Brwi permanentne dzień po dniu – jak wygląda proces gojenia?

Brwi permanentne dzień po dniu – jak wygląda proces gojenia?

Popularność makijażu permanentnego cały czas rośnie. Pozwala bowiem cieszyć się doskonałym wyglądem przez długi czas. Jednak wiele osób zastanawia się, jak brwi permanentne goją się dzień po dniu. Jak przebiega cały ten proces w praktyce?

Brwi permanentne dzień po dniu

W zasadzie do zabiegu makijażu permanentnego brwi nie trzeba się w żaden szczególny sposób przygotowywać. Jednak na uwadze warto mieć kilka podstawowych kwestii. Duże znaczenie ma na pewno kondycja skóry w okolicach brwi. Przed zabiegiem przez kilka tygodni dobrze jest stosować delikatne kosmetyki nawilżające. Posiadaczki skóry tłustej i mieszanej muszą też pamiętać o jej regularnym oczyszczaniu z nadmiaru sebum. Wtedy skóra lepiej przyjmie pigment, a efekty zabiegu utrzymują się dłużej. Unikać warto także zabiegów złuszczających i nadmiernego opalania. To spowodować może podrażnienie skóry. Lepiej też zrezygnować z depilacji brwi. 

Ponadto okazuje się, że makijaż permanentny brwi nie jest zabiegiem odpowiednim dla każdego. Zrezygnować z niego muszą kobiety w ciąży i karmiące piersią. Inne przeciwwskazania do jego wykonania to np. infekcje górnych dróg oddechowych czy gorączka. 

Jak dbać o brwi po zabiegu? Jak przebiega proces gojenia?

Jak wyglądają brwi permanentne dzień po dniu od zabiegu? Sporo ciekawych informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://quantumpmu.com/Brwi-permanentne-dzien-po-dniu-blog-pol-1656018779.html.

Na pewno na samym początku efekt jest daleki od zamierzonego. Brwi wyglądać mogą na przerysowane i być dość ciemne. Nie należy się jednak tym przejmować, bo jest to zjawisko normalne. Skóra jest opuchnięta, co wynika z wykonania na niej szeregu mikronacięć. Obrzęk powinien zniknąć po kilku dniach. Po złuszczeniu sie naskórka pigment uzyska docelowy kolor. Znikną wtedy zaczerwienienia i strupki. 

Skórze po zabiegu makijażu permanentnego brwi trzeba pozwolić samodzielnie się zagoić. Całkowity proces gojenia zależy przede wszystkim od danej skóry. Zazwyczaj zajmuje od jednego do dwóch miesięcy. Potem można poddać się ewentualnej korekcie, jeśli jest taka potrzeba. Warto zapytać się o zdanie linergistkę wykonującej zabieg. 

Brwi po makijażu permanentnym zawsze należy zostawić same sobie. Przez tydzień nie można stosować żadnych kosmetyków, zwłaszcza tych z kwasami w składzie. Unikać trzeba basenów i solariów. Nie można się także opalać. Dopiero po miesiącu można stopniowo wracać do swoich starych nawyków. Potwierdzi to zresztą każdy specjalista. 

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.