Czy jesteś jednym z tych, którzy nie mogą uniknąć zawrotów głowy podczas podróży ? Z pewnością podczas podróży samochodem, autobusem, pociągiem, statkiem , samolotem itp. masz objawy, takie jak m.in. zimne poty, bladość, ziewanie, ślinienie, nudności i wymioty. Zawroty głowy to bardzo nieprzyjemne uczucie , na które cierpi wiele osób, zwłaszcza dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze, choć może dotknąć każdego. Mimo to nie powinieneś pozwolić, aby choroba lokomocyjna uniemożliwiła Ci podróżowanie, dlatego na nobleconcierge.pl przedstawiamy kilka wskazówek, jak uniknąć choroby lokomocyjnej podczas podróży.
Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną
Ustaw się w centralnej części pojazdu (łódź, samochód lub samolot), gdzie drgania są mniejsze. W podróżach samochodowych zaleca się zajęcie przednich siedzeń, czyli drugiego pilota.dwa
Jedz lekko, ponieważ pusty żołądek może zwiększyć lub pogorszyć nudności i bóle głowy, ale przeciążenie żołądka przed wyjściem z domu jeszcze go pogorszy.
Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia jest bardzo ważne, aby zapobiec zawrotom głowy, dlatego należy często pić. Bardzo ważne jest, aby nie pić napojów alkoholowych przed wyjazdem lub w trakcie podróży.
Ważne jest, aby samochód był wentylowany , bez silnych zapachów, aby nie powodowały one nudności i dyskomfortu. W przypadku podróży drogą morską można spróbować uniknąć choroby morskiej, stojąc na dziobie pokładu, by odetchnąć morską bryzą.
Usiądź, patrz do przodu i, jeśli to możliwe, skoncentruj wzrok na wysokim punkcie, aby przeciwdziałać wizualnemu wrażeniu prędkości. W przypadku wycieczek drogowych znajdziesz tutaj więcej wskazówek, jak uniknąć choroby lokomocyjnej.
Unikaj wykonywania innych czynności, takich jak czytanie, oglądanie filmów na komórce. ponieważ łatwiej sprawią, że będziesz mieć zawroty głowy.
Kierowca pojazdu musi starać się płynnie pokonywać zakręty, starając się unikać gwałtownych ruchów i ciągłych zmian prędkości. Przyspieszenie i hamowanie sprzyjają szczególnie zawrotom głowy.
Częste postoje, aby zaczerpnąć powietrza i rozprostować nogi, również pomogą uniknąć zawrotów głowy podczas podróży.
Zażywaj leki przeciw chorobom lokomocyjnym . Skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, który jest najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku.
Jeśli już cierpisz na chorobę morską, wypróbuj to:
- Przyjąć pozycję leżącą na plecach (twarzą do góry i podnoszenie nóg) lub podpartą i z nieruchomą głową.
- Trzymaj oczy pod kątem 45º nad horyzontem i szukaj punktów orientacyjnych w oddali, nie patrząc na pobliskie obiekty.
Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny, nie mamy uprawnień do przepisywania żadnego leczenia ani postawienia jakiejkolwiek diagnozy. Zapraszamy do pójścia do lekarza w przypadku wystąpienia jakiegokolwiek schorzenia lub dyskomfortu.