Na co zwracać uwagę kupując zmywarkę

Na co zwracać uwagę kupując zmywarkę

Jednym z urządzeń, które na co dzień czynią nasze życie bardziej komfortowym, jest zmywarka. Jeśli zdecydowałeś się na zakup, poznaj kilka podstawowych wskazówek, jak wybrać nową zmywarkę i dokonać właściwego zakupu.

Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę przy wyborze zmywarki?

Pęd dnia codziennego zabiera dużo czasu na prace domowe. Jednak zmywanie naczyń nie będzie już obowiązkiem, jeśli zdecydujesz się na zakup nowej zmywarki. Możesz wybrać zmywarkę, a dodatkowo musisz wziąć pod uwagę wszystkie te klucze, aby dokonać właściwego zakupu:

1. Wymiary i pojemność

Jednym z kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowej zmywarki , jest poznanie dokładnych wymiarów , jakie powinna mieć to urządzenie w zależności od dostępnej przestrzeni w miejscu, w którym zamierzasz je zainstalować.

Standardowy rozmiar dla tego typu urządzenia to zwykle od 45 do 60 centymetrów . Na rynku można znaleźć szeroką gamę środków, które odpowiadają na Twoje potrzeby.

Jednak w zależności od wybranego rozmiaru pojemność tego urządzenia również będzie się różnić. Modele zmywarek o szerokości 60 cm mogą pomieścić od 11 do 14 usług, podczas gdy te o szerokości 45 cm mają całkowitą pojemność od 7 do 10 usług.

A jeśli weźmiemy pod uwagę wysokość zmywarki , większość modeli na rynku zwykle ma standardową wysokość 85 centymetrów. Chociaż najnowsze postępy w tego typu urządzeniach przynoszą nam również zmywarki kompaktowe, które mają zmniejszoną wysokość i których zastosowanie jest idealne dla małych rodzin lub par.

W przypadku, gdy masz większą rodzinę (od czterech do sześciu członków), będziesz potrzebować zmywarki o dużej pojemności. Możesz znaleźć kilka modeli specjalnie zaprojektowanych do prania od 12 usług wzwyż.

2. Wykończenie

Oprócz pojemności i wymiarów, kupując nową zmywarkę należy wziąć pod uwagę wykończenie tego urządzenia, aby dopasować się do mebli kuchennych w jak najbardziej estetyczny sposób.

Najpopularniejszymi wykończeniami są białe, a także stal nierdzewna. Jednak obecnie bardzo modne są zmywarki nablatowe, które doskonale komponują się z ogólną estetyką kuchni . W ten sposób zapewniają identyczny obraz z pozostałymi meblami w tej przestrzeni domu.

3. Zużycie

Podstawowym aspektem przy zakupie nowej zmywarki jest uwzględnienie zużycia tego urządzenia , aby nie być zaskoczonym w ostatniej chwili, gdy rachunki za prąd i wodę dotrą do domu.

W tym sensie wszystkie produkowane obecnie urządzenia elektryczne mają etykietę energetyczną wskazującą ich przybliżone zużycie, a także wpływ ich użytkowania na środowisko.

Te etykiety efektywności energetycznej mogą zawierać literę A, B lub C, po której następują symbole sumy. Zmywarki zużywające mniej energii i wody nazywane są potrójnym A (A+++) , następnie A++ , A+ i wreszcie A. Odsyłamy do naszych artykułów dotyczących oszczędzania energii oraz oszczędzania wody.

Ponadto etykieta ta zbiera również informacje dotyczące zużycia na cykl oraz ilości wody, którą zmywarka zużywa w każdym zmywaniu. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku pralek, korzystanie ze zmywarki z zimną wodą oznacza większe oszczędności energii elektrycznej.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.