Przenośne grille

Przenośne grille

Najdłuższe i najbardziej słoneczne dni zachęcają do wyrwania się z zimowego letargu i zabrania posiłków do ogrodu, na taras lub na balkon. Wiosna i lato to także czas, by pójść dalej, organizując piknik pieszy lub biwak, w którym możemy również cieszyć się grillem na świeżym powietrzu dzięki kategorii przenośnych grilli przeznaczonych do urządzania biesiady w dowolnym miejscu, nawet w pełnym naturze.

Zawsze z uwzględnieniem wszystkich przepisów i podstawowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i dbałości o środowisko , biwakowanie i wypady na wieś, w góry czy na plażę również nadają się do noszenia kuchni na plecach, jeśli nie chcemy zawsze żyć na kanapkach, sałatkach. Nie będziemy grillować ogromnych żeber w środku góry, ale będziemy mogli postawić porządnego grilla.

Koneserzy grilla i puryści będą krzywić się z włączeniem grilla gazowego i innych źródeł ciepła w tym obszarze, ale wędrówki i biwakowanie muszą być mniej ambitne, jeśli chodzi o sprzęt. O ile nie mamy przyczepy filmowej lub nie zatrzymujemy się na kempingu wyposażonym w najlepsze udogodnienia, chodzi o to, aby móc zabrać ze sobą łatwy w montażu przenośny grill lub grill.

Co wziąć pod uwagę przed zakupem

Kategorie według potrzeb

Różne przenośne grille mają wspólną ideę, która nadaje im nazwę: muszą być łatwe w transporcie. Teraz są bardzo lekkie i takie, które wymagają poruszania się pojazdem lub dobrego oparcia.

Zatem pierwszy wybór będzie zależał od naszych przyzwyczajeń na kempingu, czy mamy przyczepę kempingową, czy poruszamy się innym pojazdem wybierając się na wycieczkę i gdzie zwykle biwakujemy lub urządzamy piknik. Zależy to również od oczekiwań i tego, ile osób jesteśmy, bo urządzić imprezę plenerową w miejscu klimatyzowanym stolikami to nie to samo, co po prostu wyjść na wieś lub pokonywać kilkudniową trasę. biwakowania, szukania od czasu do czasu czegoś gorącego.

Źródło ciepła

Sposób podgrzewania naczynia w dużej mierze określa jego rodzaj, rozmiar, zastosowanie i cenę. Najprostsze grille składają się wyłącznie z konstrukcji metalowych prętów, bez wbudowanego źródła ciepła, które będziemy musieli umieścić nad ogniem, ogniskiem, niezależnym żarem lub piecem. Są tanie, wygodne i lekkie, a niektóre są tak składane i wyjmowane, że można je nawet przechowywać w tubie.

Te gazowe pozwalają zainstalować grill lub patelnię o dobrej mocy w dowolnym miejscu, co tylko zmusza nas do przygotowania paliwa i bezpiecznego obchodzenia się z nim, a także, logicznie rzecz biorąc, rosną w cenie i wadze. Niektóre są tak kompaktowe, jak elektryczny grill stołowy, chociaż zwykle są bardziej masywne.

Istnieją również przenośne grille węglowe lub żarowe, bardziej przeznaczone do transportu pojazdem i instalowane na stole lub wysokiej stabilnej powierzchni, chociaż często można je postawić bezpośrednio na ziemi.

Wymiary i waga

Wspomnieliśmy już, że rodzaj i źródło ciepła mają bezpośredni wpływ na wymiary, materiały i wagę. Tutaj będziemy musieli oszacować przestrzeń, jaką dysponujemy w naszych środkach transportu lub ciężar, który jesteśmy w stanie unieść ze sobą zgodnie z naszymi zwyczajami wycieczkowymi.

Niektóre modele są już zaprojektowane tak, aby maksymalnie zredukować wagę dzięki biodegradowalnym materiałom jednorazowego użytku i są idealne na szczególne okazje, które nie wymagają od nas trzymania urządzenia w domu przez resztę roku. Wymiary, logicznie rzecz biorąc, ograniczą ilość jedzenia, które możemy jednocześnie przygotować.

Transport i montaż

O ile nie rozłożymy stałego pola namiotowego w stabilnym miejscu na kilka dni, nikt nie jest zainteresowany koniecznością dźwigania ciężkiego i skomplikowanego grilla na start. Jeśli mamy zamiar wyjść tylko na jeden dzień lub zrobić krótką wycieczkę na jedną noc, to rzecz w tym, że grill jest łatwy do przenoszenia przy kilku opakowaniach, oraz że jest szybko montowany i demontowany, bez konieczności radzenia sobie z tysiącami sztuki.

Akcesoria i dodatki

W zależności od modelu i producenta możemy znaleźć pełniejsze grille kempingowe z akcesoriami takimi jak torba transportowa, środki czystości, źródła ciepła takie jak piecyki czy węgiel drzewny i gaz w zestawie; w przeciwnym razie będziemy musieli je kupić osobno.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.