Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone?

Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone?

Problem z ładowaniem naszego smartfona? Kabel nie chce wejść do końca gniazda? To może oznaczać tylko jedno – zabrudzenie wewnątrz złącza, które uniemożliwia nam korzystanie z pełni funkcjonalności iPhone’a. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Sprawdźmy.

Czyszczenie gniazda ładowania – źródło problemu i pierwsze objawy

Zanieczyszczone gniazdo ładowania to powszechny problem, którego prędzej czy później doświadczy każdy użytkownik iPhone’a, szczególnie gdy jesteśmy przyzwyczajeni do przetrzymywania go w kieszeni spodni czy kurtki. Nic w tym zresztą dziwnego – drobinki kurzu, splątane kuleczki materiału i wiele innych, mikroskopijnej wielkości zanieczyszczeń znajdzie swoje ujście właśnie w otworach obudowy naszego smartfona z nadgryzionym jabłkiem.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście prewencja – regularne weryfikowanie, czy złącze Lightning, czy USB-C są wolne od zanieczyszczeń. Trzeba jednak przyznać – rzadko kiedy z własnej inicjatywy dokonujemy takiego sprawdzania. Dlatego też z czasem zanieczyszczenia w gnieździe ładowania mogą się gromadzić, co finalnie prowadzi do problemów z ładowaniem urządzenia. W pierwszej kolejności proces ładowania będzie przerywany. W przypadku dużego problemu z nagromadzeniem kurzu i zanieczyszczeń ładowarka w ogóle nie będzie łączyła się ze smartfonem. To najwyższy czas, by wyczyścić gniazdo ładowania iPhone. 

Czy wskazówki znalezione w internecie faktycznie działają?

Proces czyszczenia gniazda ładowania iPhone to zdaniem wielu łatwe zadanie, które w żadnym wypadku nie wymaga specjalistycznego wsparcia. W końcu w internecie możemy znaleźć wiele wskazówek, które pozwolą nam usunąć wszelkie nieczystości z gniazda. 

Przykładem może być sposób z wykorzystaniem igły, wykałaczki lub przepłukanie złącza. Jeśli kiedykolwiek próbowaliśmy jednego z tych sposobów, z pewnością zdaliśmy już sobie sprawę z tego, że są to pomysły nietrafione, które w praktyce przynoszą więcej problemów niż pożytku. Brud może zostać przez nas umieszczony jeszcze głębiej, a dodatkowo sam port może zostać przez nas uszkodzony. Jedyną praktyczną wskazówką, którą możemy wdrożyć to dmuchanie w gniazdo w celu usunięcia zanieczyszczeń. To jednak zadziała jedynie w przypadku drobnych problemów z zapchaniem. Jeśli kurz gromadził się w środku miesiącami, niezbędne okaże się zastosowanie profesjonalnego czyszczenia. 

Profesjonalne czyszczenie gniazda ładowania w iPhone 

Jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone skutecznie? Taka usługa oferowana jest przez specjalistów z iHospital. W ramach standardowej usługi w takich miejscach jak serwis Apple Warszawa czy serwis Apple Katowice zadbamy o to, by upewnić się, że problem z ładowaniem jest spowodowany właśnie zabrudzeniem gniazda. 

Jeśli nasza diagnoza potwierdzi się, w błyskawiczny sposób przejdziemy do profesjonalnego czyszczenia, które wykonywane jest z pomocą zaawansowanych narzędzi. To najpewniejszy sposób na to, by zapewnić swojemu smartfonowi z nadgryzionym jabłkiem dłuższą żywotność i uniknąć dodatkowych kosztów, które w przyszłości mogą zostać wygenerowane ze względu na zaniedbanie problemu brudnego złącza.