9 zalet koców z owczej wełny

9 zalet koców z owczej wełny

Każdy posiada w swoim domu chociaż jeden koc, który umila mu popołudniowe drzemki lub ogrzewa podczas chłodnych jesienno-zimowych wieczorów. Podczas zakupu koca należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest produkt. Popularnym wyborem są ostatnio koce z owczej wełny, które charakteryzują się prozdrowotnymi właściwościami. Jakie jeszcze są zalety koców z wełny merynosów? Sprawdzamy!

Jak powstają koce z owczej wełny?

Proces powstawania koców wełnianych jest dosyć długi. Naturalne włókno, jakim jest wełna zawiera lanolinę, dzięki czemu idealnie nadaje się do wyrobu koców. Wszystko zaczyna się od strzyżenia owiec oraz wstępnego oczyszczania wełny z zabrudzeń, takich jak piasek czy kurz, następnie należy ją osuszyć. Kolejnym krokiem jest nałożenie smaru syntetycznego oraz barwienie włókna.

Specjalnie uformowane taśmy są poddawane rozciąganiu włókien, co pozwala nadać im odpowiedni skręt i nawinąć na przędzę. Następnym etapem jest tkanie. Po przepleceniu przędzy pod odpowiednim kątem należy jeszcze usunąć z niej smar. Wyprany materiał gotowy jest do utkania z niego koca, czyli skrojenia go do odpowiednich rozmiarów i obszycia brzegów. Tak przygotowane produkty są gotowe do sprzedaży, szeroki asortyment wełnianych koców można znaleźć w sklepie Perfect Wool.

Jakie zalety posiadają koce z merynosów?

Dużą zaletą koców wykonanych z owczej wełny jest dobre utrzymywanie temperatury, dzięki czemu produkty zapewniają ciepło. Warto wspomnieć, że koce charakteryzują się przy tym niezwykłą lekkością, przez co zapewniają komfortowy wypoczynek. Dodatkowo cechuje je higroskopijność, co sprawia, że pochłaniają pot. Kolejnym plusem jest efekt chłodzenia, który zapewnia komfort również w cieplejsze dni.

Mogłoby się wydawać, że koce z owczej wełny są nieprzyjemne w dotyku. Nic bardziej mylnego – materiał jest niezwykle miękki i delikatny, dzięki czemu koce subtelnie otulają skórę.

Nie można zapomnieć również o bakteriostatyczności włókien, która sprawia, że bakterie się na nich nie rozwijają. Koce nie pochłaniają również zapachów oraz nie kumulują wilgoci, a co za tym idzie przez dłuższy czas zachowują czystość i świeżość. Dodatkowym atutem jest szybkie schnięcie, dzięki któremu można korzystać z produktu niedługo po jego upraniu.

Warto wspomnieć również o antystatyczności wełnianych koców, która sprawia, że nie elektryzują się one i pozostają miękkie, puszyste i przyjemne w dotyku.

Takie właściwości czynią koce z merynosów idealnym elementem komfortowego wypoczynku nie tylko w domowym zaciszu. Produkty sprawdzą się również chociażby podczas wyprawy w góry czy pod namiot.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.