Co to jest Smart TV i jak wpływa na komfort naszych oczu?

Co to jest Smart TV i jak wpływa na komfort naszych oczu?

Korzystanie z telewizji to idealny sposób na relaks dla wielu osób. Jednak to telewizor z internetem sprawia, że nasz sposób rozrywki wchodzi na zupełnie nowy poziom. Łatwy dostęp do najpopularniejszych serwisów streamingowych, informacyjnych oraz gier sprawia, że popularność Smart TV w telewizorze jest w pełni zasłużona. Korzystając jednak z zalet tego rozwiązania, nie powinniśmy zapominać o komforcie naszych oczu. Dowiedz się, jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV, co to jest Smart TV oraz jak uniknąć dyskomfortu oczu w trakcie oglądania kilku odcinków ulubionego serialu.

Telewizor z internetem, czyli wyjaśniamy, co to jest Smart TV

Najprostszym wyjaśnieniem tego, co to jest Smart TV, jest właśnie telewizor podłączony do internetu, który jest w stanie współpracować z innymi urządzeniami jak smartfon czy sprzęt audio. Choć aktualnie jest to powszechnie wykorzystywana funkcja, ciekawostką jest, że to firma Samsung jako pierwsza zdecydowała się na takie innowacyjne rozwiązanie, co miało miejsce w 2009 roku. Od tego czasu platforma Smart TV jest nieustannie udoskonalana, a marka cieszy się rosnącym zaufaniem kolejnych użytkowników. Łatwy dostęp do kilkuset aplikacji, wysokiej klasy system operacyjny TIZEN, intuicyjna obsługa i możliwość personalizacji to tylko niektóre z zalet tego rozwiązania.

Zastanawiasz się, jak sprawdzić, czy telewizor ma Smart TV? To właśnie obecność różnego rodzaju aplikacji w menu stanowi oznakę posiadania smart TV w telewizorze. Aplikacje takie jak Netflix, Prime Video, HBO Max czy Disney+ to idealny sposób na popołudniowy lub wieczorny relaks.

Smart TV w telewizorze i komfort naszych oczu

Binge-watching nie jest Ci obcy? To prawda, czasami serial okazuje się tak wciągający, że oderwanie się od telewizora wydaje się prawie niemożliwe. Jednak oglądając telewizję, nie powinniśmy zapominać o komforcie naszego wzroku, jak i snu. Długie wpatrywanie się w ekran wieczorem może przyczynić się do zaburzenia naszego rytmu okołodobowego, jak i wydzielania melatoniny, która odpowiada za nasz dobry sen.

Telewizory Samsung takie jak Neo QLED i Lifestyle posiadają certyfikat Urządzeń przyjaznych dla rytmu okołodobowego[1]. Oznacza to, że tryb Komfortu dla Oczu ma korzystny wpływ na rytm okołodobowy użytkowników i nie męczy aż tak naszych oczu.

Telewizor z internetem pomoże zaplanować Twój dzień

Kiedyś telewizory służyły tylko do oglądania filmów i seriali. Aktualnie urządzenia ze Smart TV potrafią stworzyć prawdziwe centrum dowodzenia. To przede wszystkim zasługa intuicyjnej i inteligentnej aplikacji SmartThings, która pozwala na dopasowanie urządzeń domowych do Twojego stylu życia. Dzięki SmartThings zyskujesz pewność, że Twój dom działa zgodnie z Twoim harmonogramem. 

[1] “Telewizory Samsung Neo QLED (modele Q70C i wyższe) i Lifestyle TV (modele The Frame, The Serif oraz The Sero) z portfolio na 2023 rok uzyskały certyfikat „Urządzeń przyjaznych dla rytmu okołodobowego” przyznany przez Verband Deutscher Elektrotechniker (VDE) – wiodący niemiecki instytut certyfikacji technologicznej.”

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.