Obroże dla kota – jakie wybierać?

Obroże dla kota – jakie wybierać?

Wbrew pozorom obroże przydają się nie tylko kotom wychodzącym, ale również wtedy, gdy będziemy chcieli wziąć pupila do weterynarza lub na wakacje. Pamiętajmy, że nie są to tylko ozdoby, ponieważ sygnalizują, że kot ma właściciela. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Czy warto kupić obrożę dla kota?

Obroże dla kotów wzbudzają mnóstwo kontrowersji. Zwolennicy twierdzą, że akcesoria zapewniają mruczkom bezpieczeństwo na wypadek, gdyby te zgubiły się podczas samotnego spaceru lub wracały po zmierzchu. Niektóre osoby tłumaczą jednak, że istnieje ryzyko uduszenia się, gdy kot zahaczy o płot lub gałąź i będzie próbował się uwolnić. Niektóre zwierzaki nie tolerują obroży, dlatego zrobią wszystko, żeby się z nich wyswobodzić. W takiej sytuacji mogą skaleczyć sobie szyję, pyszczek, a nawet się poddusić. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni egzemplarz.

Obroże dla kota – czym kierować się podczas zakupu?

Obroże dla kota powinny być lekkie i wygodne, w przeciwnym razie Twój pupil nie będzie chciał w nich chodzić. Z tego samego powodu upewnij się, że akcesorium nie ogranicza zakresu ruchu. Obroża nie może być zbyt ciasna, aby nie uwierała Twojego ulubieńca. Z drugiej strony ze zbyt luźnego modelu kot niepostrzeżenie się wyślizgnie.

Szukając idealnej obroży dla zwierzaka (https://hubun.pl/obroze-dla-kota), zwróć uwagę nie tylko na rozmiar, lecz także na materiał, z którego została wykonana. Unikaj akcesoriów z permetryną, ponieważ może ona wywołać alergię u Twojego pupila. Jeśli u kota pojawią się w okolicy szyi plamy, zaczerwienienie czy strupy, natychmiast wybierz się z nim do weterynarza. Pamiętaj, żeby nie zakładać mu tej samej obroży, aby nie nasilać objawów.

Zadbaj o bezpieczeństwo kota!

Zanim założysz pupilowi obrożę, upewnij się, że w razie potrzeby bez problemu się z niej wyślizgnie. W tym przypadku dobrze sprawdzą się modele z zatrzaskami. Jeśli kot niechcący się o coś zaczepi, obroża błyskawicznie się odepnie i go uwolni. Możesz również wybrać model ze wszytą elastyczną gumką. Obroża rozciągnie się na tyle, żeby zwierzak mógł się z niej wyswobodzić. W ten sposób nie istnieje ryzyko uduszenia, jeśli kot zaczepi o gałąź.

Chcesz, żeby Twój kot był doskonale widoczny w ciemnościach? W takim razie załóż mu obrożę odblaskową, która przyda się szczególnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok. Dzięki temu zapewnisz bezpieczeństwo pupilowi podczas wieczornych powrotów do domu. Polecamy obroże odblaskowe z taśmy nylonowej, obszyte filcem, chroniącym przed otarciami.

Zastanawiasz się, jak uniknąć sytuacji, w której Twój pupil oddali się zbyt daleko od domu i nie odnajdzie drogi powrotnej? Na wszelki wypadek załóż mu obrożę, do której będziesz mógł wsunąć karteczkę z adresem lub numerem telefonu. Akcesorium jest lekkie i wygodne, dlatego nie przeszkadza podczas zabawy i polowania.

Zanim kupisz obrożę dla kota, przeanalizuj wszystkie za i przeciw. Jeśli Twój kot jest bardzo wrażliwy na dźwięki, zrezygnuj z modelu z dzwoneczkiem, który tylko będzie potęgował u niego stres. Możesz również pomyśleć o szelkach, przydatnych podczas codziennych spacerów i jazdy samochodem. Pamiętaj tylko, żeby stopniowo przyzwyczajać do nich swojego pupila.