5 łatwych sposobów kręcenia włosów

5 łatwych sposobów kręcenia włosów

Mało jest pań, które nie zwracałyby uwagi na to jak wyglądają ich włosy. Włosy, to taki element urody, który sprawi, że kobieta wygląda pięknie, lub źle wystylizowane, sprawią że ta sama pani będzie wyglądać blado i nieciekawie. Dlatego stylizacja włosów zajmuje dużo miejsca w życiu kobiety. Jednym ze sposobów na osiągnięcie zadowalającego efektu wizualnego jest podkręcenie włosów lub przynajmniej ich uniesienie. Oczywiście najprostszym sposobem jest użycie lokówki. Najlepiej oceniane modele znajdziesz na https://pieknokobiety.com/lokowki-ranking/. Są tam również oceny poszczególnych modeli pozostawione przez użytkowniczki ułatwiający wybór najlepszej lokówki na nasze potrzeby. Jak jeszcze możemy sprawić, że nasze włosy będą wyglądać fantastycznie. Jak zrobić, aby wyglądały dobrze, ale się przy tym nie napracować? Podpowiemy tu kilka sposobów łatwego, prostego i  mało pracochłonnego kręcenia włosów.

Warkocz

Najprostszym sposobem dla pań, które mają nieco dłuższe włosy na uzyskanie niedbałych pozornie fal, jest zaplecenie warkocza na wilgotnych jeszcze, po myciu, włosach. Wystarczy że wieczorem umyjesz głowę, zapleciesz włosy i położysz się spać. Rano, po rozpleceniu włosy wystarczy rozczesać i wygładzić. Uzyskany efekt to z pozoru lekko niedbała burza włosów na głowie.

Ugniatanie

To pomysł dla pań, które są właścicielkami włosów o łatwej stylizacji. Wystarczy, że włosy takie spryskamy lekką mgiełką do stylizacji, mniej więcej od połowy głowy do ich końców, a następnie dłońmi będziemy włosy ugniatać i lekko mierzwić. Mgiełka do stylizacji Szybko wyschnie, a ugniatane włosy zyskają modny efekt lekkiego nieładu.

Plopping

Znany również pod nazwami plunking, ręcznikowanie czy koszulkowanie włosów. Jest to stylizacja włosów, które mają tendencję do falowania lub lekkiego kręcenia, w celu podkreślenia ich skrętu i równocześnie wydobycia ich piękna. Aby uzyskać skręt tą metodą zaczynamy od mycia włosów. Kolejno na włosy nakładamy ulubioną piankę lub żel do stylizacji. Kolejnym krokiem jest ugniatanie włosów tak długo, aż pojawi się lekki skręt. Następnym krokiem jest ułożenie bawełnianego materiału w taki sposób, aby przykładając do niego głowę z włosami zaczesanymi do góry schować je we wnętrzu materiału. Włosy po prostu zawijamy w materiał poczynając od ich końców i zbliżając się do głowy. Gdy zawiniemy całe włosy, materiał po prostu należy zawiązać wokół głowy. Można go zostawić na przykład 20 minut, lub na całą noc. Im dłużej trzymamy wałek na głowie tym większy uzyskamy skręt włosa.

Żel lniany

To metoda, która pozwoli nie tylko ułożyć włosy, ale również i odżywić. Zaczynamy od przygotowania żelu lnianego. W tym celu bierzemy 4 stołowe łyżki siemienia lnianego, które zalewamy dwoma szklankami wody i gotujemy na małym ogniu tak długo, aż konsystencja stanie się gęsta. Kolejno należy przecedzić miksturę przez sito i pozostawić do ostygnięcia. Po umyciu włosów i odciśnięciu ich z nadmiaru wody należy zimny żel lniany wgnieść we włosy. Wgniatając żel we włosy również stylizujemy ich wygląd. Włosy po takiej operacji pozostawione do wyschnięcia są lśniące, nawilżone i pięknie skręcone. Metoda ta wymaga pewnej wprawy i być może za pierwszym razem nie wyjdzie ci właściwa stylizacja, jednak metodą prób i błędów z pewnością uzyskasz zadowalający efekt.

Pierścionki

Również szybką i skuteczną metodą jest po prostu nawijanie włosów na palec, a następnie uzyskany pierścionek należy przypiąć spinką na głowie czekając aż skręt będzie trwały. Aby skręt był trwały należy w suche włosy wgnieść nieco pianki do stylizacji. Potem kolejno, pasmo za pasmem nawijamy na palec i przypinamy spinką, klamerką lub wsuwką. Włosy można wysuszyć w sposób naturalny, albo używając suszarki do włosów. Po ich wyschnięciu wystarczy rozwinąć pierścionki i utrwalić fryzurę lakierem.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.