Na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę do samochodu?

Na co zwrócić uwagę, wybierając ładowarkę do samochodu?

Ładowarka w samochodzie jest obecnie jednym z niezbędnych akcesoriów. Dzięki niej można szybko podładować baterię w swoim smartfonie w trakcie jazdy lub postoju. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze?

Jak działa ładowarka samochodowa?

W nowoczesnych samochodach coraz częściej stosowane są wbudowane ładowarki do telefonów, natomiast w większości pojazdów konieczne jest dokupienie tego rodzaju sprzętu.

Ładowarki samochodowe do telefonów przeznaczone są do podłączenia do gniazdka zapalniczki. Po umieszczeniu ładowarki w gnieździe umożliwia ona doładowanie telefonu z akumulatora samochodowego.

Rodzaje ładowarek samochodowych – jaką wybrać?

Obecnie producenci ładowarek samochodowych mogą zaoferować je w trzech głównych wariantach:

  • Klasyczne ładowarki – wyposażone są w port USB, do którego wpina się kabel.
  • Ładowarka z dodatkowym kablem – ma jeszcze jeden kabel zamontowany na stałe, który można podpiąć do telefonu albo innego urządzenia.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie ładowarki samochodowej?

Gdy chcemy wybrać dobrą ładowarkę samochodową, warto zwrócić uwagę nie tylko na jej sposób budowy, ale również na parę innych istotnych kwestii:

Złącza w ładowarce

Dobiera się je zależnie od typu kabla oraz posiadanego telefonu. Najczęściej wykorzystuje się złącza USB, w tym USB typu C, natomiast w przypadku urządzeń Apple to złącza Lightning.

Liczba złączy

Warto zwrócić uwagę na to, ile złączy zastosowano w ładowarce. Dzięki temu można podłączyć do niej nie tylko telefon, ale też inne urządzenia, na przykład tablet, kamerkę samochodową.

Czas ładowania

Ładowarka obsługująca szybkie ładowanie jest w stanie zapewnić błyskawiczne doładowanie akumulatora w urządzeniu. Takie ładowarki mają wtedy wyższą moc na poziomie dochodzącym do kilkudziesięciu watów dzięki technologiom Power Delivery, Quick Charge.

Kształt i wielkość ładowarki

Dobieramy ją wtedy zależnie od miejsca, gdzie znajduje się gniazdo zapalniczki w samochodzie. Jej kształt oraz wielkość nie powinny przeszkadzać podczas korzystania z samochodu w trakcie jazdy.

Wygląd ładowarki

Dla wielu osób duże znaczenie ma wygląd takiego samochodowego akcesorium. Producenci oferują je w wielu wariantach, na przykład w kolorze czarnym, białym, z fakturą carbonu.

Gdzie kupić dobrą ładowarkę do samochodu?

Nie wszystkie ładowarki dostępne na rynku to dobry wybór. Te niskiej jakości szybko się psują i powoli doładowują akumulatory, a nawet mogą powodować zagrożenie pożarowe.

Warto więc zdecydować się na ładowarkę od sprawdzonej marki, na przykład od Forcell, która ma w ofercie pełną gamę nowoczesnych urządzeń. Z jej ofertą można zapoznać się bliżej na: https://forcell.pl/ladowarki-samochodowe.

Gdy zatem chcemy dobrą kupić ładowarkę samochodową, powinniśmy zwrócić uwagę na jej rodzaj, złącza, moc, sposób ładowania telefonu oraz na markę. Dzięki temu używanie jej w samochodzie będzie łatwe, wygodne i bezpieczne!

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.