Bezpieczne życie na starość

Bezpieczne życie na starość

Życie w latach nie jest takie złe. Tak, z wiekiem pojawiają się nieuniknione problemy zdrowotne, ale jest też szansa na robienie więcej tego, co chcesz i spędzanie czasu na relaksie we własnym domu. Powinno to być łatwe, ale niestety nie dotyczy to wszystkich.

W obliczu trwającej pandemii i różnych zaburzeń w społeczeństwie możesz być usprawiedliwiony tym, że czujesz się mniej bezpieczny niż 20, 10, a nawet 5 lat temu. Będzie to oczywiście dotyczyło sytuacji, gdy jesteś poza domem i podróżujesz do i ze sklepu lub kościoła, ale może to również oznaczać, że nie czujesz się bezpiecznie we własnym domu.

Chociaż możesz być w stanie zrobić bardzo niewiele z tym, co dzieje się, gdy jesteś poza domem, możesz odzyskać kontrolę nad tym, co dzieje się bezpośrednio wokół niego.

Zadbaj o spokój

Jeśli jest coś, co na pewno zburzy twój spokój, gdy ogrodzisz się lub przeczytasz książkę wieczorem, to jest to grupa młodych ludzi, którzy błąkają się przed twoją posiadłością. Zwykle są głośne i czasami zachowują się, co powoduje szkody w Twojej własności (nawet jeśli jest to wynikiem dobrego nastroju, a nie złośliwych zamiarów). Tak więc, podczas gdy wszyscy byli kiedyś młodzi, wolałbyś, aby spędzali czas gdzieś daleko od domu.

Zobacz też: jak zabezpieczyć się przed wichurą

Możesz bawić się pomysłem poproszenia ich o przejście dalej, ale ogólnie bezpieczniejszym rozwiązaniem może być po prostu sprawienie, aby poczuli się tak nieswojo, jak sprawią, że ty. Jak sama nazwa może sugerować, użycie czegoś takiego jak alarm przeciw komarom może pozwolić na odzyskanie kontroli nad osobistą przestrzenią wokół domu. Emituje irytujący dźwięk na częstotliwości, którą słyszą młodzi ludzie, ale starsi nie (kolejna zaleta starości) i mogą sprawić, że ruszą dalej bez jakiejkolwiek konfrontacji.

Zobacz dokładnie, kto dzwoni

Inną rzeczą, którą seniorzy denerwują i prawdopodobnie onieśmielają, są niechciani dzwoniący. Możesz tam siedzieć (znowu z dobrą książką lub podczas pracy w ogrodzie) i niespodziewanie dzwoni dzwonek do drzwi. Możesz nawet pomyśleć, że mogą dokonywać jakiegoś oszustwa, aby oszukać ludzi lub zadzwonić przed dom, podczas gdy ich wspólnik próbuje dostać się z tyłu , aby dokonać włamania.

Zobacz też: jak przygotować się na powódź

Dla własnego spokoju możesz zainstalować dzwonek wideo, który pozwala widzieć i komunikować się z kimkolwiek, kto stoi przed twoimi drzwiami, bez wstawania z krzesła. W ten sposób, jeśli nie podoba ci się ich wygląd, możesz powiedzieć im, aby wyruszyli w drogę bez kontaktu twarzą w twarz, a jeśli nigdy fizycznie nie otworzysz drzwi, możesz mieć oko na każdego, kto próbuje wspinać się przez ogrodzenie podwórka.

Kilka końcowych myśli

Przejście na emeryturę powinno dać ci szansę na odpoczynek i relaks, ale jeśli nie masz pewności, że jesteś bezpieczny we własnym domu, może to być puste zwycięstwo. Jednak upewniając się, że kontrolujesz, kto zbliża się do Twojego domu i kto ma do niego dostęp, możesz poczuć większą kontrolę.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.