Prasowanie bez obawy o tkaniny? Sprawdź nowoczesne generatory pary

Prasowanie bez obawy o tkaniny? Sprawdź nowoczesne generatory pary

Czy wiesz, że generatory pary były powszechnie stosowane już w poprzednim stuleciu? Sprawdzały się tam, gdzie potrzebne było szybkie i dokładne prasowanie ubrań – na przykład w zakładach krawieckich, pralniach czy podczas pokazów mody. Dziś tego typu urządzenia pojawiają się w coraz większej liczbie domów. Dowiedz się, dlaczego generator pary to bardzo bezpieczne dla ubrań urządzenie, w które warto zainwestować.

Z tekstu dowiesz się:

  • dlaczego warto mieć w domu generator pary zamiast tradycyjnego żelazka,
  • jakie funkcje gwarantują bezpieczeństwo prasowania parą różnych rodzajów tkanin,
  • jaki generator pary wybrać do domu.

Szukasz urządzenia, za pomocą którego z łatwością i przede wszystkim bezpiecznie wyprasujesz każdy rodzaj materiału? Generatory pary to strzał w dziesiątkę! Szczególnie jeśli wybierzesz nowoczesny model, na przykład marki Zelmer.

Żelazko z generatorem pary – największe zalety

Generator pary składa się z dwóch części. Jedna z nich, czyli stopa, do złudzenia przypomina tradycyjne żelazko. Drugą jest stacja pary podgrzewająca wodę, która następnie pod postacią pary i pod bardzo wysokim ciśnieniem zostaje wyrzucona przez szczeliny w stopie. Właśnie ten mechanizm sprawia, że prasowanie staje się:

  • efektywne – zagniecenia na tkaninach znikają w mgnieniu oka,
  • łatwe – nie wymaga dużego wysiłku, możesz też prasować ubrania bezpośrednio na wieszaku,
  • bezpieczne – generator pary sprawdza się idealnie przy prasowaniu wielu tkanin, nawet tych bardzo delikatnych, które są zbyt wrażliwe na bezpośredni kontakt z gorącą stopą.

Generator pary a bezpieczeństwo tkanin

Wspomniane już bezpieczeństwo prasowania, które gwarantuje tkaninom generator pary, dotyczy wielu rodzajów materiałów, na przykład jedwabiu, bawełny, sztruksu, lnu, jeansu  czy tiulu. Wyprasujesz nim zarówno delikatną koszulkę, jak i ciężkie zasłony – słowem wszystko, czego używa na co dzień cała rodzina.

To możliwe dzięki funkcjom automatycznego doboru ilości pary oraz automatycznego doboru temperatury, w które powinien być wyposażony najlepszy generator pary. Co ciekawe, tego typu sprzętem domowym można bezpiecznie odświeżać zimowe płaszcze, dezynfekować zabawki czy pozbywać się kurzu z zabrudzonych mebli. Dzieje się tak, ponieważ istnieje możliwość wyrzutu pary w pionie.

Generator pary – jaki wybrać?

Jeśli podjąłeś już decyzję o wymianie swojego starego żelazka na nowoczesne urządzenie, z pewnością zastanawiasz się, jaki generator pary wybrać. Zwróć uwagę na ofertę marki Zelmer, a konkretnie generator pary ZIS8402 Pro-Compact. Posiada on stopę DIAMOND 4D Ceramic, która jest odporna na zarysowania, więc nawet wyprasowanie nim ubrań z napami, guzikami czy zamkami nie będzie stanowić dla Ciebie problemu. Taka stopa zapewnia bezproblemowy ruch w każdym kierunku, nawet w przypadku najbardziej delikatnych i trudnych do prasowania materiałów.

Generator Zelmer generuje dużą moc 2400 W i ciśnienie 8 barów. Posiada wbudowany bojler, który wytwarza 150 g pary na minutę, a maksymalnie nawet 400 g. Jest też wyposażony w nowoczesne technologie, takie jak m.in.:

  • funkcja Smart-Care – automatycznie dobiera najlepszą temperaturę prasowania do każdej tkaniny,
  • tryb ECO – pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, zachowując skuteczność prasowania,
  • system ANTI-DRIP – zapobiega kapaniu wody z żelazka, dzięki czemu sprawia, że prasowane ubrania nie wilgotnieją.

Zamień domowy obowiązek w czystą przyjemność! Postaw na niezawodny generator pary Zelmer ZIS8402 Pro-Compact i prasuj w poziomie oraz w pionie, ze stuprocentowym bezpieczeństwem i doskonałym efektem niezależnie od rodzaju materiału.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.