Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Wyjeżdżając na wakacje, trzeba pamiętać nie tylko o spakowaniu niezbędnych rzeczy. Aby zapewnić sobie i swoim najbliższym ochronę, warto wykupić dopasowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne. Dowiedz się, co powinna zawierać taka polisa.

Ubezpieczenie turystyczne – co to jest? 

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która jest dedykowana dla osób udających się w podróż. Produkt zabezpiecza w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Jeśli podczas wyjazdu dojdzie do nagłego zachorowania albo wypadku, otrzymasz finansowe wsparcie i praktyczną pomoc. 

Zakres polisy turystycznej zależy od oferty konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego. Z tego powodu przed zakupem warto dokładnie porównać dostępne propozycje i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom podróżujących. 

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna? 

Dobra polisa turystyczna powinna uwzględniać nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia, ale również kosztów ratownictwa czy ubezpieczenie OC. 

Za granicą koszty leczenia są często znacznie wyższe niż w kraju. Nawet jeśli w Polsce jesteś ubezpieczony zdrowotnie, w obcym państwie karta EKUZ może nie działać albo nie pokryć wszystkich kosztów. Znaczny wydatek może się również wiązać z kosztami ratownictwa. Za granicą podróż helikopterem może kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy euro. Nie ma potrzeby ryzykować – zdecydowanie lepiej dowiedzieć się, jakie koszty leczenia i ratownictwa warto ubezpieczyć, udając się do konkretnego kraju. 

Jedną z przydatnych opcji ochrony w ramach ubezpieczenia turystycznego jest również odpowiedzialność cywilna. Taka polisa chroni na wypadek, gdyby z Twojej winy doszło do szkody u osoby trzeciej. Dzięki ubezpieczeniu OC nie będziesz zobowiązany do wypłaty odszkodowania z własnej kieszeni. 

Warto zadbać o to, aby ubezpieczenie turystyczne działało od początku podróży – najlepiej jeszcze zanim opuścisz terytorium kraju. Pamiętaj, żeby zwrócić również uwagę na karencję. 

Ubezpieczenie turystyczne dostosowane do potrzeb 

Dobre ubezpieczenie turystyczne to takie, które jest dostosowane do Twoich potrzeb. Najlepiej, jeśli podczas konfigurowania polisy masz możliwość wyboru sumy ubezpieczenia oraz dodatkowych opcji ochrony. 

W Nationale-Nederlanden możesz ubezpieczyć koszty leczenia nawet do miliona złotych. Do wyboru masz również szereg dodatkowych opcji polisy. To m.in. ubezpieczenie zwrotu za odwołane lub skrócone wakacje, ubezpieczenie sportów zimowych, ubezpieczenie sportów ekstremalnych czy ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu. Więcej na temat zakresu ubezpieczenia i dostępnych opcji rozszerzenia ochrony znajdziesz pod adresem https://www.nn.pl/dla-ciebie/hobby-i-turystyka/ubezpieczenie-turystyczne.html

Podczas zakupu ubezpieczenia możesz liczyć na szereg zniżek, w tym za zakup polisy dla rodziny. W ten sposób w niskiej cenie zabezpieczysz siebie i swoich najbliższych na wypadek niespodziewanych zdarzeń podczas podróży. 

Szczegóły na temat polisy znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.