Telewizor nie chce się włączyć – jak naprawić ?

Telewizor nie chce się włączyć – jak naprawić ?

W tym artykule dotyczącym rozwiązywania problemów założono, że telewizor jest całkowicie martwy, co oznacza, że ​​nie świeci się czerwona ani zielona dioda LED, nie ma dźwięku ani obrazu. Większość z tych problemów z „niewłączaniem się telewizora” jest związana z problemem z pilotem, wadliwym przewodem zasilającym lub problemem z gniazdkiem elektrycznym, a nie z samym telewizorem.

6 problemów, które powodują, że telewizor się nie włącza:

  1. Problem z pilotem do telewizora
  2. Zdalny sygnał na podczerwień zablokowany
  3. Luźny przewód zasilający z tyłu telewizora
  4. Telewizor nie jest zasilany – problem z gniazdkiem
  5. Problemy z wyłącznikiem, przewodem, zasilaczem, urządzeniem przeciwprzepięciowym
  6. Telewizor wymaga zresetowania – zresetuj telewizor, aby rozwiązać problem

Problem z pilotem do telewizora?

Jeśli telewizor nie włącza się za pomocą pilota, sprawdź, czy baterie w pilocie są wyczerpane. Wymień baterie i sprawdź, czy telewizor włączy się za pomocą pilota.

Zablokowany sygnał podczerwieni?

Innym problemem może być zacinanie się lub blokowanie sygnału podczerwieni pilota. Aby sprawdzić, czy tak jest, włącz telewizor za pomocą przycisków na bocznej lub przedniej pokrywie telewizora. Jeśli telewizor włącza się za pomocą przycisków z boku telewizora, wiesz, że przyczyną problemu jest pilot telewizora.

Luźny przewód zasilający z tyłu telewizora?

Sprawdź tył telewizora, aby upewnić się, że główny przewód zasilający nie został odłączony od telewizora. Jeśli telewizor lub przewód zasilający został przeniesiony, przewód zasilający podłączony z tyłu telewizora poluzował się lub wypadł. Zabezpiecz go ponownie i spróbuj ponownie włączyć telewizor. Jeśli przewód jest luźny i został ponownie podłączony, telewizor włączy się.

Telewizor jest podłączony do prądu?

Upewnij się, że telewizor jest podłączony do źródła zasilania i włączony. Jeśli nadal masz problemy z włączeniem telewizora, sprawdź, czy problem dotyczy gniazdka elektrycznego. Aby dowiedzieć się, czy problem dotyczy gniazdka elektrycznego, podłącz telewizor do innego gniazdka i sprawdź, czy się włącza.

Wyłącznik, przedłużacz, zasilacz, zabezpieczenie przeciwprzepięciowe?

Jeśli nie masz zasilania telewizora, sprawdź, czy zadziałał bezpiecznik . Ewentualnie telewizor może być podłączony do przedłużacza, który nie jest bezpieczny, lub do zabezpieczenia przeciwprzepięciowego, które zadziałało. Zresetuj urządzenie przeciwprzepięciowe lub ponownie zabezpiecz przedłużacz, aby sprawdzić, czy to problem z niewłączaniem się telewizora. Upewnij się, że zasilanie jest prawidłowo podłączone. Jeśli telewizor nadal się nie włącza, podłącz telewizor bezpośrednio do ściany.

Jak zresetować telewizor?

Jeśli telewizor nadal się nie włącza, spróbuj odłączyć telewizor od gniazdka ściennego. Odczekaj 30 do 60 sekund, a następnie ponownie podłącz kabel zasilający do gniazdka ściennego i ponownie włącz telewizor. Powinno to zresetować telewizor, jeśli jakiekolwiek problemy powodowały, że się nie włączał.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.