa syntezę wody w głębokich i płytkich warstwach naskórka, wspomaga procesy odbudowy tzw. cementu międzykomórkowego oraz uszczelnia płaszcz lipidowy, utrudniając odparowywanie wody bez ryzyka zaburzeń procesów naturalnej przezskórnej wymiany gazowej. Dzięki temu dermokosmetyczne kremy nawilżające sprzyjają utrzymaniu równowagi każdej skóry.
W ofercie można znaleźć i takie produkty, które mają w składzie związki o działaniu przeciwzapalnym czy antybakteryjnym, przez co ich zastosowanie jest jeszcze szersze i sprawdza się również podczas leczenia niektórych zmian skórnych.
Dlaczego dermokosmetyki?
Dermokosmetyki wyróżnia przede wszystkim szybkie działanie i długo utrzymujący się efekt (dzięki kompozycji odpowiednio dobranych składników nie tylko o właściwościach nawilżających, ale i regenerujących, wzmacniających oraz ochronnych). Ich formuła jest lekka i łatwo się rozprowadza, ale przy tym nie zapycha porów i nie pozostawia filmu. Skóra już po zabiegu jest w zdecydowanie lepszej kondycji.
Jej powierzchnia staje się miękka, gładka i sprężysta, a uczucie ściągania i napięcia ustępuje już nawet w trakcie aplikacji kremu. Taki efekt możliwy jest dzięki obecności m.in. gliceryny i pantenolu, czyli związków głęboko nawilżających i natłuszczających.
Istotne znaczenie ma też np. sól disodowa o właściwościach antyoksydacyjnych. Odpowiada ona również za wsparcie syntezy innych składników zawartych w kremie, poprawiając tym samym ich działanie. Ze względu na różny stopień wchłanialności przez barierę naskórka oraz wzajemne korelacje zawarte w dermokosmetycznym kremie nawilżającym związki uzupełniają się wzajemnie, zapewniając kompleksową kurację zarówno dla skóry z problemami, jak i dla cery zdrowej.