Jak odstraszyć komary

Jak odstraszyć komary

Masz dość komarów w domu? To strasznie denerwujące. Ponadto sprawia, że ​​Twój dom wygląda na brudny. Zazwyczaj udaje się utrzymać komary z daleka, ale latem można im po prostu poddać się. Albo nie? Oto kilka sposobów na pozbycie się tych paskudnych błędów.

Używaj środków odstraszających komary

Środki odstraszające komary są na rynku od lat. Jednym z najpopularniejszych jest chemiczny DEET. Najlepiej wybrać produkt zawierający maksymalnie 50% DEET. Nadmierne używanie jest szkodliwe nie tylko dla komarów, ale także dla ludzi.

Nie chcesz używać chemikaliów? Zrób swój własny środek odstraszający komary za pomocą dwóch szklanek przegotowanej wody. Dodaj rozmaryn, bazylię, kocimiętkę i kwiat lawendy. Możesz też dodać trochę alkoholu. Następnie wystarczy postawić pojemnik w pomieszczeniu, w którym komary mają je odpędzić.

Jak odstraszyć komary – użyj lampy na komary

Lampa odstraszająca komary rozprasza niebieskie światło ultrafioletowe. To przyciąga komary (i inne robaki). Jeśli komar wleci do siatki lampy przeciw komarom, zostanie natychmiast porażony prądem. Dzięki temu jest bardzo skutecznym środkiem odstraszającym komary.

Często te lampy mają również ciecz. To właśnie przyciąga komary, bo komary niewiele widzą, ale całkiem ładnie pachną. Dlatego lampa z obiema funkcjami odstraszy komary.

Jak odstraszyć komary – specjalne rośliny do walki z komarami

Jeśli chcesz naturalnie walczyć z komarami, możesz użyć roślin. Wykazano, że zioła są skuteczne przeciwko komarom. Rośliny o zapachu cytryny działają korzystnie na komary, ponieważ komary są przyciągane przez zapach ludzi, który w tym przypadku będzie maskowany zapachem cytryny. To utrudnia im znalezienie nas.

Kocimiętka jest również doskonałym środkiem odstraszającym komary. Jest dziesięciokrotnie skuteczniejszy niż środek odstraszający komary DEET. Umieść roślinę w plastikowym pojemniku lub doniczce, aby nie rozprzestrzeniła się w ogrodzie.

Elektryczne klapka na odstraszanie komarów

Jeśli powyższe wskazówki nie są zbyt pomocne, a chcesz szybko i skutecznie pozbyć się komarów, możesz również skorzystać z elektrycznej łapki na muchy . Packa ma przerwę między przewodami, więc nie ma dużego ruchu powietrza podczas próby złapania komara. Oznacza to, że komar nie zdaje sobie sprawy, że próbujesz go złapać.

Wadą elektrycznej packi na muchy jest to, że nie jest ona zbyt przyjazna dla zwierząt. W efekcie grillujesz owada impulsami elektrycznymi. Z drugiej strony ważne jest to, że komary będą ci znacznie mniej przeszkadzać.

ggooggllee

Ggooggllee - notoryczny użytkownik google.