Jak szybko rozmrozić mięso

Jak szybko rozmrozić mięso

Chociaż idealny sposób na rozmrożenie mięsa wymaga trochę czasu, czasami, jeśli nie jesteśmy wystarczająco dalekowzroczni, możemy dostrzec potrzebę szybkiego rozmrożenia. Najbezpieczniejszą i najbardziej wskazaną metodą rozmrażania jest zawsze wyjęcie żywności z zamrażarki i stopniowe rozgrzewanie jej w dolnej (najmniej zimnej) części lodówki, ale jeśli zapomniałeś wyjąć ją z zamrażarki poprzedniego wieczoru , Nie panikuj! W podpowiadamy, jak szybko rozmrażać mięso i dajemy kilka wskazówek, dzięki którym możesz to osiągnąć bez psucia się jedzenia.

Powiemy Ci, jak szybko rozmrozić mięso za pomocą dwóch bardzo prostych metod, które pozwalają nam przygotować mięso w mniej niż 20 minut.

Kuchenka mikrofalowa – jak szybko rozmrozić mięso

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej to świetny sposób, aby szybko rozmrozić mięso, które musimy przygotować w obliczu nieprzewidzianego zdarzenia. Taki sposób na rozmrażanie mięsa jest dobrym rozwiązaniem, o ile będziesz rozmrażać mięso w sposób prawidłowy. Co to znaczy prawidłowo i szybko rozmrozić mięso w mikrofali ? Chodzi o to aby rozmrozić mięso, ale uchronić mięso przed gotowaniem we własnych sokach. Jesli tak uda ci się rozmrozić mięso to bardzo dobrze.

Obecnie większość kuchenek mikrofalowych ma specjalne funkcję rozmrażania i ważne jest, aby używać ich w razie potrzeby, ponieważ są to innowacja zaprojektowana tak, aby móc równomiernie rozmrażać żywność bez nagrzewania jej na tyle, aby ją ugotować.

Mimo to zawsze dobrze jest monitorować szybki proces rozmrażania mięsa , uruchamiając kuchenkę mikrofalową na kilka sekund (nie więcej niż 30 sekund), a następnie ją zatrzymać, odwrócić kawałek i powtórzyć proces jakim jest rozmrażanie mięsa. Być może będziesz musiał zrobić to dwa lub trzy razy, ale zawsze będzie to lepszym rozwiązaniem niż dawanie go 5 minut z rzędu w kuchence mikrofalowej, bez sprawdzania, jak rozmraża się wprowadzony przez nas kawałek mięsa. Celem jest zapobieganie pozostawianiu mięsa w obszarach gotowania wraz z innymi, które są nadal zamrożone.

W taki sposób rozmrażania możesz szybko rozmrozić mięso mielone.

Jak szybko rozmrozić mięso? - odpowiadamy jak najlepiej rozmrozić mięso
Jak szybko rozmrozić mięso?

Rozmrażanie mięsa w zimnej wodzie

To kolejna bardzo prosta i skuteczna sztuczka, jeśli chodzi o szybkie rozmrażanie mięsa, zwłaszcza jeśli starałeś się przechowywać je w niezbyt dużych kawałkach . Musisz tylko wykonać następujące kroki:

  1. Umieść kawałek w plastikowej torbie , którą możesz zamknąć hermetycznie lub zawiązać bardzo mocny węzeł.
  2. Usuń nadmiar powietrza, aby mięso wyglądało prawie tak, jakby zostało zakonserwowane próżniowo, a worek włóż do miski z zimną lub letnią wodą .
  3. Pozostaw torebkę zanurzoną na około 20 minut .
  4. Zmień wodę i powtórz operację . W ten sposób zweryfikujesz, że za mniej niż godzinę będziesz miał mięso prawie na swoim miejscu, aby móc użyć go w wybranym przepisie.
  5. Wyjmij go z torby i natychmiast przygotuj (nie zamrażaj ponownie).

Jak szybko rozmrozić mięso – podsumowanie

Istnieje jeszcze wiele innych sposób, aby rozmrozić zamrożone mięso np. za pomocą octu winnego. Uważam jednak że powyższe metody pozwalają nie tylko najszybciej rozmrozić mięso.