Umiejętność radzenia sobie z presją w pracy

Umiejętność radzenia sobie z presją w pracy

Umiejętność radzenia sobie z presją w miejscu pracy to bardzo pożądana umiejętność. Jeśli presja w pracy jest częścią twojego codziennego życia, z przyjemnością dowiesz się, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby zarówno obniżyć presję, jak i udowodnić innym, że potrafisz skutecznie radzić sobie z presją.

Oto kilka pomysłów, które można wprowadzić w życie, aby zaimponować swoim przełożonym i współpracownikom, jak świetnie radzisz sobie z presją w pracy:

1. Zachowaj spokój, zawsze. Zachowaj spokój bez względu na to, co się stanie. To wymaga trochę praktyki, ale im więcej ćwiczysz, tym lepiej dostaniesz. Zachowanie spokoju pokazuje, że potrafisz brać wszystko ze spokojem i wykonywać swoje zadania nawet w trudnych okolicznościach.

2. Skoncentruj się na tym, co należy osiągnąć. Nawet jeśli dzień może być stresujący, skup się mocno na wypełnianiu swoich codziennych obowiązków.

3. Pomóż innym przetrwać dzień. Jeśli zauważysz, że Twoi współpracownicy zmagają się ze swoimi zadaniami, pomóż im dokończyć i zostać liderem, którego znasz!

4. Omiń dramat i bądź pozytywnie nastawiony. Odmów angażowania się w kłótnie lub inne nieporozumienia z kolegami. Bądź zajęty, aby Twoje myśli pozostały pozytywne i skupione. Wszyscy od czasu do czasu wpadamy w dramat. Ale jeśli naprawdę zaczynasz się nakręcać, zatrzymaj się i zastanów, jakie według Ciebie powinno być ostateczne rozwiązanie. Zatrzymaj się, oddychaj, cofnij się o krok i kontynuuj z czystym umysłem.

5. Uzyskaj pomoc, jeśli jej potrzebujesz. Częścią twojej pracy jako pracownika jest ochrona pracodawcy. Zwróć uwagę, czy coś jest nie tak i natychmiast uzyskaj pomoc, której potrzebujesz. Ocena sytuacji i natychmiastowe załatwienie spraw pokazuje, że potrafisz jasno myśleć pod presją.

6. Unikaj zbyt dużej ilości kofeiny. Kawa jest dobrym środkiem pobudzającym i chociaż w małych ilościach może być dla ciebie dobra, jej zbyt duża ilość może w rzeczywistości powodować nadmierny stres. Ogranicz spożycie kawy i rozstaw je w czasie pracy. Czekolada jest również środkiem pobudzającym, więc nie przejmuj się czekoladowymi przekąskami.

7. Rób sobie przerwy. Robienie krótkich przerw pomaga uwolnić się od stłumionego stresu, odmładza i faktycznie pozwala być bardziej produktywnym. Wybierz się na spacer do toalety lub po prostu wstań i poruszaj się po swoim biurze.

8. Mądrze wykorzystaj swój urlop. Zaplanuj wakacje w wolnych chwilach w pracy. Przebywanie w godzinach szczytu pokazuje Twojemu pracodawcy Twoje oddanie.

9. Dołącz do dużych projektów. Od czasu do czasu Twoja firma może potrzebować pomocy przy dużym lub złożonym projekcie. Chętnie przyjmuj na siebie odpowiedzialność. Pokazanie swojej zdolności do bycia elastycznym pokazuje chęć wyjścia ze swojej strefy komfortu, otwartość na uczenie się czegoś nowego, a także umiejętność radzenia sobie z dodatkową presją.

10. Jeśli czujesz się zestresowany, unikaj pokazywania tego za dużo. Kontynuuj swoje obowiązki, bez względu na to, co się dzieje. Świadome przywrócenie umysłu do aktualnego działania w wykonywaniu ważnych zadań pomoże ci uwolnić się od zmartwień i innych stresów.

Post Comment