10 pytań jakie warto zadać przed ślubem

10 pytań jakie warto zadać przed ślubem

Małżeństwo, to jedna z największych decyzji, jakie podejmiesz w swoim życiu. Jednak wiele par nie zadaje przyszłemu małżonkowi ważnych pytań  przed zawarciem małżeństwa.

I rozumiem. Kiedy masz rozgwieżdżone oczy i jesteś zakochany, łatwo jest przejść od razu do planowania ślubu i marzeń o przyszłości. Ale prawda jest taka, że ​​aby zbudować mocny fundament dla swojego małżeństwa i cieszyć się kwitnącym życiem razem, będziesz musiał wykonać jakąś celową pracę na froncie.

Gdziekolwiek jesteś w swoim związku, nigdy nie jest za wcześnie, aby zadać te pytania (które, nawiasem mówiąc, nie zastępują dobrej porady przedmałżeńskiej).

Pytania, które należy zadać przed ślubem dotyczące pieniędzy

1. Jak poradzimy sobie z pieniędzmi?

Pieniądze są jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy rozmawiać przed ślubem, ponieważ pieniądze są jedną z największych rzeczy, o które walczą małżonkowie- walki o pieniądze są główną przyczyną rozwodów.

Nadszedł czas, aby całkowicie otworzyć się na swoją sytuację finansową. Żadnych tajemnic.  Chodzi o to, aby zrozumieć wzajemne postawy dotyczące pieniędzy i nawyków związanych z dawaniem, oszczędzaniem i wydawaniem..

2. Ile długu będziemy musieli spłacić?

Ty i twój przyszły małżonek musicie również porozmawiać o tym, ile każdy z was wniesie do małżeństwa. I nie mówimy o niejasnych rzeczach, takich jak: „O tak, wiem, że ma zadłużenie na karcie kredytowej”

Potrzebujesz konkretów. Na przykład: „Mam 42 250 zł”.

To są szczegóły, których potrzebujesz. Nie bój się wchodzić w sedno sprawy.

3. Jak zrobimy budżet?

Zwróć uwagę, że ten nie jest , zrobimy budżet. Tak zrobimy budżet. To dlatego, że budżetowanie nie jest opcjonalne! Ty i twój przyszły małżonek musicie co miesiąc ustalać budżet. Tak naprawdę.

4. Jakie są nasze obawy?

Strach jest normalny. Ale jeśli nie rozmawiamy o naszych lękach, może się wydawać, że jesteśmy sami i nikt inny nie martwi się tym samym, co my. Ale to rzadko kiedy jest prawdą! Musisz porozmawiać ze swoim przyszłym współmałżonkiem o tym , czego boisz się w życiu, i musisz zapytać ich o ich lęki. Nie tylko pomoże ci zbliżyć się do siebie jako para, ale może również pomóc ci znaleźć spokój w świadomości, że ktoś inny czuje to samo, co ty.

5. Jakie są nasze cele?

Co musi być dla ciebie prawdą, aby twoje marzenia stały się rzeczywistością w twoim małżeństwie? To jest soczewka, przez którą powinieneś patrzeć na swoje życie (i pieniądze). Jeśli marzysz o adopcji sześciu golden retrieverów i przeprowadzce kiedyś do Hiszpanii, jak by to wyglądało oszczędzanie na ten cel razem? Być może wcześniejsza emerytura i podróżowanie po kraju kamperem to Twoja idealna przyszłość. Ile musisz zainwestować każdego miesiąca, aby osiągnąć ten cel?

Pytania, które należy zadać przed ślubem dotyczące rodziny

6. Czy będziemy mieć dzieci?

To kolejna z najważniejszych rzeczy do omówienia przed ślubem. Poznaj nawzajem swoje oczekiwania dotyczące posiadania dzieci i upewnij się, że jesteś na tej samej stronie. Oto kilka dobrych konkretnych pytań, które należy zadać przed ślubem na temat dzieci:

Ile dzieci chcemy mieć?

Jakie wartości chcemy przekazać naszym dzieciom?

Jak powinniśmy dyscyplinować nasze dzieci?

Kto zajmie się dziećmi? Czy jeden rodzic zostanie w domu?

7. Jakie są nasze poglądy religijne?

Jeśli podzielacie tę samą wiarę, będzie wam łatwiej pozostać razem. Kiedy wasza wiara jest zgodna, tak samo są wasze systemy wartości. To pomoże ci radzić sobie ze wzlotami i upadkami życia — że podzielasz te same zasady przewodnie.

8. Jakie granice chcemy mieć z teściami?

Naprawdę musisz dowiedzieć się, w co pakujesz się ze swoimi teściami. Jak bardzo każdy z was chce, aby byli zaangażowani w swoje życie? Przedstaw swoje oczekiwania.

Wiem, że nie jest to najłatwiejsza rzecz do omówienia przed ślubem, ale oto dlaczego jest to tak ważne: chcesz szanować swoich rodziców , jednocześnie oddzielając się od nich i stając się jednością jako para. Jeśli od samego początku nie zgadzasz się z tym, jak to wygląda, możesz mieć poważne kłopoty.

Pytania, które należy zadać przed ślubem dotyczące ślubu

9. Jaki rodzaj ślubu chcemy?

Pierwsza wskazówka, jaką mam, jeśli chodzi o planowanie ślubu, to zdecydować, jakiego rodzaju ślubu chcesz. Czy chcesz to na zewnątrz? Czy chcesz to w kościele? Zwykły? Formalny? Jak dużo ludzi? Ustalenie tego wszystkiego poprzez zadawanie właściwych pytań znacznie ułatwi resztę procesu planowania ślubu.

10. Jaki jest nasz budżet ślubny?

Jeśli nie słyszeliście, wesela kosztują dużo. Na przykład, mówimy średnio o prawie 40 tys  zł! Twój ślub nie musi być jednak aż tak drogi. Ty i Twój przyszły małżonek możecie ustalić limit wydatków i stworzyć budżet weselny — tak, jeszcze raz to słowo — tak jak robiłbyś dla swojego gospodarstwa domowego na początku miesiąca.

Aha, i jeszcze jedno: nie zadłużaj się, używając kart kredytowych lub zaciągając pożyczki ślubne. Nie rób tego!

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.