Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe

Jak zrobić ładne zdjęcie profilowe

Dobre zdjęcie profilowe na Facebooku lub innych portalach społecznościowych pomoże Ci zaprezentować Twoją osobowość — i pracę! – Do świata. Chcesz wiedzieć, jak zrobić dobre zdjęcie profilowe, które się wyróżnia? W tym artykule wyjaśnimy, jak w 7 prostych krokach stworzyć dobre zdjęcie profilowe.

Dlaczego dobre zdjęcie profilowe jest ważne?

Twoje zdjęcie profilowe opisuje, kim jesteś jako osoba. To twoje pierwsze wrażenie na świecie. Dlatego ważne jest, aby włożyć wysiłek w stworzenie dobrego zdjęcia profilowego, które wyróżnia się z tłumu.

Zobacz: zdjęcia w tle na facebooku

Jak stworzyć dobre zdjęcie profilowe

Oto kilka prostych kroków, które pomogą Ci zrobić najlepsze zdjęcie profilowe.

Wybierz aparat dobrej jakości

Chcesz, aby Twoje zdjęcie profilowe wyglądało jak profesjonalna fotografia. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć wysokiej jakości aparat , którego użyjesz do zrobienia zdjęcia. Edycja obrazu o niskiej jakości jest znacznie trudniejsza niż edycja obrazu o wysokiej jakości, dlatego ważne jest, aby uzyskać jak najlepszy obraz.

Jeśli to możliwe, podczas robienia zdjęć używaj statywu . Statywy zapewniają najlepsze rezultaty, ponieważ pomagają ustabilizować aparat, co zmniejsza rozmycie i drgania aparatu na zdjęciu.

Statyw jest niezbędny, jeśli planujesz zrobić sobie również autoportret. W takim przypadku warto rozważyć zakup zdalnej migawki . Lub po prostu użyj funkcji samowyzwalacza aparatu.

Korzystanie z dobrego aparatu to połowa sukcesu w stworzeniu dobrego zdjęcia profilowego, ale to nie wszystko. Oświetlenie i inne czynniki również wpływają na jakość zdjęcia profilowego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dobre oświetlenie może pomóc w stworzeniu świetnego zdjęcia profilowego!

Zaplanuj tło i oświetlenie

Twój profesjonalny aparat prawdopodobnie ma wbudowaną lampę błyskową, ale zamiast tego zalecamy stosowanie naturalnego oświetlenia na zdjęciu. W przypadku zdjęć portretowych lampa błyskowa jest często zbyt surowa, dlatego profesjonalni fotografowie portretowi mają specjalistyczne ustawienia oświetlenia.

Zamiast kupować drogie światła, zalecamy zrobienie zdjęcia profilowego w umiarkowanie jasny dzień , godzinę lub dwie przed zachodem słońca.

Wybrane tło wpłynie również na oświetlenie na zdjęciu. W przypadku profesjonalnego zdjęcia w głowę nie możesz się pomylić z białym tłem . Ale możesz także wypróbować wiele kolorowych teł lub scen , aby znaleźć najbardziej atrakcyjne tło dla swojego zdjęcia.

Tylko upewnij się, że wybrane tło jest dobrze oświetlone i zapewnia wystarczająco dużo światła dla Twojej twarzy. Obie te rzeczy pomogą stworzyć podstawę dla świetnego, dobrego zdjęcia profilowego.

Zaplanuj strój

Jak mówi przysłowie, żeby zaimponować, trzeba się ubrać.

Starannie zaplanuj swój strój do sesji zdjęciowej do zdjęcia profilowego. Upewnij się, że wybierasz coś, w czym czujesz się pewnie i coś, co pasuje do Twojego pochodzenia.

Poznaj swoją dobrą stronę

Każdy ma dobrą stronę, a jeśli jeszcze nie znasz swojej, czas ją znaleźć! W jaki sposób naturalnie stoisz na zdjęciach? Wolisz swoją lewą stronę, czy prawą?

Powinieneś znać swoją dobrą stronę i zrobić zdjęcie pod tym kątem. Przeważnie ludzie przechylają się, aby pokazać swoją dobrą stronę, co skutkuje idealnym zdjęciem profilowym. Zdjęcie profilowe, które przedstawia bok twarzy, jest prawie zawsze lepsze niż zdjęcie skierowane całkowicie do przodu.

Uśmiech

Uśmiech to uniwersalny język. Twój uśmiech pokazuje światu Twoją pewność siebie i nadaje zdjęciu wyrazistość, która z pewnością przemówi do odbiorców. Dlatego tak ważne jest, aby pokazać swój najlepszy uśmiech na zdjęciu profilowym w mediach społecznościowych.

O ile nie próbujesz wywołać na zdjęciu określonej emocji, najlepiej domyślnie z uśmiechem.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.