Jak zorganizować przyjęcie Bożonarodzeniowe

Jak zorganizować przyjęcie Bożonarodzeniowe

Jest wiele różnych rzeczy, na które ludzie czekają w tym okresie świątecznym. A jednym z największych jest powrót przyjęć bożonarodzeniowych.

Ponieważ większość z nich została odwołana w zeszłym roku, jest coś wyjątkowego w możliwości ponownego połączenia się z radością świąteczną podczas przyjęcia bożonarodzeniowego w tym roku w gronie rodziny i przyjaciół.

Jeśli jesteś kimś, kto zastanawia się nad ponownym zebraniem gangu na ostateczne przyjęcie bożonarodzeniowe, chcemy pomóc. Ponieważ niezależnie od tego, jak będzie świątecznie i ekscytująco, będzie też dużo pracy przygotowawczej. A ostatnią rzeczą, którą powinieneś czuć, jest stres.

Cały sens urządzania przyjęcia bożonarodzeniowego polega na tym, aby cieszyć się ludźmi, na których najbardziej Ci zależy, wszyscy przebywający w jednym miejscu i we wspaniałych nastrojach. Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc we wszystkim, co należy wziąć pod uwagę, przygotowując się do organizacji najlepszej imprezy bożonarodzeniowej sezonu.

Od wyboru muzyki po tematykę i catering — zebraliśmy wszystkie elementy listy kontrolnej, które należy przejrzeć, zanim zaczniesz witać gości przy drzwiach. Dzięki naszemu przewodnikowi przekonasz się, że zorganizowanie przyjęcia bożonarodzeniowego jest łatwiejsze niż myślisz i że nie ma potrzeby się z tego powodu złościć. Zamiast tego ty też możesz usiąść, zrelaksować się i cieszyć się świętami z tymi, na których najbardziej Ci zależy.

Oto wszystkie najważniejsze wskazówki dotyczące zorganizowania najlepszego przyjęcia bożonarodzeniowego w tym roku.

1. Stwórz Najlepszą Świąteczną Playlistę

Nic tak nie tworzy klimatu jak muzyka. A jeśli chodzi o wprowadzenie ludzi w świąteczny nastrój, najlepsza świąteczna playlista może naprawdę załatwić sprawę. Od klasycznych kolęd po modne bożonarodzeniowe piosenki , przy których wszyscy uwielbiają śpiewać, w Twoim lokalu powinna stale grać świąteczna muzyka.

Niedrogim sposobem na to jest znalezienie gotowej świątecznej listy odtwarzania w Spotify lub utworzenie własnej. A jeśli naprawdę chcesz podnieść stawkę, dlaczego nie zatrudnić świątecznego DJ-a do zarządzania wszystkimi melodiami imprezowymi? W ten sposób Ty też możesz wyjść na parkiet i dobrze się bawić, podczas gdy ktoś inny zarządza muzyką.

2. Dużo Informuj Gości

W tym roku kalendarze towarzyskie wszystkich wydają się zapełniać dość szybko. Jest tak prawdopodobnie dlatego, że każdy ma wydarzenia do nadrobienia oprócz tegorocznych nowych wydarzeń. Aby mieć pewność, że wszyscy goście, na których chcesz się pojawić, będą mogli przybyć, zamieść zaproszenia z odpowiednim wyprzedzeniem. Zalecamy co najmniej dwu- lub trzytygodniowe wyprzedzeniem, aby było jeszcze miejsce na bezkonfliktowe zaznaczenie wydarzenia w ich kalendarzach.

3. Baw Się Z Motywami

Jednym ze sposobów, aby Twoje wydarzenie świąteczne się wyróżniało i zapadało w pamięć, jest wybranie motywu świątecznego i trzymanie się go. Na przykład, jeśli chcesz urządzić eleganckie przyjęcie bożonarodzeniowe, zastanów się nad wyborem kompozycji z suszonych kwiatów i klasycznych świątecznych kolorów, które są spójne przez cały wybór świec, aż po koktajle. A jeśli chcesz, aby przyjęcie bożonarodzeniowe było bardziej zabawne, wypełnienie podwórka śnieżnymi saniami i świątecznymi lampkami to świetny sposób na ustawienie sceny na wieczór. Motywy na najlepsze przyjęcie bożonarodzeniowe sprowadzają się do szczegółów i spójności z nimi.

4. Nadaj Przestrzeni Sens

Nie staraj się, aby Twoja przestrzeń eventowa była czymś, czym nie jest. Niezależnie od tego, czy przyjęcie bożonarodzeniowe odbywa się w restauracji, czy w domu, zapoznaj się z przestrzenią, zanim przekształcisz ją w miejsce wydarzenia. Dowiedz się, do jakiego rodzaju mebli masz dostęp, z którego przepływu ludzie mogą cieszyć się przestrzenią i upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, jeśli wszyscy się pojawią. I oczywiście Twoja przestrzeń będzie wykorzystywana inaczej, jeśli po prostu gościsz na zewnątrz, łącząc przestrzeń wewnątrz i na zewnątrz lub chcesz poczuć się przytulnie w pomieszczeniu.

5. Podaj Najlepsze

Rok dobiega końca, a to wymaga prawdziwego świętowania. Aby więc naprawdę zaimponować gościom, zadbaj o to, aby wszystkie przystanki dotyczyły jedzenia i napojów. Klasycznym sposobem na to jest serwowanie najlepszych przekąsek, i zapewnienie każdemu gościowi kieliszka szampana po przyjeździe. Zaufaj nam, jednym z kluczy do niezapomnianego wydarzenia jest to, co goście piją i jedzą — więc na pewno nie oszczędzaj na tym. Inne pozycje, które warto rozważyć podczas przyjęcia bożonarodzeniowego, to deski serów, świąteczne sałatki i desery o tematyce bożonarodzeniowej.

6. Planuj Więcej Niż Mniej

Jeśli chodzi o przygotowywanie zamówienia na jedzenie i napoje, zawsze staraj się zamówić za dużo. Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż brak jedzenia lub napojów w połowie imprezy, dlatego najlepiej zawsze mieć resztki. Jeśli naprawdę zamawiasz za dużo, możesz albo przekazać resztki przedmiotów jako prezenty dla gości, gdy odchodzą, zatrzymać je na następną imprezę, jeśli nie są łatwo psujące się, albo przekazać darowiznę lokalnemu centrum społeczności.

7. Przygotuj Się Z Wyprzedzeniem

Jak wspomnieliśmy na początku, jest to również Twoja impreza. Nie odkładaj więc sprawy na ostatnią chwilę i zdecydowanie skorzystaj z pomocy, gdy jest oferowana. JEŚLI chcesz samodzielnie ugotować większość jedzenia, daj sobie dużo czasu — nawet kilka dni — z wyprzedzeniem na przygotowanie i uporządkowanie wszystkiego. Możesz też rozważyć zatrudnienie lokalnego zespołu cateringowego, który może zaplanować i przygotować wszystko, abyś nie musiał się o nic martwić.

Upewnij się również, że pojawisz się w miejscu wydarzenia ładnie i wcześnie, ponieważ podczas każdego wydarzenia zawsze spóźniają się maruderzy, ale są też goście, którzy pojawiają się wcześnie lub dokładnie o godzinie rozpoczęcia.

8. Utwórz Arkusz Roboczy

Jeśli chcesz mieć pewność, że na przyjęciu bożonarodzeniowym nigdy nie będzie nudno, rozważ utworzenie arkusza startowego. W ten sposób możesz z góry zaplanować, kiedy goście przyjadą, kiedy będą serwowane posiłki i napoje, kiedy będą rozgrywane gry, takie jak Tajny Mikołaj i wszelkie inne wydarzenia, które chcesz mieć na swojej imprezie. W ten sposób otrzymasz ogólne wskazówki na wieczór, które pomogą Ci wszystko przebiegać płynnie i będą dla Ciebie punktem odniesienia w gorącym momencie. Chociaż nie zawsze możesz zaplanować każdy najmniejszy szczegół, ogólne wyobrażenie o tym, jak odbędzie się wieczór, pomoże ci poczuć kontrolę, a każda zatrudniona pomoc również będzie na bieżąco z tym, co się dzieje.

9. Baw Się Dobrze

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania, jeśli nie najważniejszą, jest dobra zabawa na własnym przyjęciu. Prawdopodobnie poświęciłeś dużo czasu, pieniędzy i zasobów na planowanie ostatecznych uroczystości świątecznych i ważne jest, abyś pamiętał o zrobieniu kroku w tył, wypiciu kieliszka szampana i cieszeniu się świąteczną radością, którą odegrałeś bezpośrednio w tworzeniu.

Dzięki tym dziewięciu wskazówkom i sztuczkom z pewnością uda Ci się zorganizować najlepsze przyjęcie bożonarodzeniowe w mieście i świetnie się przy tym bawić.

Lavender

Matka rocznego Janka. Tworzę markę lavender store. Ruszamy w styczniu.