Wydarzenia

Wróć do Wydarzeń
15448709161552.jpg
  • 2019-03-24
    niedziela
    Warszawa
    PGE Narodowy

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020: Polska – Łotwa

dodano: 18.02.2019

Trzy dni po oficjalnym rozpoczęciu zmagań w eliminacjach do EURO 2020 Reprezentacja Polski zagra przed własną publicznością, z teoretycznie najsłabszym zespołem naszej grupy – czyli Łotwą. Ale nie oznacza to, że dla naszego zespołu będzie to łatwy mecz. Historia pokazuje, że właśnie z takimi rywalami gra się Polakom bardzo ciężko i niekiedy ledwo uchodzą z takich spotkań obronną ręką. Miejmy nadzieję, że po przerwie zimowej zawodnicy wrócą z nowymi siłami i stawią czoła wszystkim zespołom w naszej grupie z równym zacięciem i profesjonalizmem.

Łotysze tylko raz w swojej historii zagrali na wielkiej imprezie. W 2004 sensacyjnie awansowali do finałów Euro. W eliminacjach do tamtego turnieju Łotysze także trafili na Polskę. W Warszawie wygrali 1:0, kompromitując przy tym kadrę prowadzoną przez Zbigniewa Bońka. Do mistrzostw rozgrywanych w Portugalii awansowali po barażach. W dwumeczu ograli ówczesną trzecią drużynę świata - Turcję (3:2). W grupie zdołali zremisować z Niemcami, ale po porażkach z Czechami i Holandią musieli pożegnać się z turniejem. Łotysze nigdy nie mieli w swojej reprezentacji wielkich gwiazd. Fani Ekstraklasy z pewnością kojarzą Artjomsa Rudnevsa, który w latach 2010-2012 zdobywał bramki dla Lecha Poznań. Jego dobra gra zaowocowała transferem do Bundesligi. Przed rokiem z powodów prywatnych w wieku 29 lat piłkarz zdecydował się zakończyć karierę. Obecnie próżno szukać tam piłkarzy podobnego formatu.

Noble Concierge ma przyjemność zaprosić Państwa do towarzyszenia Polakom w drodze do spełnienia piłkarskich marzeń. W tym roku Biało-Czerwoni pod wodzą nowego trenera Jerzego Brzęczka, pięciokrotnie wystąpią w meczach eliminacyjnych na Stadionie Narodowym w Warszawie

Termin: 24.03.2018, g. 20:45

Miejsce: PGE Narodowy, Warszawa