Jak prawidłowo odgrzać pizzę

Jak prawidłowo odgrzać pizzę

Wiedza o tym, jak podgrzać pizzę w piekarniku we właściwy sposób, może całkowicie zmienić teksturę i smak resztek. Pizza to jedna z tych rzeczy, które zawsze zamawiamy w nadmiarze — nic dziwnego, biorąc pod uwagę, jak bardzo jesteś głodny, kiedy dzwonisz. Tak więc zwykle po każdej uczcie zostaje kawałek lub dwa. Te pozostałości nie idą jednak na marne; większość z nas zamrozi to, co zostało, i zje to następnego dnia, w taki czy inny sposób.

Niektórzy z nas wolą pizzę na zimno, więc nie jest wymagana dodatkowa praca. Ale niektórzy z nas lubią, gdy jest gorąca, tak jak przyszła w pudełku lub prosto z jednego z najlepszych pieców do pizzy . Można to osiągnąć na kilka sposobów — większość po prostu wrzuci resztki do kuchenki mikrofalowej. Ale aby uzyskać bardziej chrupiące i satysfakcjonujące wykończenie, piekarnik jest do zrobienia.

Jeśli chcesz spróbować użyć piekarnika do odgrzania pizzy, tutaj przeprowadzimy Cię dokładnie krok po kroku, podając wskazówki, jak uzyskać najlepsze rezultaty. Gdy już spróbujesz, będziesz się zastanawiać, dlaczego w ogóle skorzystałeś z kuchenki mikrofalowej. Oto jak odgrzać pizzę w piekarniku.

Jak odgrzać pizzę w piekarniku 

1. Przechowuj ją we właściwy sposób — zanim przejdziemy do instrukcji gotowania, ważne jest, aby do tej pory prawidłowo przechowywać resztki pizzy. W przeciwnym razie bakterie mogą zacząć rosnąć na powierzchni i spowodować chorobę. Najpierw pozwól mu ostygnąć do temperatury pokojowej, a następnie przykryj i przechowuj w lodówce. Zarówno folia plastikowa, jak i hermetyczne pojemniki mogą się do tego przydać. Nie wkładaj pizzy do lodówki, gdy jest jeszcze gorąca, w przeciwnym razie może to obniżyć temperaturę wewnętrzną i zagrozić reszcie jedzenia. 

2. Rozgrzej piekarnik — Kiedy nadejdzie czas na odgrzanie pizzy, ustaw piekarnik na 190 C i użyj pieczenie konwekcy jnejeśli taką posiadasz — dzięki temu rezultaty będą bardziej wyrównane.  Przykryj pizzę folią aluminiową i spryskaj oliwą z oliwek.

Jeśli pieczesz zamrożoną pizzę, pamiętaj, aby dać jej około godziny na rozmrożenie przed ponownym podgrzaniem. Następnie możesz wykonać powyższe kroki. 

jak odgrzać pizze na patelni

Jak odgrzać pizzę na patelni 

Jeśli nie posiadasz frytkownicy, inną szybką metodą gotowania kilku plastrów jest użycie żeliwnych patelni. Chociaż najlepiej byłoby użyć patelni z dopasowaną pokrywką, dzięki czemu można zatrzymać ciepło w celu równomiernego gotowania.  

Po prostu rozgrzej patelnię na średnim ogniu na płycie kuchennej. Następnie dodaj kilka kropli oliwy z oliwek i pozwól jej osiągnąć temperaturę. Umieść plastry na patelni skórką do dołu, a następnie przykryj pokrywką. Jeśli nie przykryjesz pizzy, spód upiecze się znacznie szybciej niż ser na wierzchu, co oznacza, że ​​może być konieczne przewracanie plasterków w trakcie procesu. Wystarczy kilka minut, ale w międzyczasie staraj się nie podnosić pokrywki, bo uwolnisz ciepło. Daj pizzy od czterech do sześciu minut, w zależności od tego, jak dobrze ją ugotujesz. Następnie ciesz się pizzą.

iouyt

Jestem iouyt. Od roku publikuję filmy na youtube. Ostatnio postanowiłem spróbować swoich sił w pisaniu. Pod trudnym do wypowiedzenia pseudonimem iouyt kryje się Marcin.