Pies z kotem – jakie rasy się dogadują

Pies z kotem – jakie rasy się dogadują

Kto powiedział, że koty i psy to zaprzysiężeni wrogowie? Mogą być zaprzysiężonymi przyjaciółmi. Jeśli są odpowiednio dopasowane. Oto kilka ras psów, które dobrze dogadują się z kotami.

Jaki rasy psów są przyjazne dla kotów

Duże i spokojne psy dobrze dogadują się z kotami. Po prostu nie mają się czym podzielić z przedstawicielami rodziny kotów. Ale są też wyjątki od tej reguły. Niektóre małe psy potrafią też zaprzyjaźnić się z kotami.

Nowofundland

Nowofundlandy to dobroć sama w sobie. Tolerują wszystkie zwierzęta domowe. To niezwykła cecha charakteru jak na tak dużego psa. Są cierpliwe, spokojne, posłuszne i bardzo inteligentne. Możesz dostać przynajmniej kota, przynajmniej innego zwierzaka, nowicjusz to zaakceptuje. Ten sam przypadek, gdy „żołnierz nie obrazi dziecka”.

Zobacz inny nasz artykuł: najdroższy kot świata.

Jedynym problemem jest to, że jest bardzo duży i ciężki. Każda drobnostka, taka jak kocięta, chomiki, świnki morskie, jest w końcu lepsza do usunięcia tego olbrzyma z drogi.

Dog niemiecki

Kolejny gigantyczny zwierzak, całkowicie nieszkodliwy dla kotów. Protekcjonalnie zniesie też wszelkie kocie figle, patrząc na wszystkich mniejszych od siebie, z wyżyny własnej godności. Nie obrazi kociaka, nawet jeśli dostanie go za dużo. W skrajnych przypadkach westchnie i odejdzie gdzieś daleko od niegrzecznego zwierzaka.

Golden Retriever

Życzliwość i bardzo przychylny charakter golden retrieverów są legendarne. Psy tej rasy dobrze dogadują się zarówno z kotami, jak iz innymi zwierzętami domowymi.

Goldeny mają bardzo wysoką inteligencję, zajmują 4 miejsce na liście najmądrzejszych ras według Stanleya Corena, łatwo je wyszkolić, są dobrymi przewodnikami, ratownikami i poszukiwaczami.

Collie

Ogólnie rzecz biorąc, nie wszystkie psy pasterskie łatwo dogadują się z kotami na tym samym obszarze. Ale tego samego nie można powiedzieć o collie. Jest na to jedno proste wytłumaczenie: teraz collie są bardziej jak przyjaciele i towarzysze niż psy pasterskie. Bardzo niewielu z nich musi pasć owce.

Psy tej rasy są bardzo miękkie, opiekuńcze i taktowne. I są bardzo przyjaźnie nastawieni do kotów. Teraz ich stado to domownicy i zwierzęta domowe.

Pudel

A pudel jest po prostu zbyt sprytny, by ścierać się z innymi zwierzętami domowymi, w tym z kotami. Te psy zajmują drugie miejsce po Border Collie na liście najmądrzejszych ras Stanleya Corena.

Pudel jest czujny, ale nie agresywny i jest prawdopodobnie jedną z najłatwiejszych do wyszkolenia ras na świecie. Nic dziwnego, że nazywany jest także „gwiazdą cyrku”. Jeśli w domu mieszka pudel i kot, o wąsatych można być absolutnie spokojnym.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.