Wydarzenia

Wróć do Wydarzeń
15512557025337.jpg
 • 2019-03-21
  czwartek
  Wiedeń, Austria
  Ernst-Happel-Stadion
 • 2019-09-09
  poniedziałek (pozostało dni: 112)
  Warszawa
  PGE Narodowy

zapytaj o bilety

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020: Polska – Austria

dodano: 18.02.2019

W pierwszych dniach grudnia rozlosowane zostały grupy eliminacyjne do EURO 2020. Turniej będzie o tyle wyjątkowy, że nie ma jednego czy dwóch gospodarzy, a 12 miast na całym kontynencie pełni tę rolę. Austriacy zostali wylosowani do naszej grupy G z drugiego koszyka, także wedle światowego rankingu FIFA, są drugim najmocniejszym zespołem w naszym zestawieniu. Jeśli nasza reprezentacja wróci na dobre tory, to będzie to niezwykle emocjonujące spotkanie.

Na początek eliminacji zagramy na wyjeździe z najtrudniejszym rywalem – Austrią. Na mecz rewanżowy w Warszawie kibice będą musieli poczekać do września. Tak jak reprezentacja Polski, drużyna Austriaków skupiona jest wokół piłkarza grającego w Bayernie Monachium - David Alaba. Manager zespołu Franco Foda 15 lat temu prowadząc Sturm Graz, był trenerem... selekcjonera reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Rok temu objął stanowisko po Marcelu Kollerze, który z kretesem przegrał eliminacje do tegorocznego mundialu w Rosji. Austriacy zajęli czwarte miejsce w grupie, dając się wyprzedzić Serbii, Irlandii i Walii. Dwa lata wcześniej pod wodzą Kollera przystępowali do udziału w Euro 2016 z dużymi nadziejami. Tak jak Polacy, nazywani byli potencjalnym czarnym koniem turnieju. Odpadli już po fazie grupowej, co spowodowało, że wypadli z europejskiej czołówki. W rankingu FIFA zajmują obecnie 22. pozycję, co sprawia, że są najwyżej klasyfikowanym rywalem Polaków w grupie G. Historia spotkań prezentuje się bardzo wyrównanie. Obie reprezentacje mogą pochwalić się czterema zwycięstwami. Najgłośniejsze starcie zakończyło się jednak podziałem punktów. Na Euro 2008 Austria jako współgospodarz mistrzostw mierzyła się w drugim meczu grupowym właśnie z Polską. Udało im się zremisować 1:1 po kontrowersyjnym rzucie karnym, podyktowanym w doliczonym czasie gry przez Howarda Webba. Wówczas zarówno Polacy, jak i Austriacy nie przeszli do dalszej fazy turnieju. Obecnie przewidywania są zgoła inne. Obie drużyny mają największe szanse na zakwalifikowanie się ze słabej grupy.

Noble Concierge ma przyjemność zaprosić Państwa do towarzyszenia Polakom w drodze do spełnienia piłkarskich marzeń. W tym roku Biało-Czerwoni pod wodzą nowego trenera Jerzego Brzęczka, pięciokrotnie wystąpią w meczach eliminacyjnych na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Termin: 21.03.2018, g. 20:45

Miejsce: Ernst-Happel-Stadion, Wiedeń

Termin: 09.09.2019

Miejsce: PGE Narodowy, Warszawa